Sezóna 2009/2010

Kladenský deník - 22.08.2009

Bez branek skončil zápas v Olovnici s Pozdní. Rozhodčí Köhler na obou stranách neuznal po brance, a když už mohla padnout, přistál pokus olovnického Veselého z půlky shora na břevnu. Posledních deset minut hráli domácí po vyloučení Kintera v deseti, hosté však přesilovku nevyužili. Po závěrečném hvizdu úzkostlivého sudího tak mohly nevyužitých příležitostí litovat obě strany, stejně jako děkovat za bod svým brankářům.

Olovnice - Pozdeň 0:0

Kladenský deník - 28.08.2009

Disciplinárka zlonické borce nešetřila

Dohromady čtrnáct ostrých si odnesli ze čtvrtečního zasedání okresní fotbalové disciplinárky tři hráči Zlonic. V utkání v Klobukách se dopustili hrubého nesportovního chování. Nejhůře dopadl Jan Šeba, který si nezahraje sedm týdnů. O dva méně bude stát Jakub Švarc a dvakrát si nekopne Petr Němec. Stejného prohřešku se dopustil vedoucí mužstva Václav Protiva, jenž do svazové pokladny přispěje částkou 1500 korun. Z tábora protivníka vyfasoval Miroslav Douša dva týdny podmíněně do 15. listopadu 2009. Komise řešila také další dva případy vyloučení. Jeden týden nepodmíněně dostal Pavel Vávra ze Slavoje Kladno a také Jan Kinter z Olovnice, jenž ale spadl do dvoutýdenní podmínky, tudíž bude tři kola odpočívat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kladenský deník - 29.08.2009

V Žižicích ještě nikdy nehrála Olovnice tak špatně jako teď, však také měla v sestavě čtyři čtyřicátníky, protože jí chyběli hráči. Přesto v průběhu první půle dokázala otočit M. Turečkem na 1:2. Do pauzy však opět prohrávala, a když domácí v 65. minutě zvýšili na 4:2, bylo hotovo. Za Žižické vstřelili branky Podrazský, jednou Koten, Grünwald, Kováč a M. Gil.

Žižice - Olovnice 6:2

Kladenský deník - 05.09.2009

Zabodovaly i Zlonice, které hrály v Olovnici moc pěkně. Vedly už od 3. minuty, pak však byli domácí sami dvakrát před gólmanem, nedali a v 50. minutě prohrávali už 0:4. Čtvrt hodiny před koncem alespoň korigovali Buchtou. Vítězům se střelecky probudil Demeter 2x, skórovali i Samek a Vimr.

Olovnice - Zlonice 1:4

Kladenský deník - 12.09.2009

Slatina už dlouho čeká na vítězství v derby s Olovnicí. Tentokráte měla slibně nakročena, když od 12. minuty vedla krásnou trefou Paprňáka, jehož rána se odrazila za čáru od břevna. Jinak ale hosté byli lepší. Po pauze vyrovnali Zavoralem (70.) a Nokákem z desítky šli i do vedení. K jejich škodě Tureček nedotáhl ke gólu dva nájezdy na gólmana a za to tým zaplatil tři minuty před koncem, kdy soupeř proměnil pokutový kop.

Slatina - Olovnice 2:2

Kladenský deník - 19.09.2009

Olovnice poprvé vyhrála, bylo to s Neuměřicemi, přestože hosté dvakrát vedli. Někteří borci hostů ale dali před velkým derby týmům, jimž se nedaří, přednost mělnickému vinobraní. (M. Tureček 2, Šulc 2 - Fr. Líman 2, Maleček).

Olovnice - Neuměřice 4:3

Kladenský deník - 26.09.2009

Olovnice překvapila vysokou výhrou v Otvovicích, kde úřadovali bratři Turečkové. Dvě branky vstřelil v poli hrající brankář Karel, jednu přidal Martin. Trefil se i Nídr. V dresu hostů výtečně zahráli tři dorostenci, v domácím naopak zklamala obrana a matadoři Šídlo a Denk (oba ČK). V nastavení nedal brankář Břicháček ani desítku.

