Blevice 5:3 Olovnice

6' - tradičním "EVERGREENEM" v podobě rychle inkasovaného gólu začal i další zápas, centr Tůmy mladšího z pravé strany uklidil do brány nikým nehlídaný a dlouhodobě nejlepší střelec týmu domácích Ondřej Měkota - 1:0

14' - vlastní hloupostí jsme dostali i druhou branku, blevický útočník Tůma zařval "AU," rozhodčí odpískal trestňák z hranice vápna a zkušený Radek Schönfelder neměl problém skórovat - 2:0

18' - domácí kopou rohový kop, po kterém balón končí na ruce našeho předstopera Putze... nařízený pokutový kop proměňuje Měkota - 3:0

27' - poslední ranou prvního poločasu bylo zranění Víti Ocáska, který musel nuceně střídat a navíc i odjet na vyšetření do nemocnice

36' - naše jediné zakončení mezi tři tyče za celou pětačtyřicetiminutovku, na svědomí ho měl Martin Nídr hlavičkující po centru Nováka k tyči, Horsica však svůj tým podržel

49' - až od druhé poloviny utkání konečně začínáme hrát a bojovat, proč tak pozdě, to ví snad jen hráči samotní - nejprve František Novák z přímáku řádně zaměstnal blevického brankáře

52' - faul na Jirku Bertu ve vápně ocenil hlavní rozhodčí desítkou i na druhé straně a ani "FERRY" neměl s její exekucí problém - 3:1

63' - znovu to byl Novák, který to zkoušel z trestného kopu, ale jeho spoluhráči volný míč za ležícího strážce brány dopravit nedokázali

72' - v poslední dvacetiminutovce se hrálo stylem nahoru - dolů, přičemž domácí ti už dávali fíky jen z pokutových kopů, když Berta stáhnul unikajícího protihráče zvýšil Měkota opět na tříbrankový rozdíl - 4:1

78' - střídající Richard Karala poslal hezkou přihrávku na "MÁRTYHO," ten se tváří v tvář Horsicovi nemýlil a snížil - 4:2

85' - svůj penaltový HATTRICK kompletuje Ondřej Měkota, potřetí do stejného místa nekompromisně proměnil pentli po faulu právě na svou osobu, toho se dopustil Patrik Ševčík - 5:2

90' - poslední korekci skóre zařídil Jiří Berta povedenou střelou zpoza vápna - 5:3

Čtyři z dnešních osmi branek padly ze správně nařízených pokutových kopů ve většině případů za fauly ve vápně, o to smutnější je fakt, že tři z nich vyrobili naši hráči. Alarmující je ovšem nejen počet desítek nařízených proti nám, ale také neustále se opakující tragické vstupy do zápasů - vždy po patnácti minutách prohráváme o dvě, někdy i o tři branky a hrát začínáme až za výrazného vedení soupeře. Není se tak čemu divit, že po tomto kole jsme spadli na samotné dno tabulky III. třídy. Příští neděli 5. listopadu od 14:00 nás na domácím stadionu čeká utkání podzimu proti týmu SK Otvovice, ve kterém půjde nejen o tři body, ale nejspíše také o to, kdo přezimuje na chvostu tabulky po podzimní části sezóny 2017/2018. Přijďte fandit!

Sokol Blevice - Sokol Olovnice 5:3 (3:0)