Sezóna 2010/2011

Kladenský deník - 21.08.2010

Na úvod tři těžké debakly

Fantastické jaro v podání Olovnice je zapomenuto. Přehlušila ho podzimní premiéra, v níž vyfasovala na Zichovci čistou desítku! Hosté domácím vysokou výhru hodně usnadnili. Přijeli totiž přesně v jedenácti lidech se dvěma žáky v sestavě, a za stavu 1:0 se jim zranil brankář Vorlíček, jehož nahradil hráč z pole Valkoun, který stál mezi tyčemi poprvé. Aby toho nebylo málo, obdrželi po změně stran ještě červenou kartu (Buchta)! Čtyři branky vítězů zaznamenal Petržílka, po jedné Snovický, Švojgr, Kokeš, Mansfeld, Kemr a Hubáček.

Zichovec - Olovnice 10:0

Kladenský deník - 28.08.2010

Tuřany se neumí vypořádat se svým prokletím v podobě olovnického šutéra Bláhy. I kdyby hrál s berlemi, jistě by jim dal gól. V sobotu se tak stalo dvakrát (0:1, 2:2), přesto to hostům, kteří se museli vypořádat s debaklem na Zichovci, na bodový zisk nestačilo. Domácí se totiž prosadili čtyřikrát. Dvakrát to byl Krehák, jenž střídal zraněného Součka, jeden Somol a také Smrž, který ranou z 30 m do vinglu upravil na 3:2.

Tuřany - Olovnice 4:2

Kladenský deník - 04.09.2010

V Olovnici na sebe narazili soupeři, kterým začátek sezóny nevyšel. V nastolené fazoně pokračovali jen hosté z Jedomělic, kteří kompletním domácím podlehli 2:7, po půli 1:5. Poražení nemají hráče. Nevyšly jim přestupy a ještě přišli o dva vyloučené (Král, Břížďala). Ve čtvrtek prý na schůzce rozhodnou co dál. Postěžovali si však, že byl prý fyzicky napadený jejich lajnový. Domácí ale tvrdí, že došlo jen ke ostré slovní výměně pramenící z nadměrně tvrdé hry hostů. Za poražené snižoval Břížďal na 1:4 a Sokol na 2:7. Góly vítězů: Valkoun 3, M. Bláha 2, M. Tureček a Buchta.

Olovnice - Jedomělice 7:2

Kladenský deník - 11.09.2010

Knovíz prohrála i na červené

Knovíz zůstala na nule i po utkání s Olovnicí, která se naopak zvedá. Jediná branka padla až čtvrthodiny před koncem, kdy domácího gólmana propálil Buchta. Skóre se ale mohlo měnit krátce po pauze, kdy hosté zahrávali pokutový kop, Fr. Novák však z důlku nedokázal míč usměrnit. Byly k vidění také tři červené. Společně ji viděli D. Stahl a M. Novák, v nastavení je doplnil olovnický M. Tureček.

Knovíz - Olovnice 0:1

Kladenský deník - 16.09.2010

Disciplinárku zdržely hlavně Zlonice

Práce nad hlavu měla opět okresní fotbalová disciplinárka. Nejvíce ji na jejím čtvrtečním zasedání zaměstnala kauza Zlonice. Po trestech od STK vynesla vůči jednotlivcům tyto verdikty: za neoprávněný start si do 15. října 2010 nezahrají čtyři hráči, a to Karel Nagy, Zdeněk Silný, Martin Špeta a Pavel Havrda. Nepodmíněný trest na jeden měsíc dostal kapitán Tomáš Smetana. Pořádkovou pokutu tisíc korun vyměřila DK vedoucímu mužstvu Jaroslavu Němcovi, trenéru Zdeňku Růžičkovi. Dále fotbalový senát projednával klasická vyloučení a na lavici obžalovaných se postupně ocitlo několik docela velkých fotbalových person hlavně minulosti. Tři týdny nepodmíněně vyfasovali Jan Kopřiva (Libušín) a Michal Vančata (Sparta Kladno). Jeden týden nepodmíněně Jiří Blanda z Kročehlav, Martin Tureček z Olovnice, Jakub Janoušek z Tuřan, Zdeněk Novák z Jedomělic, Ilja Bureš (Hostouň), Jan Šubin (Stochov), Mariyan Dimov (Libušín) a Dušan Stahl (Knovíz). Svůj trest, to znamená také jeden týden, si už odstál Jan Švarc (Zlonice). Dvakrát se k jednání nedostavil Marek Sobota (Slatina), který si nezahraje tři týdny do 1. října 2010.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kladenský deník - 18.09.2010

"Super výkon rozhodčího, jsem naprosto unešený," prohlásil po utkání v Olovnici žižický střelec Petr Koten nad sudím A. Kindlem. Ani mu nevadilo, že jeho tým dohrával od 88. minuty v deseti po vyloučení Fouska. Na hřišti totiž získal první bod, byť za nepopulární bezbrankovou remízou. Tu mohli hosté změnit v první části, kdy měli dost možností. Ve druhé části ale měli kliku, protože domácí nastřelili tři břevna.

