Dobře borci, jen tak dál

V prvním duelu ve IV. třídě jsme zajížděli do Černuce B odkud se dlouhodobě body zadarmo nevozí, o čemž svědčí i fakt, že vloni tu vyhrál pouze pozdější vítěz a postupujicí celek z Tuřan (0:3). Po opatrném úvodu se dostáváme v 6. minutě do vedení, když Vojta Karlovský nachází přesným pasem od rohového praporku hlavu Matěje Vorlíčka - 0:1. Neuteklo ani pět minut a domácí tečovanou ranou srovnali na - 1:1. Vítr z plachet nám to ale nesebralo, nejprve jsme sice jednu loženku ještě zazdili, ale v 17. minutě vyslal Víťa Ocásek do úniku útočný tandem Suchánek - Vorlíček a prvně jmenovaný nám špičkou kopačky vrátil těsné vedení - 1:2. Ani podruhé to ovšem nemělo dlouhého trvání, ve 21. minutě černučtí zahrávají trestný kop z hranice vápna a jeho exekutor přesně vymetá šibenici naší brány - 2:2, tohle by nechytil ani David Copperfield křížený s chobotnicí, na tom se v hledišti shodli všichni přítomní. Hrálo se dál stylem nahoru - dolů a šance střídala šanci na obou stranách. Pět minut před přestávkou rozehráli domácí roh na krátko a po centru do vápna inkasujeme bohužel dnes potřetí, znovu to byla velmi laciná branka - 3:2. Do druhého poločasu však vstupujeme stejně jako do toho prvního skvěle, v 62. minutě nachází Máťa Vorlíček přesně Vojtu Karlovského, který sám postupuje na kasu a vymetá tutéž šibenici, co v první půli Černuc z trestňáku - 3:3. Líbivé utkání dál pokračuje, ve dvou tutovkách za sebou se ocitá Ondra Suchánek, ale pokaždé nechává vyniknout strážce černucké svatyně Losu. Poté ze hry odstupují vinou drobného zranění dorostenci Vorlíček s Ocáskem, kteří si stejně jako všech dalších dvanáct členů zapojivších se dnes do tohoto klání zaslouží velký potlesk za bojovnost. Zejména bratři Tonda a Franta Listíkové se blýskli parádními výkony. Nakonec mohli vyhrát i domácí, kteří v poslední ložence naštěstí mířili mimo. A tak přišel na řadu penaltový rozstřel, v němž měli více štěstí místní borci, kteří proměnili všechny tři své pokusy, poslední dokonce po vzoru Antonína Panenky, zatímco Jarda Berta v té první zaváhal a závěrečný pokus se nás tak už netýkal (na penalty 3-1, ve druhé sérii proměnil za nás Jirka Berta). Za týden v neděli 30. srpna nás čeká derby se Slatinou (výkop od 17:00), které máme co vracet, ale za dnešek jasný palec nahoru! Dorost hraje v neděli na Pšovce Mělník (výkop od 10:15), v prvním kole doma nestačil na TJ Roztoky, kterým podlehl 1:4 (M. Vorlíček). Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

Viktorie Černuc B - Sokol Olovnice 4:3 pp (3:2)