Adios Blevice

V závěrečné bitvě podzimu jsme se střetli s Blevicemi a vstup do utkání se nám vyvedl náramně. Běžela 6. minuta, když Jirka Berta předložil z křídelního prostoru přesně načasovanou přihrávku před bránu na Vojtu Buchtu a ten chladnokrevně zavěsil - 1:0. V 10. minutě mohl vyrovnat blevický forward Bauer ale kulatý nesmysl mu naštěstí pro nás utekl do autu. Na přelomu 19. minuty se krásně uvolnil Pavel Pivarči, ale jeho střela hostujícího golmana Horsicu z klidu nevyvedla. Ve 22. minutě bylo vyrovnáno, míč si do vlastní brány nešťastně srazil Vojta Karlovský - 1:1. Zbytek prvního poločasu pak byl ve znamení střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti na obou stranách, žádný z nich se však již neujal, a proto se do kabin šlo za smírného stavu. Druhou půli otevřel v 52. minutě František Listík, který svým projektilem pořádně provětral rukavice blevického strážce brány. Po hodině hry při nás pro změnu stáli všichni svatí, protože Tomáš Bauer se ocitl zcela sám před naší chatou, ani tentokrát ovšem nezacílil přesně. V rozmezí 70. a 73. minuty poslali naši trenéři na hřiště čerstvé síly, dorostence Víťu Ocáska nahradil Jarda Berta a zkušeného beka Martina Vymětalíka zastoupil Patrik Ševčík. V posledních patnácti minutách to oba mančafty zkoušely dlouhými nákopy, ale žádný další gól už nepadl a to i díky skvělé práci pravého obránce Petra Veselého, který dnes byl nejlepším hráčem na place. O vítězi tak musely rozhodnout až dodatečné pokutové kopy. V první sérii Bednič nedal, zatímco blevický Mrázek se nemýlil - 0-1. V sérii číslo dvě nejprve neproměnil svůj pokus Jarda Berta, následně však neuspěl ani hostující player s číslem 13. Třetí várku odstartoval Jirka Berta, který zkušeně poslal golmana hostů na opačnou stranu - 1-1. Rozhodnout mohl blevický starý pardál Antonín Tůma, ale Pepa Novák jeho pokus zpacifikoval a jelo se dál. Čtvrté pokračování rozhodlo, Ondra Suchánek poslal brankáře Horsicu na párek, zatímco hostující Smetana ani netrefil zařízení a bonusový bod tak zůstal doma - 2-1. Po podzimní části sezóny tak se ziskem 13 bodů přezimujeme na 12. místě tabulky III. třídy - skupiny B, což není zrovna příjemná pozice, ale zimní přestávka bude dlouhá a jarní část sezóny taktéž. Do té doby sportu zdar a fotbalu zvlášť!

Sokol Olovnice - Sokol Blevice 2:1 np (1:1)

6. V. Buchta

90. O. Suchánek (rozhodující PK)

ŽK: 41. P. Veselý, 77. Jir. Berta (4 ŽK - stop v prvním jarním zápase), 82. O. Suchánek

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Petr VESELÝ, Ondřej SUCHÁNEK, Vojtěch KARLOVSKÝ, Martin VYMĚTALÍK (73. Patrik ŠEVČÍK) - František LISTÍK, Pavel PIVARČI, Vítězslav OCÁSEK (70. Jaroslav BERTA), Jiří BERTA - Radek BEDNÁR "C", Vojtěch BUCHTA

Náhradníci: Jiří KOPOLOVIČ

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Gaži ml.