Olovnice - Žižice 0:0

Kladenský deník - 25.09.2010

Radost zavládla v Neuměřicích, které vyhrály velké, vyostřené derby s Olovnicí. Poprvé v sezoně jim dorazil Fr. Líman, tudíž se sešli takřka v tom nejsilnějším možném složení. Lépe ale začali hosté, protože domácí brzo vykopávali balon z brankové čáry a od 9. minuty prohrávali po gólu M. Turečka. Měli ale smůlu, že se Neuměřičtí dočkali příjezdu výtečného judisty Sedmidubského, který se stihl vrátit ze závodů a vstřelit dvě branky. Slavní byli i Fr. Líman a Macák.

Neuměřice - Olovnice 4:1

Slavoj Pozdeň - 02.10.2010

Úvodní pozdeňská převaha v Olovnici byla jalová, do půle pak promarnili tři velké šance domácí. Také na začátku druhé patřil trávník hostům, kteří tentokrát dávali i góly. Nejprve využil zmatku Šubrt a přeloboval brankáře, za dvě minuty zatáhl míč Hulín a jeho přesnou přihrávku uklidil do prázdné Štěpánek. Domácí byli v tu chvíli na ručník, ale další šance soka zůstaly nevyužity a naopak korigoval Ouřada.

Olovnice - Pozdeň 1:2

Kladenský deník - 09.10.2010

Otvovičtí hostili Olovnici a zápas je nezastihl v dobré pohodě, ač si chtěli po sérii utkání se silnými soupeři dát na relativně jednodušší utkání pozor. Hosté jim byli minimálně vyrovnaným soupeřem, kterého popravila jedná vydařená akce domácích. Po pěkném Denkově vysunutí podél gólmana rozhodl Bečan. V nastavení měl na hlavě vyrovnání M. Bláha, Petřina však byl na místě.

Otvovice - Olovnice 1:0

Kladenský deník - 16.10.2010

V Olovnici první rozvlnila síť mladá Zvoleněves (2. minuta Patocz), která měla výborných dvacet minut. Pak ale domácí přidali. Z penalty vyrovnali Fr. Novákem a v závěru půle M. Turečkem strhli vedení na svoji stranu. V poločase vyhecované hosty zpražil třetí gól v podání Solára (55.). Přesto zabojovali a nakonec vydřeli bod. Dvěma zásahy se o to zasloužil Kučera. V závěru však měli štěstí při střele do tyče.

Olovnice - Zvoleněves 3:3

Kladenský deník - 23.10.2010

Dobrý zápas odehrála Olovnice ve Vraném, kde první tři branky padly z desítek. První proměnili domácí Pazderou a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohli mít komplikace. Další dva ale Novákem využili hosté, přičemž druhý ze 46. minuty byl klíčový. Nejhezčí akce zápasu předcházela třetí olovnické brance. Gól 16-ti letého Sedlmayera padl po dvou patičkách. Mladík pak ještě promarnil dvě šance. Dost jich měli i domácí, ale gól nedali ani za tři dny.

Vraný B - Olovnice 1:3

Kladenský deník - 30.10.2010

Zlonice v úvodu utkání v Olovnici deptal brankář K. Tureček, jenž jim lapil čtyři góly. Až ve 32. minutě ho překonal Švarc. Už za tři minuty ale bylo zásluhou Ouřady srovnáno. Tím skončil poločas. V nástupu do druhé chyboval domácí stoper a Havrda vrátil pěkně hrajícím hostům vedení. Hotovo bylo v 54. minutě, kdy Zloničtí opět Švarcem využili pokutový kop nařízený za faul v rohu šestnáctky.

Olovnice - Zlonice 1:3

Kladenský deník - 07.11.2010

Olovnice překvapila pěkným výkonem v Černuci, a kdyby měla víc štěstí, mohla i bodovat. Na gól Dobiáše do pauzy odpověděl levačkou M. Tureček. Čtvrt hodiny před koncem trefil olovnický Fr. Novák z trestňáku tyč, zatímco domácí ze stejné standardky rozhodli Duškem.

