Zajímavosti

GENERACE NOVÁKŮ

V týmu Sokola Olovnice působí již ČTVRTÁ generace Nováků. První byl Alois Novák, který byl jedním ze zakládajících členů klubu - ročník 1910, zemřel v roce 1991. Druhým je jeho syn, František Novák, který je funkcionářem klubu. Jeho syn, také František hraje za A tým Sokola Olovnice. A prozatimní poslední generaci zastupují synové Františka Nováka mladšího - Filip Novák a Matěj Novák, kteří oba hrají fotbal. V týmu také působil bratr Františka Nováka mladšího - Michal, jenž však musel kvůli vleklým potížím s kolenem skončit s fotbalem.

STŘELEC MILAN BLÁHA

Obávaný šutér a střelec Milan Bláha působil v klubu Sokol Olovnice od jara roku 1996. Působil v klubu do konce sezóny 2010/2011 a poté ve věku 39 let ukončil na čas svou fotbalovou kariéru kvůli problémům s třísly. V klubu působil patnáct a půl sezóny a nastřílel neuvěřitelných 336 gólů. Na jaře roku 2013 si toto rozhodnutí rozmyslel a po dvouleté pauze se do týmu vrátil. Definitivně fotbalovou kariéru ukončil v polovině sezóny 2014/2015. Za 17 a půl sezóny celkem nastřílel 362 branek! Klobouk dolů dámy a pánové!