Sezóna 2007/2008

Kladenský deník - 18.08.2007

Olovnici v Brandýsku náramně vyšla první půle, vyhrála ji 4:0 (Solár, Novák z pen., Tureček, Bláha), obraz hry tomu ale neodpovídal, rozdíl byl jen v přesnosti koncovky. Na začátku druhé části stáli při hostech všichni svatí, domácí totiž nasadili do hry uzdraveného střelce Raicharda, jenž z velkého úhlu pouze snížil. Pak jim ale ukázal záda Tureček. Za stavu 1:5 domácí dvěma góly jen korigovali stav (Richard, Vosmik). Hostům navíc dobře zachytal brankář Bukvaj. Přiznali ale, že měli velkou kliku.

Brandýsek - Olovnice 3:5

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kladenský deník - 25.08.2007

Olovničtí mají opět dobrý začátek sezony, po pěti gólech Brandýsku si stejný kousek zopakovali v derby s Blevicemi, jež se držely jenom první půli (1:0). Ve druhé měl nováček vyloučeného a v tu chvíli už domácí těžko mohli zastavit. Zachovali však sportovního ducha, když potleskem ocenili gól Bláhy, jež se volejem z rohu šestnáctky trefil do zadního vinglu (Bláha 2, Novák 2 - jedna z pen. a Moravec)

Olovnice - Blevice 5:0

Kladenský deník - 01.09.2007

Vedoucí Olovnici v derby v Neuměřicích hrál do karet začátek. Bláha dal rychlý gól a v 5. přišli domácí o kapitána Smerdela (ČK za úmyslnou ruku). Bláha z penalty zvýšil, ale zachvilku odmítl hattrick, protože druhou desítku mu Růně chytil. Ještě do pauzy se však dočkal, když zvýšil na 4:1. Třetí gól hostů dal Solár, za domácí snižoval Srb (pen.). Po pauze se prosadil Nídr a skóre uzavřel neuměřický M. Jaroš.

Neuměřice - Olovnice 2:5

Kladenský deník - 08.09.2007

Olovnice si udržela vedení i po těžkém souboji se Žižicemi, které měly smůlu, protože v první půli hrály výborný fotbal, jenž ale vyjádřily poue gólem Grünwalda. Domácí ještě v první části vyrovnali Bláhou a ve druhé jim M. Tureček zajistil i těsný náskok. Vzápětí Podrázský srovnal a byl to právě on, kdo měl v 78. prsty v rozhodující brance. Po nedorozuměním s brankářem totiž hlavou zamířil do vlastní sítě. V 90. Olovnické podržel celý zápas skvělý brankář K. Tureček, jenž zlikvidoval TK Kotena.

Olovnice - Žižice 3:2

Kladenský deník - 15.09.2007

Kdo přibrzdí upalující želvu?

Vedoucí Olovnice se představila na hřišti zlepšující se Černuce, ale ani ta se ji na kobylku nedostala. Domácí však měli smůlu, protože do 30. minuty museli využít všech možností střídání. První gól hostů dal nádhernými nůžkami Solár, v závěru půle trefil z TK spojnici Bláha, jenž po pauze levačkou určil výsledek. Přitom se však zranil. "Na Velvary ale budu i kdyby čert na koze jezdil," odhodlaně prohlásil bombardér olovnické želvy.

Černuc - Olovnice 0:2

Kladenský deník - 22.09.2007

Želva se válela na krunýři

Senazcí kola je první ztráta olovnické želvy, která ji stála první pozici. Exlídra dostaly Velvary, jimž nevadil ani souběh s áčkem. V 16. vedly 2:0 (Pfleger, Svoboda z TK), po obrátce Svoboda trefil další TK a až pak se domácí prosadili Bláhou. Výsledek určil v závěru Tenš. Domácí museli spolknout ještě jednu hořkou pilulku. Hosté si totiž přivezli plyšovou želvu, po utkání ji položili na krunýř a vystříhli vítězný pokřik. K žádnému hanobení, jak se někteří domácí borci domnívali, ale nedošlo.

Olovnice - Velvary B 1:4

Kladenský deník - 29.09.2007

Tuřany měli dobře na paměti sedm gólů, jež jim nedávno nasázel olovnický Bláha. Tentokrát si ho i s věkovým průměrem 32,5 let pohlídali (dal ale tyčku). V první půli jim zajistili náskok Somol a Lorenc, do pauzy sice hosté snížili, ale po obrátce je definitivně pohřbila Lorencova rána z otočky.

