Výstavní rána Vymňouse jen zmírnila další porážku

Zápas lze z našeho pohledu tentokrát těžko hodnotit, poněvadž jsme přijeli zhruba po hodině hry. Důvodem byl celodenní Mezinárodní turnaj na Zichovci, kterého jsme se jakožto trenéři starších žáků Sokola Olovnice zúčastnili. Proto zcela výjimečně nabízíme komentář a sumář k zápasu ze stránek našeho dnešního soupeře - Sokola Uhy. "Od začátku zápasu jsme hráli aktivně, využívali jsme soupeřových chyb při rozehrávce, vytvářeli si šance, ale nedokázali je proměnit. Domácí ohrožovali naši branku jen po standartních situacích nebo střelami zpoza šestnáctky. Po dvaceti minutách jsme se ujali vedení po úniku Krále a dorážce Brhela. Po několika dalších minutách zvýšil L. Černý z penalty, poté hra přitvrdila, přibylo soubojů v půli hřiště, byly šance na obouch stranách, ale gól do poločasu nepadl. Brzy po půli jsme navýšili naše vedení R. Novákem, ale domácí brzy naše vedení snížili a zatlačili nás na naší polovinu, ale po několika skrumážích a standartních situacích jsme se ubránili. Ke konci zápasu jsme mohli náskok po brejcích navýšit, ale špatnou rozehrávkou jsme se o to připravili, když jsme šli třikrát sami na brankáře." Zpět do reality. Naši branku na 1:3 zaznamenal v 61. minutě Martin Vymětalík, jehož výstavní rána by mohla kandidovat na titul Borec nakonec! Ve zbytku utkání jsme pak soupeře skutečně zatlačili, za zmínku stojí například tutovka Radka Bednára ze 79. minuty,která mohla dnešní mač ještě zdramatizovat, ale nestalo se tak. Další zápas sehrajeme 23. května v Pozdni, výkop je v 17:00. Žáci ještě před mezinárodním turnajem zvládli už ve středu čtvrtfinále Lidického poháru ve Zlonicích, kde zvítězili po brankách Míry Jaroše, Vojty Frencla a Káti Frenclové 1:3 a postoupili do semifinále. V něm se utkáme 27. května od 17:00 se Zichovcem a bude to opět na soupeřově půdě. Další semifinálové dvojice tvoří Stochov se Švermovem a Novo Kladno - Kročehlavy. Případné tříčlenné finále by bylo na programu v sobotu 13. června. Jinak na turnaji v Zichovci jsme skončili šestí, výsledky jsou k dispozici na našich stránkách v sekci Výsledky mezinárodního turnaje starších žáků v Zichovci. Včera naši žáci ještě zvládli dohrávku s Holubicemi, které i v 10 lidech porazili 5:0 (K. Frenclová 2x, V. Frencl, M. Jaroš a P. Novák). Další utkání sehrajeme tuto sobotu na Novo Kladnu, které je čtvrté a u nás na podzim zvítězilo 1:2 na penalty. Přijeďte fandit. ŽELVA jedem!

Sokol Olovnice - Sokol Uhy 1:3 (0:2)