Ondřej Suchánek FK Brandýsek - konec střídavého startu
Petr Veselý obnovení registrace

Kladenský deník - 25.08.2013

volno

Kladenský deník - 01.09.2013

Zákolanům se před utkáním s Olovnicí omluvilo pět hráčů, to však nesnižuje výkon hostů, kteří v podzimní premiéře za hodinu nastříleli osm branek (Bláha 3, Sedlmayer 2, Raušer 2, Pivarči). Pak dali šanci i svým mladíčkům. Jediný gól poražených dal Sucha a bylo to na 1:8.

Zákolany - Olovnice 1:8   (3x M. Bláha, 2x P. Raušer, 2x T. Sedlmayer, P. Pivarči)

Kladenský deník - 08.09.2013

Olovnice se musela vypořádat s šokem, kterým byla rychlá branka Tuřan. Z 30-ti metrů pálil Ouředníček. Pak ale Nídr vyrovnal a následovaly velké chvíle oprášeného kanonýra Bláhy, jenž mezi beky vykličkoval hattrick. Konečnou podobu výsledku určil po hodině hry tuřanský Landeska.

Olovnice - Tuřany B 4:2  (3x M. Bláha, M. Nídr)

Kladenský deník - 15.09.2013

Olovnice vydřela tři body s mladým celkem Otvovic, jenž první pokořil hlavou Bláha (16.). Za minutu ale bylo vyrovnáno a rozhodnutí pěkného utkání padlo v 52. minutě po krásné ráně Nídra. Oba celky dohrávaly v deseti (ČK).

Olovnice - Otvovice B 2:1   (M. Bláha, M. Nídr)

Kladenský deník - 22.09.2013

Knovíz v nástupu do výtečného utkání třikrát orazítkovala olovnickou konstrukci! Jenže záhy na to Bláha poslal hosty do vedení, jenž zvýraznil Jiří Berta (PK). Domácí do pauzy snížili Novákem a ve druhé části Dudou nastřelili z penalty jen spojnici! Brzy za to zaplatili. Po slalomu Nídra a desítce Jar. Berty šla Olovnice do tříbrankového vedení. Poražení korigovali až ke konci Cimrmanem (PK). Knovíz hrála od 18. minuty bez vyloučeného Maťátka.

Knovíz - Olovnice 2:4   (M. Bláha, Jiří Berta (PK), M. Nídr, Jar. Berta (PK))

Kladenský deník - 29.09.2013

Tahákem kola B skupiny byl přímý souboj o první příčku, který spolu svedly dva stoprocentní týmy. Po devadesáti minutách se na čele tabulky osamostatnilo Smečno, jež vyhrálo v Olovnici. Domácí poslal do vedení Nídr a vzápětí promarnili dvě velké možnosti na zvýšení. Na přelomu poločasů hosté stav zvrátili a navíc domácí citelně oslabilo zranění Bláhy. Novákem ještě srovnali, v posledních deseti minutách však Smečenští dvěma góly dosáhli na nesmírně cennou výhru (Zd. Mucha 2, Červenka, Lébr), která klidně může být klíčová v otázce postupu.

Olovnice - Smečno 2:4   (M. Nídr, F. Novák)

Kladenský deník - 06.10.2013

Zichovec v poměrně pěkném utkání prohrával s Olovnicí za deset minut 0:2. V dalším průběhu ale domácí odehráli s favoritem vyrovnanou partii, přesto byl po půli stav 1:3. Ve druhé Zichovečtí vyrovnali a nakonec zvládli i rozstřel (Hošek, Petržílka, Švajka - Sedlmayer 2, Bláha).

Zichovec B - Olovnice 4:3 pp   (2x T. Sedlmayer, M. Bláha)

Kladenský deník - 13.10.2013

Začátek utkání v Olovnici patřil Zlonicím, po půlhodině hry ale poslal jejich Koutný pokutový kop mimo tři tyče a to nakoplo domácí, kteří vstřelili v každém z poločasů po dvou brankách (T. Sedlmayer 2, J. Berta, Kopolovič). Hostům citelně scházeli stopeři Šnajberk a Havliš, na druhou stranu vítězům čapal hráč z pole Ševčík.

Olovnice - Zlonice B 4:0   (2x T. Sedlmayer, Jiří Berta, J. Kopolovič)

Kladenský deník - 20.10.2013

Kralovala Olovnice

Nevídaných čtvrnáct hráčů měla k dispozici Slatina, ani to ale nezabránilo, aby se v derby hluboce sklonila před sousedy z Olovnice. Její Novák z trestňáku z 25 m záhy otevřel skóre, postupně se k němu přidali Pivarči, Raušer a Bláha, až pak domácí Bambasem z trestňáku snížili. Novák s Nídrem to ovšem neponechali bez povšimnutí. Poraženým výborně zachytal Zvoníček.