Tuřany - Olovnice 3:1

Kladenský deník- 06.10.2007

Do čela se po pauze vrátila Olovnice. Ve vyrovnaném utkání dal všechny góly domácích Bláha, ale za to si vyslechl své, protože v dalších šancích absolutně nevnímal lépe postavené spoluhráče a zakončoval sám. Brankový rozdíl mohl být ještě vyšší, hosté se prosadili pouze jednou ze začátku druhé půle, když reagovali na třetí gól olovnické želvy.

Olovnice - Uhy 3:1

Slavoj Pozdeň - 13.10.2007

Pozdeň nastoupila proti lídrovi v deseti, jedenáctý dorazil později, ale to už prohrávala (Nídr). Pak převzali iniciativu, výsledkem snahy byla tyč Hotového. Konstrukcí se zatřásla i po pauze. V 73. soudce pískl penaltu, kterou Novák dal - 0:2. Bláha pak o kousek minul lobem ze 40-ti metrů svatyni domácích. Ti se dočkali až v 88., kdy Hotový snížil, ale to bylo vše, naopak v nastavení dostali opět od Nídra K.O.

Pozdeň - Olovnice 1:3

Kladenský deník - 20.10.2007

Zichovec odehrál s lídrem herně solidní zápas, i když byl od 30. minuty oslabený o vyloučeného Lajbla (úmyslná ruka). Za celé utkání si prakticky nedokázal vytvořit vyloženou šanci. To první Olovnici tam napadalo všechno. Hned v 5. se trefil z TK Bláha, který v 78. přidal druhou trefu. Střelecký účet hostů pak podtrhl Janůrek. I hosté oceňují výkon domácích.

Zichovec - Olovnice 0:3

Kladenský deník - 27.10.2007

Olovnice narozdíl od konkurence nezaváhala a vede už o pět bodů! Na výhře nad Zlonicemi má velký podíl v poslední době výborně hrající obrana dirigovaná skvělým Vacovským. Navíc jim to tam třikrát padlo (Bláha 2, M. Tureček). Hosté, kteří, nebýt tyčky, mohli v první půli vyrovnat, dohrávali bez Růžičky (ČK). Teď čekají Olovnici zápasy pravdy. Jede do Hrdlíva, kde pět let nevyhrála a pak hostí Zvoleněves a Brandýsek.

Olovnice - Zlonice 3:0

Kladenský deník - 03.11.2007

Do Hrdlíva přijeli tři rozhodčí, dva však nechali píšťalku v kabině a šli si zakopat. Olovnická želva přelezla další překážku, když po letech nezdarů dokázala v Hrdlívu vyhrát. Jak se sluší, otevřeš skóre kanonýr hostů a soudce v jedné osobě Bláha (12.), ještě do pauzy provětral pouze tříčlenou obranu domácích (!) M. Tureček. Po hodině to bylo zásluhou hlavičky Nováka už 0:3. Až pak se v kvalitním utkání prosadili domácí - skóre určil další sudí na hřišti Mostek.

Hrdlív - Olovnice 1:3

Kladenský deník - 10.11.2007

Zvoleněves nečekaně vyloupila lídra

Semibodový náskok mohla mít přes zimu v čele Olovnice. To by ale nesměla narazit na šikovně hrající Zvoleněves, která jí ve výborném utkání vybrala jako roj rozzuřených včel. Hosté ale měli v první půli velké štěstí, že Olovnice měla nabito slepými. Sice vedla gólem Nováka, Zvoleněvští však z desítky vyrovanali (Šaroch), pak šli po standardce do vedení hlavičkou Kučery a půli určila pěkná individuální akce Király. Po obrátce domácí snížili z penalty (Novák), odpověď hostů ale byla blesková, únik přesně zakončil Šaroch.

Olovnice - Zvoleněves 2:4

Kladenský deník - 08.01.2008

Podzimní část ovládli borci Sokola Olovnice

Hráči Olovnice měli na podzim mnoho důvodů k radosti. Na čele tabulky přezimují s náskokem čtyř bodů. V ohlédnutí za podzimem v okresních fotbalových soutěžích na Kladensku pokračujeme B skupinou III. třídy, která před sezónou neměla jednoznačného favorita.Sladké pocity lídra tabulky si přes zimu užívají borci Olovnice, kteří mají čtyřbodový náskok na dvojici pronásledovatelů. Olovničtí si ale mohou trošku drbat hlavu, protože v posledním utkání doma podlehli Zvoleněvsi (2:4). Přesto zde může panovat spokojenost, poněvadž tým okolo gólmana K. Turečka, Fr. Nováka a Vacovského předváděl pohledný fotbal. Zapomenout se nesmí na mladého borčíka Nídra a také sazenské posily Slavíka a Moravce, jež do týmu parádně zapadly. Sedmnáct gólů dal Bláha.