Otvovice - Olovnice 0:4

Kladenský deník - 03.10.2009

V Olovnici patřil první poločas hostům ze Zvoleněvsi, kteří ho také o gól vyhráli. Domácí ale napálili tyčku (10.). Druhou půli ovládli Olovničtí, které opět těšil výkon dorosteneckého tria Buchta - bratři Ouřadové. Právě Buchta byl autorem vyrovnávací branky. V závěru utkání zářil brankář hostů Cílek, jenž kryl krásné střely Nováka a soudcovského kolegy M. Bláhy.

Olovnice - Zvoleněves 1:1

Kladenský deník - 11.10.2009

Slaný je nadále jediným týmem okresních soutěží s plným počtem bodů. Sedmi góly deklasovalo Olovnici (Hrubik 2, Průcha, Kuhn, Říčka, Kovařík a Capl). "Hrálo výborně, proto nechápeme, proč jeho kapitán Šaroch za zády rozhodčího úmyslně dupl na ruku našemu hráči, kterého předtím fauloval," zlobil se funkcionář hostů František Novák s tím, že to bylo ve 23. minutě za stavu 2:0 a případná červená by mohla výsledek ovlivnit.

Slaný B - Olovnice 7:0

Kladenský deník - 17.10.2009

Olovnice se tentokrát musela obejít bez mladíků a tíže duelu s Klobuky tak ležela na bedrech čtyřicátníků. Ze začátku sice zazdil dvě šance, ale do půle otevřel s přehledem skóre 48 letý Tůma. Čtvrt hodiny před koncem si šel zahrál i 40-ti letý M. Bláha, jenž ukázal, že to v noze pořád má. Po sólu ze středového kruhu upravil na konečných 2:0.

Olovnice - Klobuky 2:0

Kladenský deník - 25.10.2009

Olovnici sejmula marodka

Hosté nepřijeli, jelikož měli tak rozsáhlou marodku, že by neposkládali ani desítku hráčů.

Černuc - Olovnice 3:0 K

Kladenský deník - 31.10.2009

V souboji Olovnice se Zichovcem se začaly rodit šance až ve druhé půli. Nejprve zichovecký Pecinka orazítkoval spojnici, poté tentýž hráč po pěkném vysunutí Sajdlem přízemní ranou protáhl brankáře. Domácí si největší šanci nechali až na 82. minutu, ale po TK zcela osamocený hráč hlavičkoval nad. Slušně hrané utkání přineslo jeden smolný okamžik. Ve 35. minutě po souboji s protihráčem uklouzl domácí Zavoral tak nešťastně, že dopadl na svoji ruku, kterou si zlomil. Po převozu do slánské nemocnine skončil okamžitě na operačním sále.

Olovnice - Zichovec 0:0

Kladenský deník - 07.11.2009

Tuřany v první čtvrthodině přečkaly dvě tutovky a břevno Olovnice a pak poprvé udeřily. Domácí srovnali Nídrem, ale v dalších minutách si s nimi pohrála smůla. Dvakrát byl totiž krátce ošetřovaný Veselý a dvakrát za to zaplatili gólem! Ještě v první půli se tuze zlobili na soudce, jenž prý mohl ve čtyřech minutách fouknout tři pentle a nehvízdl ani jednu. Druhý poločas už patřil Tuřanům, které svou výhru ještě zvýraznily. Hattrick zaznamenal Arlt, po gólu dali Kuboušek a Souček.