Slatina - Olovnice 1:6   (2x F. Novák, M. Bláha, M. Nídr, P. Pivarči, P. Raušer)

Kladenský deník - 27.10.2013

Olovnice byla v souboji s Černucí jasně lepším týmem. Porážka 0:3 je pro hosty ještě přijatelná. V první půli na ni založili Novák a Raušer, její konečnou podobu určil Jaroslav Berta, přičemž jeho bratr Jiří pohrdl pokutovým kopem, který výborný brankář hostů kryl.

Olovnice - Černuc B 3:0   (Jar. Berta, F. Novák, P. Raušer)

Kladenský deník - 03.11.2013

Olovnice se mohla v Pozdni spolehnout na excelující duo Novák - Bláha. První jmenovaný dvě branky dal, když pálil z 30 m a také z přímého kopu do vinglu. Navíc Bláhovi na tři přihrál! Vítězové vstřelili ještě jeden gól, Nídr ale mířil do vlastní sítě. Ani to jeho týmu nemohlo vzít tři body, poněvadž jejich sok vyrovnal jen na 2:2 a posléze korigoval až v poslední minutě (Kvasnica, Prokeš, Kuhn).

Pozdeň B - Olovnice 3:5   (3x M. Bláha, 2x F. Novák)

Kladenský deník - 01.03.2014

Příprava: Kralupy 1901 B - Olovnice 2:4   (3x R. Bednár, P. Pivarči)   (hřiště SK Slatina)

Kladenský deník - 08.03.2014

Příprava: Chvatěruby - Olovnice 8:1   (V. Ocásek)

Kladenský deník - 16.03.2014

Příprava: Olovnice - Chvatěruby B 0:2

Kladenský deník - 06.04.2014

V olovnickém dresu se po zimě setkali dva kanonýři, kteří připravili bezesnou noc nejednomu gólmanovi. Jejich tradičního střelce Bláhu doplnila nečekaná posila, blevický snajpr Radek Bednár. Oba rozvlnili síť domácích Tuřan dvakrát. Jednou se to povedlo Novákovi a Raušerovi. Hosté rozjeli brankostroj až po přestávce. Poločas byl 1:1.

Tuřany B - Olovnice 1:6   (2x R. Bednár, 2x M. Bláha, F. Novák, P. Raušer)

Kladenský deník - 13.04.2014

Olovnice využila volna Smečna k posunu do čela tabulky. V Otvovicích vyhrávala už 4:0 (Bláha, Ocásek, Novák z PK, Berta), zdálo se být hotovo. Domácí však na přelomu poločasů dvakrát skórovali, a když proměnili druhou penaltu (Zíma, Novák, Viktora), blo to rázem jen o gól! Hosté však mají Bednára, který je v 72. minutě zklidnil. Před koncem dostal olovnický Novák červenou, po intervenci sudí v zápiscích zjistil, že to opravdu nebyla druhá žlutá. Inu, chybovat je lidské.

Otvovice B - Olovnice 3:5  (M. Bláha, V. Ocásek, F. Novák (PK), Jiří Berta, R. Bednár)

Kladenský deník - 20.04.2014

Olovnici překvapila výborným výkonem Knovíz, jež měla zásluhu na výtečné úrovni utkání, které domácí vyhráli až po penaltách. Přitom díky Bednárovi bleskově vedli. Netrvalo dlouho a Bláha z dálky zvýšil. Hosté ale do přestávky vyrovnali (Pazdera, Müller) a po pauze měli štěstí při břevnu Bláhy a tyčce Nováka ze závěru utkání. Napálil ji z trestňáku, když předtím knovízský Velíšek zatáhl za záchrannou brzdu.

Olovnice - Knovíz 3:2 np   (R. Bednár, M. Bláha, Jiří Berta (rozhodující PK))

Kladenský deník - 27.04.2014

Smečno se může pomalu připravovat na III. třídu. V šlágru jara prokázalo v souboji s Olovnicí větší kvalitu před oběma brankami (gólman Král, útočníci Z. Mucha a S. Lapáček) a získalo důležité tři body. Olovnice po penaltové trefě Lébra z PK vyrovnala Bednárem, zápas pak rozhodl třemi brankami hokejista Slaného Lapáček. Hosté měli i smůlu, když dvakrát mířili do konstrukce. Navíc nastoupili bez střelce Bláhy a část druhé půle dohrávali v deseti, protože J. Berta šel pomstít bratra.

Smečno - Olovnice 4:1   (R. Bednár)

Kladenský deník - 04.05.2014

volno

Kladenský deník - 11.05.2014

Pěkný zápas se hrál ve Zlonicích. Domácí se posílili, přesto na Olovnici nestačili. Sice dvakrát snížili na jednobrankový rozdíl (Veselý, Havliš), dvougóloví šutéři Bláha s Bednárem však stihli při skórování dvakrát prostřídat, přičemž druhý jmenovaný jistil výhru olovnických Želv v poslední minutě. Bláha už má stejně jako smečenský Zd. Mucha na kontě devatenáct branek.