Černuc - Olovnice 2:1

Kladenský deník - 13.11.2010

V Olovnici plesalo fandovo srdce

Nádherný, oboustranně útočný fotbal nabídfl duel Olovnice s Klobuky, v němž diváci viděli deset gólů. Po pěti v každé síti. Už po patnácti vteřinách vedli domácí (Ouřada). Tureček pak zvýšil a ma snížení hostů zareagoval Buchta. Přelom poločasů bláznivého zápasu patřil Klobuckým. V závěru prvního snížili a ve 48. minutě už vedli 4:3! Jenže Solár s Turečkem vrátili Olovnici vedení, o které definitivně přišla v 72. minutě.

Olovnice - Klobuky 5:5

Kladenský deník - 07.12.2010

Tuřany jsou největším zklamáním podzimu

Dvanáctou pozici si pronajala Olovnice, a to také patří k překvapením. Ono začít sezónu porážkou 0:10 v Zichovci dvakrát nepovzbudí. Jejím problémem bylo, že se nescházela doma, kde mohla častěji bodovat. Ven jezdila v silnějším složení. Půl podzimu ji chyběl zraněný střelec Tureček, což mělo také vliv, stejně jako smůla v koncovce. Poslední kola ji už zastihla ve formě. Po bodech sahala v pěkných zápasech v Otvovicích (0:1) a Černuci (1:2). Na závěr je sebrala alespoň Klobukům (5:5).

Kladenský deník - 26.03.2011

Zichovečtí žolíci se vyplatili

Zichovec se na výhru v Olovnici pořádně nadřel a zajistil si ji až v závěru utkání dvěma povedenými střelami z dálky. Poločas vyhrál zásluhou Milky, jehož ránu mířící vedle tečoval do sítě domácí bek (42.). Ve druhém ale Olovničtí Turečkem vyrovnali (51.). Pak přišly ke slovu zmíněné rány v podání střídajících hráčů. První vyslal Mansfeld (73.) a druhou kanonýr Petržílka (90.). Poražení chválí soudce Fujdiara.

Olovnice - Zichovec 1:3

Kladenský deník - 02.04.2011

Tuřany se odpoutaly Olovnici díky výhře na jejím trávníku. V úvodu ale přečkaly dvě tutovky Turečka, který posléze vyrovnal a ještě do půle strhl vedení na stranu jeho týmu Bláha. Po obrátce i hosté dokázali zvrátit vývoj ve svůj prospěch. Domácí přes převahu v počtu gólových příležitostí s výsledkem už nic neudělali. Tuřany dostal do vedení po chybě gólmana Dlouhý, jenž krátce po pauze i vyrovnal. Za chvíli Somol z penalty rozhodl.

Olovnice - Tuřany 2:3

Kladenský deník - 09.04.2011

Jedomělice měly nakročeno ke třem bodům. Nad Olovnicí vedly v poločase 2:0, po obrátce ale trávník ovládli hosté, kteří začali předvádět krásný fotbal. Snížili Fr. Novákem a Bláhou také vyrovnali. Ten posléze trefil tyčku a v závěru se mohl dostat do vyložené šance, sebral mu ji hvizd soudce, jenž ukončil utkání. Hosté tvrdí, že to bylo čtyři minuty před koncem řádné hrací doby.

Jedomělice - Olovnice 2:2

Kladenský deník - 16.04.2011

V Olovnici pokazil zápas knovízský Štulík, jenž v přerušené hře hlavou udeřil do obličeje domácího veterána Tůmu (ČK). Chvíli na to Olovničtí využili přesilovku k vítězné brance, jež zaznamenal Ouřada. První polovina patřila na šance hostům, ve druhé bylo na tom lépe domácí, kteří vedli po zásahu M. Bláhy. Soupeř stačil pouze srovnat Novotným.

Olovnice - Knovíz 2:1

Kladenský deník - 23.04.2011

Od 16. října čekaly Žižice na tříbodový zisk. Vyšel jim zápas s Olovnicí, jež přijela v jedenácti a po zranění Bláhy hrála posledních dvacet minut v deseti. Na straně vítězů se blýskl dvěma krásnými góly 17-ti letý Tesař, jenž vymetl obě šibenici. Jako první se ale prosadil Krakeš. Ač jsou vítězové nadále poslední, stále doufají v záchranu.

Žižice - Olovnice 2:0

Kladenský deník - 30.04.2011

Po derby v Olovnici byly smutné Neuměřice, na něž se vyspal patnáctiletý Sedlmayer. Byl autorem dvou branek, včetně rozhodující z 88. minuty, kdy udělal prapor z gólmana hostů. Ti otevřeli skóre penaltou Nedvěda, na 2:2 vyrovnával Sedmidubský. Také vítězové zahrávali pokutový kop. Novák z něj upravil na 2:1.