Olovnice - Tuřany 1:5

Kladenský deník - 14.11.2009

Jedomělice - Olovnice 3:2

Kladenský deník - 08.12.2009

S mladíky to šlo

Lepší sezony pamnatují v Olovnici, které patří desáté místo. Většinu bodů udělala uprostřed podzimu. Příčinou je rozsáhlá marodka, kterou obsadili u vyhlášení střelci (M. Tureček, M. Bláha). Pokud ale Olovničtí neměli souběh s dorosteneckým mužstvem, byli se čtyřmi mladíky v sestavě výborným mužstvem. Přesvědčili se o to například doma Otvovice (0:4). Určitě potěšila výhra v derby s Neuměřicemi (4:3).

Kladenský deník - 27.03.2010

Zkušeného kanonýra Olovnice Bláhu školil v Pozdni mladý Buchta. Zatímco veterán ve dvou šancích v první půli selhal, jeho nástupce určil poločasový stav na 0:1. Po pauze zvýšil Tureček a po něm se podruhé blýskl Buchta. Na 0:4 zvyšoval Ouřada a až poté se mezi střelce zapsali i domácí borci. Konkrétně bratři Štěpánkové. Hrozící debakl zmírnil jako první Martin a po něm v přesilovce (ČK v 77. Pergler) z penalty Petr.

Pozdeň - Olovnice 2:4

Kladenský deník - 03.04.2010

V Olovnici vedly díky individuálním akcím Kotena dvakrát Žižice, za domácí srovnali Šulc a pro změnu jejich bombarďák M. Tureček, jenž pět minut před koncem také rozhodl, že i druhé jarní olovnické vystoupení přinese důležité tři body (3:2).

Olovnice - Žižice 3:2

Kladenský deník - 10.04.2010

Olovnice opět vyhrála, i v deseti

Společně se Slaným je mužstvem jara Olovnice, která ještě neztratila. Vyhrála i ve Zlonicích, kde to bylo po Šulcově pěkné hlavičce v půli 0:1. Po obrátce domácí vyrovnali a hráli proti deseti. Hostům se totiž zranil stoper a vinou marodky neměli kým střídat. Přesto M. Turečkem vstřelili vítěznou branku.

Zlonice - Olovnice 1:2

Kladenský deník - 17.04.2010

Čistý hattrick za devět minut

Olovnice neměly v derby slitování s poslední Slatinou, kterí nasázela jedenáct vesměs krásných branek. Po třech dali Buchta a Nídr, jemuž k průzračně čistému hattricku stačilo ke konci utkání pouhých devět minut. Dvakrát se trefili Bláha a F. Novák, jeden gól dal Šulc. Za hosty, kteří hráli od 46. minuty bez vyloučeného Pustiny (4:0), snižovali za stavu 6:0 R. a L. Schönfelderové. Sympatické na nich bylo, že bojovali až do konce.

Olovnice - Slatina 11:2

Kladenský deník - 22.04.2010

Fotbalový počin víkendu 4

Martin Nídr - Nastřílet hattrick se vždy cení, o to víc, když je čistý a povede se za devět minut! Vůbec nevadí, že mladému předstoperovi se to povedlo už za jasně rozhodnutého stavu derby se Slatinou.

Utajený fanoušek - Po derby klubů z Velvarska bývá zvykem, že vítěz napíše výsledek barvou na silnici mezi dvěma obcemi. Olovničtí po utkání se Slatinou (11:2) toto odmítli, protože skóre by spotřebovalo hodně barvy, tudíž by to vyšlo draho! Nakonec se tam ale výsledek přece jen objevil.

Kladenský deník - 24.04.2010

Tradičně vyhecované derby v Neuměřicích mělo říz. Olovnice vedla v půli 2:0, když se krásně z přímého kopu trefil Novák a v závěru půle se prosadil i M. Bláha. Po obrátce domácí snížili brankou Macáka a deset minut před koncem i vyrovnali. Radost jim ale zkazil praporek asistenta z řad hostů. Účty si s ním šel vyřídit jeden z diváků, údajně hráč Zvoleněvsi, který na něm rozpáral rozlišovací dres. Oba soupeři ale byli zklamaní z výkonu soudce Köhlera, nad jehož delegací už před utkáním kroutili hlavami nejen proto, že je také z blízkého okolí.

