Nejdřív jasná výhra, nakonec drama

Zkraje 3. minuty se v první velké šanci ocitá Martin Vymětalík, ale domácí brankář jeho nebezpečný projektil vyráží na roh. Ve 20. minutě zahrávají otvovičtí trestňák z hranice vápna, kapitán Šula naštěstí nedává. Minutu nato nás podržel skvělým zákrokem Patrik Ševčík, a když už míč přece jen směřoval do prázdné brány zaskočil za našeho golmana svým včasným odkopem Míra Vacovský. 23. minutu si dlouho bude pamatovat Petr Veselý, po nešťastném střetu s Milanem Matouškem musel předčasně z utkání odstoupit a jeho zranění kotníku bude bohužel podle prvních zpráv na delší dobu. Ve 25. minutě se zaslouženě ujímáme vedení, centr Ondry Suchánka vyrazil brankář Hampl přesně k našim dobíhajícím hráčům a Pavel Pivarči tak mohl pohodlně skórovat - 0:1. Do konce prvního poločasu se pak skóre již nezměnilo. Hned po přestávce jsme pokračovali v našem dnešním velmi dobrém představení, ve 49. minutě vypálil Víťa Ocásek, gól z toho ještě nebyl. To o minutu později už ano, když tentýž hráč vyslal do úniku Ondru Suchánka a ten své sólo chladnokrevně zakončil - 0:2. V 52. minutě dnes jinak výborně hrající stoper Honza Pergl fauloval - nefauloval ve vápně Michala Porazila a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Luboše Černého však Patrik Ševčík vychytal a udržel nám tak dvoubrankový náskok. Co všechno se dá nedat ukázali domácí v dnešním mači hned několikrát, v 58. minutě dokonce forward Porazil minul z dorážky i prázdnou bránu. Náš výborný výkon dokumentovala i akce ze 79. minuty, při které se balon po několika výměnách dostal k Víťovi Ocáskovi, který znovu našel přesným pasem snajpra Suchiho, ten následně obešel i brankáře a znovu zavěsil - 0:3. V posledních deseti minutách se zatahujeme však až příliš do obrany a to Otvovice B trestají, v 88. minutě nejprve Porazil střelou k tyči snižuje - 1:3. V minutě 89. si pak dáváme vlastní branku, která je spíše kuriózní, neboť 74 - letý sudí Hykl si tak dlouho zapisoval číslo 4 Míry Vacovského až do zápisu uvedl jako střelce branky domácího hráče číslo 4 Hoffmanna Jakuba, který s celou akcí neměl nic společného - 2:3. Alespoň těsnou výhru jsme však uhájili a i ve třetím letošním venkovním vystoupení tak bodujeme a podáváme dobrý výkon. Za týden v neděli 27. září nás čeká také třetí domácí duel v této třídě, po dvou těsných prohrách 0:2 a 1:2 se utkáme se Slavojem Pozdeň B (výkop je od 16:30). Jinak našim mládežnickým celkům se tento víkend moc nedařilo, starší žáci prohráli 2:0 na Zichovci, dorost vysoko prohrál v Kročehlavech (7:0). Příští víkend dorost hostí v sobotu Eletis Lužec nad Vltavou (od 10:15), žáci pak v neděli tým SK Lhota (také od 10:15). Doufejme, že omluvenek a zraněných bude ubývat a všechny tři naše mančafty zase brzy nastoupí v plné síle. Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

SK Otvovice B - Sokol Olovnice 2:3 (0:1)