Zlonice B - Olovnice 2:4  (2x M. Bláha, 2x R. Bednár)

Kladenský deník - 18.05.2014

Olovničtí prohráli derby se Slatinou, která nehodlá seskočit z vítězné vlny. Největší radost měl olovnický kanonýr Tureček, který hostuje právě ve Slatině a byl to on, kdo otevřel skóre utkání. Domácí po krásné akci 20. gólem Bláhy srovnali, v závěru půle však vymysleli hrubku, již potrestal Matoušek. Když po hodině hry slatinský gólman Zvoníček zneškodnil penaltu Nováka, stěhovaly se všechny body z pěkného, vyhecovaného, ale korektního zápasu do sousední obce.

Olovnice - Slatina 1:2   (M. Bláha)

Kladenský deník - 24.05.2014

Smečno mělo volno, jeho náskok na čele je ale natolik dostatečný, že ho nemohla výhra Olovnice ohrozit. V Černuci byla lepším mužstvem, navíc jí dobře zachytal gólman J. Novák. Jeho jmenovec František byl v prvním poločase autorem jediné branky zápasu.

Černuc B - Olovnice 0:1  (F. Novák)

Kladenský deník - 01.06.2014

Nedobrý olovnický začátek fanoušky rozladil, Pozdeň toho ale nevyužila a sedm minut před půlí prohrávala zásluhou Bláhy 0:1. Ve druhé to bylo ze strany domácích lepší. Jaroslav Berta zvýšil a Bednár podtrhl účet. Konečný stav určili hosté deset minut před koncem Dolejším.

Olovnice - Pozdeň B 3:1   (M. Bláha, Jar. Berta, R. Bednár)

Kladenský deník - 08.06.2014

volno

Kladenský deník - 15.06.2014

Olovnice měla proti Zákolanům bleskový nástup, když za osmnáct minut vyhrávala 4:0 (Bláha 2, Raušer, Bednár). Poslední brankou vstřelila až po hodině hry, kdy Bláha dokončil hattrick. Třeba Bednár ale spaloval jednu šanci za druhou a nejspíš naštval všechny fotbalové bohy. Radost z postupu z druhé příčky (Lidice B postup odmítly) to ale vítězům nemohlo zkazit.

Olovnice - Zákolany 5:0   (3x M. Bláha, R. Bednár, P. Raušer)

Turnaj Neuměřice - 05. a 06.07.2014

Olovnice - Tursko 0:3

o 3. místo -- Olovnice - Veltrusy 1:3   (R. Bednár)

4. místo

Kladenský deník - 05.08.2014

Olovnici dovedli k postupu otec se synem

Olovnice - Fotbalistům Olovnice spadl postup do III. třídy z nebe. Vítěz skupiny A nejnižší soutěže Lidice B na vyšší soutěž nereflektoval, tudíž šel nahoru lepší druhý, což byla právě Olovnice!

Posun výš překvapil i trenéra Milana Buchtu. "Po sestupu jsem nastoupil s cílem udělat partu, aby se kluci stmelili, začali chodit a aby se jejich fotbal líbil divákům. Že bychom mohli hrát baráž nebo dokonce postoupit, tak s tím se nepočítalo," přiznal.

Případná baráž, již nakonec hrály třetí Zlonice B, by ale olovnickým borcům nadělala starosti. "Vůbec jsme nevěděli, zda bychom ji hráli, báli jsme se ostudy, protože kluci měli práci. Nakonec nás naštěstí minula," řekl kouč.

Buchta doufá, že to ze strany jeho týmu bude v III. třídě dobré. Zahájí ji stylově, soubojem s rivalem největším, sousedními Neuměřicemi. Právě tam má namířeno Pavel Raušer. To by mohl být jediný letní odchod. Jinak se kádr zřejmě podaří udržet pohromadě včetně Radka Bednára, kanonýr Blevic, který přišel před rokem a celou sezónu se marně hledal. Na pouhých devět branek není zvyklý.

"Je to tím, že si s kluky ještě nesedl, chce to sladit, ale třeba při posledním zápase se Zákolany mohl dát sám osm gólů," mínil olovnický kouč.

Koruna nejlepšího střelce mužstva tak opět patřila ostrostřelci Milanu Bláhovi, jemuž se vyplatilo, že shodil pár kilogramů. Čtyřiadvacet branek nepotřebuje komentář.

Vůdčí osobností týmu je už několik let kapitán František Novák, který spoluhráče usměrňoval a dal hře řád. "Bohužel nevíme, zda bude ze zdravotních důvodů pokračovat. Pak by byl problém jinou vůdčí osobnost najít," poznamenal Buchta, který koučuje tým společně se svým starším synem Janem, jenž nemůže hrát kvůli potížím s kyčlemi.

Při střetu názorů a generací to prý občas zajiskří. Táta je spíš konzervativní, zatímco synátor by nejraději razil nové trendy. "Přeme se jen když se bavíme o fotbale," smála se hlava fotbalové rodiny a dodala, že se jako trenéři postavili na stejnou úroveň. Oba jsou hlavními i asistenty.