Neuměřice - Olovnice 1:2

Kladenský deník - 30.04.2010

POČIN: Napadený nevěděl, že gól nebyl uznaný

Kladno - Primát ve Fotbalovém počinu víkendu nemusí přinést jen pozitivní záležitost. Svědčí o tom šesté pokračování naší internetové ankety, v níž čtenáři zvolili za událost víkendu napadení laického asistenta rozhodčího v utkání III. třídy B Neuměřice – Olovnice. Hlavní aktér se k incidentu odmítl vyjádřit, tudíž přinášíme pouze názor druhé strany. Cílem útoku byl bývalý hráč Olovnice Michal Novák, jenž z důvodu zranění už před šesti lety pověsil kopačky na hřebík. K jeho napadení došlo přibližně čtvrt hodiny před koncem za stavu 1:2. „V té době Neuměřičtí útočili. Podle mne šla jejich přihrávka na hráče v postavení mimo hru, které rozhodčí na základě mé signalizace prý odpískal a neuznal následný gól,“ popsal Novák inkriminovaný okamžik. Než se opět začalo hrát, do asistenta se slovně obouvali domácí fanoušci, což se dá považovat za běžnou záležitost. „Najednou ale jeden z nich ke mně seběhl a začal do mně strkat. Odstrčil jsem ho rukama načež mě chytil, roztrhl mi rozlišovací dres a poškrábal na ruce. Když napřahoval, že mi dá pěstí, zabránil mu v tom domácí trenér,“ uvedl Novák s tím, že útočník je hráčem jiného celku stejné soutěže, jenž byl na podzim v Olovnici vyloučený. Napadeného překvapilo, že strany rozhodčího vypjatého derby nepřišla okamžitá odezva. „Vstoupil jsem několik metrů do hřiště, kde jsem se cítil bezpečněji. Rozhodčí na moje volání reagoval až když byla přerušená hra,“ přiblížil 32letý asistent, jenž v utkání několikrát zastavil útok svého celku. O jeho rozrušení svědčí, že vůbec nevěděl, že branka nebyla uznána. Ještě druhý den byl přesvědčený, že zápas skončil smírně. „Bylo to tím, že jsem se bránil útoku a neměl čas sledovat dění na hřišti. Proto jsem nevěděl, že se rozehrávalo ne z půlky hřiště, ale od branky Olovnice,“ přiznal. Podle něj nešlo napadení zabránit. „Neviním z toho neuměřické pořadatele. Selhání jednotlivce nemohli předejít. Myslím ale, že takováto utkání by měli rozhodovat tři rozhodčí.“

Kladenský deník - 01.05.2010

Mužstvem jara je však Olovnice, která vyhrála i své šesté utkání! V derby ´óček´ byly Otvovice v Olovnici lepší pouze prvních deset minut. Pak se ale Tureček zaměřoval do břevna, aby za chvíli rozvlnil síť na ostro. Do půle se prosadil i druhý domácí kanonýr Bláha. Hezký moment nabídla 81. minuta, v níž Nídr poslal z 55 m lob na otvovickou branku, se kterým si gólman poradil s vypětím všech sil.

Olovnice - Otvovice 2:0

Kladenský deník - 08.05.2010

V pátek běžel v televizi americký film Hartova válka. Jeho hrdina byl nakonec úspěšný, méně se ale daří borcům obce, na jejímž nádraží byla část filmu točena. Hráči Zvoleněvsi totiž ani na sedmý jarní pokus nevyhráli, byť měli utkání s Olovnicí výborně rozehrané. Po dvou krásných střelách z dálky vedla už 2:0. Pak ale za to vzal střelecký mix hostů smíchaný s mladíků a jednoho zkušeného snajpra. Ouřada snížil, Bláha vyrovnal a pět minut před koncem Buchta vyrovnané utkání krásně rozhodl. Domácí neměli gólmana takže mezi tyčemi obstojně zaskočil Simik.