Kladenský deník - 23.03.2008

Příprava: Olovnice - Libušín B 12:2 (5:0)

(Nídr 4, Šulc 3, M. Tureček 3, Zavoral, Moravec - Sucharski, Bartoš)

Kladenský deník - 29.03.2008

Olovnice si v čele udržela čtyřbodový náskok. Proti Brandýsku sehrála suprový první poločas. Bláhou dala dva góly a ještě nastřelila tři tyče. Po změně stran byli víc vidět hosté, také oni dvakrát orazítkovali konstrukci a až potom snížili. Naději na bod jim vzal v 88. parádně provedeným trestňákem Novák.

Olovnice - Brandýsek 3:1

Kladenský deník - 05.04.2008

Lídr z Olovnice si otevřel střelnici v Blevicích, kde do 59. nastřílel všech 11 gólů, zatímco domácí jediný (Bednár na 4:1). Za vítěze dal tři branky M. Tureček, dvě M. Bláha, Solár a Novák (obě z pk). Jednou se trefili Moravec a Nídr. Blevičtí zaslouží uznání, že dřeli až do konce.

Blevice - Olovnice 1:11

Kladenský deník - 12.04.2008

Neuměřice přijely k derby na trávník první Olovnice i s bratry Límany, zatímco domácí poslali střelce M. Bláhu až do druhé půlky. V první ho zastoupil Solár, který ve 41. vstřelil jediný gól zápasu. V pěkném utkání měl před stovkou diváků favorit více šancí a hosté štěstí. Třeba v 88. Moravcův koníček z malého vápna přeskočil břevno. Na druhé straně za stavu 1:0 Vl. Nedvěd překopl prázdnou branku. Vítězové si nadále drží náskok čtyř bodů.

Olovnice - Neuměřice 1:0

Kladenský deník - 19.04.2008

Olovnický mistr tesař se pěkně utnul

O dva body přišla Olovnice na žižckém trávníku, kde se před slušnou návštěvou hrál pohledný, byť trošku nervózní zápas. Do vedení šli hosté Solárem ve 23., pět minut na to po rohu hlavou srovnal Zd. Dvořák. Po obrátce držel naděje domácích brankář Švéda, na tutovku M. Bláhy by ale neměl nárok. Mistr tesař se však utnul a pálil v 87. vedle. Žižice (daly dvě tyče) doma poprvé v sezóně ztratili, bod ale berou jako výhru.

Žižice - Olovnice 1:1

Kladenský deník - 26.04.2008

Černuc se představila na hřišti lídra z Olovnice, který v půli vedl zásluhou hlavičky Nováka. hosté po obrátce vyrovnali krásnou střelou L. Náprstka, k jejich smůle ale v 68. rukou zabránil míči v cestě to sítě Zácha. Po ČK proměnil nařízenou penaltu osvědčený exekutor Novák. Sedm minut před koncem se prosadil i olovnický ostrostřelec M. Bláha, jenž nasadil gólmanovi jesličky.

Olovnice - Černuc 3:1

Kladenský deník - 04.05.2008

Velvary proti lídru prodaly kvalitu

Velvary nic neponechaly náhodě. Na Olovnici se maximálně posílily a od začátku dění na hřišti kontrolovaly. Už ve 2. jim zařídil vedení Krištůfek, který tím v podstatě nastínil scénář zápasu. Hosté sice bojovali až do konce utkání, respekt ze síly soupeře ale na nich byl patrný. Prosadili se až za stavu 4:0 Bláhou, jenž prohrál i souboj o pozici nejlepšího střelce soutěže, protože jeho sok Pfleger se trefil dvakrát (i patičkou). Další góly vítězů, kteří se posunuli do čela tabulky, dali Bečvář a Vedral.

Velvary B - Olovnice 5:1

Kladenský deník - 10.05.2008

Olovnice se rychle otřepala z debaklu ve Velvarech a ještě vyšším přídělem počastovala Tuřany, které však u nich zanechaly výborný dojem a bojovaly až do konce. Nejzajímavější byla první půlhodina. Domácí vedli čistým vlastencem, pak jejich Novák nedal desítku, aby vzápětí hosté vyrovnali Malým. Bratři Bláhové posléze upravili na 3:1. Tuřanští ještě snížili Nagyem (PK), ale do kabin se šlo už za rozhodnutého stavu 6:2. Poslední branku zápasu vstřelil tuřanský Janoušek (8:3). Třístý gól v olovnickém dresu vsítil M. Bláha (za vítěze: M. Tureček a M. Bláha 2, R. Bláha, Solár, Nídr a vlastní).