Olovnice - Neuměřice 3:2

Kladenský deník - 07.05.2011

V Pozdni patřila první půle domácím, kteří ji vyhráli gólem Matušů ml., P. Štěpánek pak hlavičkoval do břevna a minul ve třech šancích. Druhou ovládla Olovnice, kde žije domácí gólman Zelený. Místní ho asi nějaký čas nebudou mít rádi, poněvadž kapituloval pouze poté, co Kinter poslal na bránu balon ze 40-ti m, pěkně ho tečnul pozdeňský Hotový. Domácí ale čtyři minuty před koncem strhli Kodetem výhru na svoji stranu.

Pozdeň - Olovnice 2:1

Kladenský deník - 14.05.2011

Otvovice na olovnickém trávníku nepřesvědčily, šťastnou výhru si ale odvezly. Zařídili ji střídající hráči. Pět minut před koncem byl faulován Zd. Břicháček (ČK pro Kintera) a z penalty zápas rozhodl Slezák, byť brankář Tureček si na balon sáhl. Největší šance domácích byly po rozích. Hlavičku Nováka hosté zastavili na čáře, Bláhův roh lízl zadní tyč.

Olovnice - Otvovice 0:1

Kladenský deník - 19.05.2011

Z katů tentokrát strach nešel

Při svém čtvrtečním zasedání se okresní fotbalová disciplinárka držela při zdi. Nevynesla totiž žádný vysoký trest. Nejhůře dopadl Jan Grubner z Brandýsku, jenž si nezahraje dvě utkání (jedno už má za sebou). Jeden týden nepodmíněně si odnesli Libor Břížďala (Knovíz), hřebečský Stanislav Skalický (stál už minulý zápas), Jan Kinter (Olovnice), Martin Hora (Zákolany) a dorostenec Klobuk Stanislav Suk. Komise vyhověla žádosti o změnu trestu Lukáši Motyčkovi (Hrdlív). Vyměřila mu podmínku na jedno utkání do 31. srpna 2011.

Kladenský deník - 22.05.2011

Sedm branek padlo ve Zvoleněvsi, čtyři z toho do olovnické sítě. Hostům zabránil ve vedoucí brance vršek v bráně, pak ale vyrovnali Bláhou. Po proměněné desítce vyhráli domácí půli 3:1. Ve druhém hosté pouze dvakrát snížili na nejtěsnější rozdíl (Király 2, D. Kučera, Š. Patocz - Bláha, Pergler, Sedlmayer).

Zvoleněves - Olovnice 4:3

Kladenský deník - 28.05.2011

S ohněm si zahrává Olovnice. Proti Vranému hrála od 27. minuty přesilovku (ČK Hájek). Pět minut po půli ale zaspala její obrana a hosté vedli. Po pěkné akci v 62. minutě vyrovnal Vymětalík a od té doby už měli domácí navrch, Vypracovali si tři obrovské šance, avšak byli to Vranští, kdo v posledních deseti minutách (80., 83.) zápas rozhodli ve svůj prospěch. Jeden z gólů dal ve své premiéře mezi seniory Vébr.

Olovnice - Vraný B 1:3

Kladenský deník - 04.06.2011

Zlonice čepovaly místní desítku

S Olovnicí to nejde z kopce, nýbrž doslova z některého z himalájských velikánů. Ve Zlonicích si díky ní připoměli dávnou historii zdejšího pivovaru, poněvadž domácím dovolila čepovat desítku. A to se ještě čekalo, než jí přivezou dresy. Poprvé ale inkasovaly až v 19. minutě, pak během šesti obdrželi branky tři a už se vezli (Veselý 4, M. Špeta 3, Douša 3, Silný). Hosté za stavu 4:0 zahodili penaltu.

Zlonice - Olovnice 10:0

Kladenský deník - 11.06.2011

Zbývá vyřešit pět otazníků

Po dlouhé době se sešla v silné sestavě Olovnice a hned to bylo znát. Po pěti prohrách si připsala tři body. Stejně jako Neuměřice a koneckonců i Žižice musí čekat do posledního kola, zda se jí bude III. třída týkat i na podzim. Duel s Černucí ale nezačala dobře, Fr. Novák totiž zahodil penaltu (17.). Už za dvě minuty ji ale uklidnil Ouřada a po něm i Bláha (26.). Hosté se snížením vrátili do zápasu (70.), dvě trefy Sedlmayera (79., 85.) je však odrovnaly.

Olovnice - Černuc 4:1

Kladenský deník - 18.06.2011

Olovnici pomohl k výhře v Klobukách 16-ti letý talent Sedlmayer. Výsledkem jeho střeleckého koncertu bylo pět branek! Po jedné přidali na straně pěkně hrajících hostů Fr. Novák a Nídr. Za domácí se dvakrát prosadil J. Říčka.

Klobuky - Olovnice 2:7