Zvoleněves - Olovnice 2:3

Kladenský deník - 15.05.2010

Souboj nejlepších celků jara se odehrával v Olovnici, kde první půli ovládli hosté ze Slaného, kteří ji vyhráli 3:0 (Kuhn 2, Čablík). Přišli v ní ale o vyloučeného Šarocha, jenž se vykartoval během minuty. Druhá část už patřila domácím, jimž se velmi brzy zranil střelec Bláha. Dokázali však pouze korigovat Novákovou penaltou. Slánským chybí k jistému postupu pouhý bod.

Olovnice - Slaný B 1:3

Kladenský deník - 22.05.2010

Olovnice si na jaře připsala další skalp. Tentokrát dobyla horkou klobuckou půdu, kde se hrál oboustranně pohledný fotbal. Jako první se zapsal mezi střelce mladý Vymětalík, jenž přešel sám pomalu celé hřiště. Domácím zmařil vyrovnání brankář Tureček, který lapil penaltu. Po pauze ale už nestačil na pěknou střelu z vápna. Olovničtí duel rozhodli až v závěru. Zavoral z trestňáku vymetl šibenici a Pergler hlavou určil konečný stav.

Klobuky - Olovnice 1:3

Kladenský deník - 29.05.2010

Černuc překvapila v Olovnici, kde díky třem zahozeným šancím domácích vyhrávala už 3:0. Olovničtí snížili dvacet minut před koncem po rohu Novákem avšak z následného nic nevytěžili. Za Černucké rozvlnili síť Dušek, Dobiáš a Hykeš.

Olovnice - Černuc 1:3

Kladenský deník - 05.06.2010

Olovnici se postupně zranili tři hráči a od 50. minuty hráli v deseti. Po vyrovnané půli vedla hlavičkou Ouřady, ve druhém poločase ale odpadla a domácí navázali střelecky na předchozí zápasy. Po brankách Snovického (2), Mansfelda a Sandala nakonec proměnili utkání v jasnou záležitost. Hosté neměli ani gólmana, mezi tři tyče si tudíž vlezl 50-ti letý Vorlíček, jenž nikdy nechytal! Rozhodně nezklamal.

Zichovec - Olovnice 4:1

Kladenský deník - 12.06.2010

V Tuřanech skončila první půle bez branek poněvadž domácí přiznali, že jejich gólu v olovnické síti předcházel aut. Regulérní branku zaznamenali až ve druhém pločase, kdy proměnili Somolem penaltu. Hosté však kontrovali třemi brankami. Mazi Bláhovy zásahy se vešel gól Turečka, jehož v brance opět spolehlivě zastoupil veterán Vorlíček alias Casillas. Podruhé pod tlakem kapituloval až sedm minut před koncem zásluhou Pejška.

Tuřany - Olovnice 2:3

Kladenský deník - 19.06.2010

Parádní fotbal předváděla Olovnice, jenž počastovala Jedomělice sedmi góly. Zasloužili se o to střelci: Ouřada (2), Buchta, Solár, M. Tureček, Bláha a Novák z PK. Hosté snižovali na 6:1 Henlínem.

Olovnice - Jedomělice 7:1

Kladenský deník - 13.07.2010

Olovnice víc zabodovala venku!

Největší skok zaznamenala Olovnice, která se posunula z desáté pozice na pátou! Druhý nejlepší celek jara v odvetách desetkrát vyhrál a jaro zahájil sedmi výhrami! Přes zimu zde museli kvůli absencím v Áčku zrušit dorost. A právě mladí do mužstva výtečně zapadli a měli i velkou zásluhu na tom, že Olovničtí na jaře nastříleli úctyhodných 43 branek. Zajímavé je, že venku získali o bod víc než doma!