Olovnice - Tuřany 8:3

Kladenský deník - 17.05.2008

Olovnice se nenechala zaskočit v Uhách. V první půli zahrála dva krásné pasy, po nich šla do dvougólového vedení. Prvním vyslal M. Turečka Novák, po něm právě M. Tureček vyzval ke skórování M. Bláhu, jenž ve druhém poločase zvýšil na 3:0. Druhé branky se dočkal i M. Tureček, jenž stanovil konečný výsledek.

Uhy - Olovnice 0:4

Kladenský deník - 24.05.2008

Pozdeň přijela do Olovnice jen v devíti, do 25. to ale na jejím výkonu nebylo znát. Až když ve 25. dostala první branku, začala vyklízet pole. Domácí tak v tréninkovém tempu dosáhli na vysokou výhru (M. Bláha 3, Moravec 2, Fencl).

Olovnice - Pozdeň 6:0

Kladenský deník - 31.05.2008

Olovnice nastřílela Zichovci v rozmezí 25. až 38. minuty čtyři branky, a to skvělý brankář hostů Frančák ještě lapil čtyři těžké střely, až mu zaplácali i domácí diváci. Vedle M. Turečka, M. Bláhy a Nováka (PK) se trefil i Zavoral, jenž dal z hranice šestnáctky tak krásný gól, že bude nepochybně jeho životním. Zichovečtí se prosadili po zlepšeném výkonu ve druhé půli. V 76. korigoval Novák.

Olovnice - Zichovec 4:1

Kladenský deník - 07.06.2008

Vedoucí celek má pořád v patách Olovnici, která stále čeká na svoji šanci. Ta byla tak hodná, že k utkání do Zlonic dopravila delegovaného soudce z vedlejší vesnice, jehož, byť vyhrála, za jeho výkon peskovala. Už v poločase měla dostatečný náskok (5. Bláha, 7. Novák z PK, 9. M. Tureček). Domácí ve 42. neproměnili penaltu a snížit se jim podařilo v 55. Poslední slovo si však vzal olovnický forward M. Tureček (72.).

Zlonice - Olovnice 1:4

Kladenský deník - 14.06.2008

O postupujícím rozhodne poslední kolo. Velvary v něm jedou do Žižic a Olovnice kousek vedle do Zvoleněvsi. To jsou poslední dva zápasy okresních soutěží, v nichž půjde o důležité body. Jinak oba rivalové dosáhli na dvacátou výhru. Před zraky velvarských špehů Olovnice, od 17. ale prohrával po krásném voleji Vondráka, ve 30. však M. Bláha vyrovnal. Klíčová pro další vývoj byla 50., kdy domácí šli poprvé do vedení, a to zásluhou Slavíka. Už za minutu zvýšil M. Bláha a bylo vymalováno. Výhru druhého celku tabulky pak ještě zvýraznili Zavoral a Nídr. Hosté, kteří měli jen jedenáct lidí, tvrdí, že byli domácím vyrovnaným soupeřem, a tak vysokou prohru si nezasloužili.

Olovnice - Hrdlív 5:1

Kladenský deník - 21.06.2008

Velvary se radují, olovnická želva pláče

Smutek naopak zavládl v nedaleké Olovnici. Želva doufala v malý zázrak, který se ale nekonal. Nic jí nebylo platné vysoké vítězství ve Zvoleněvsi, podpořené čtyřmi góly střelce M. Turečka. Právě domácí je připravili o postup, když Olovnické na podzim porazili. V odvetě ale neměli nárok (dále za vítěze stříleli: Zavoral, Nídr, M. Tůma).

Zvoleněves - Olovnice 1:7

Kladenský deník - 14.07.2008

Olovnického Bláhu nevyužitá šance stále mrzí

Druhá Olovnice, která měla po podzimu čtyři body náskok, si postup neprohrála ve Velvarech, nýbrž už předtím v Žižicích, kde jen remizovala. Obrovskou šanci chvíli před koncem tam zahodil jindy neomylný zakončovatel Milan Bláha. „Ještě dnes si na to vzpomenu. Všechny góly bych vyměnil za ten jediný. O všem rozhodla jedna neproměněná šance,“ povzdechl si Bláha a dodal: „Měli jsme ale výbornou sezonu, jen čtyřikrát jsem prohráli. Nezbývá než Velvarům pogratulovat. Vyjma nich nás nikdo jiný nepřehrál.“