Čaroděj Kinter vynuloval Pozdeň

K utkání s Pozdní jsme vstupovali hned bez několika hráčů základní sestavy, mimo jiné chyběl i stabilní brankář Patrik Ševčík, kterého mezi třemi tyčemi nahradil nestárnoucí stoper a srdcař Honza Kinter. Byť Kíďa už před sezónou avizoval konec své fotbalové kariéry, dnes ho trenér Milan Buchta oslovil a jak se v zápase ukázalo, dobře udělal. Zkraje tohoto mače se dlouho nic nedělo, oba týmy spíše sázely na dlouhé nákopy. Potom jsme soupeře zatlačili a ve 13. minutě se dostáváme také do vedení, přesný pas Víti Ocáska stejně jako před týdnem v Otvovicích B přetavil střelou k tyči v gól Ondra Suchánek - 1:0. Nadále jsme aktivnější, vyhráváme souboje ve středu pole, ale koncovka vázne. Ve 26. minutě nalézá Jirka Berta ze standartní situace přesně hlavu Suchiho, ten však bránu hostů míjí. Stejně tak se vede o pár chvil později i Lečovi, který taktéž zařízení hlavou netrefil. Před koncem první půle si pak dovolil první velkou kulišárnu Honza Kinter, který ač brankář ukázkově zaseknul míč před hostujícím forwardem a vysloužil si za to potlesk. Na začátku poločasu číslo dvě Kíďa úřadoval podruhé, když vyřešil i velký závar v naší šestnátce. A Kíďa potřetí v minutě 54., když nejprve sice fauloval unikajícího Zelenku, poté však proti nařízené penaltě předvedl skvělý zákrok a pokus pozdeňského Frýdy zneškodnil a znovu si tak vysloužil velký aplaus. Tento moment nás nastartoval a v 64. minutě opět zafungovala spolupráce Ocásek - Suchánek a druhý jmenovaný nás poslal do dvoubrankového vedení - 2:0. Deset minut před koncem tu byla opět momentka Honzy Kintera, když zpacifikoval jak trestný kop Frýdy, tak i dorážku Dlugiho a tři body zůstaly doma. Áčko tak stejně jako minulý víkend jako jediné z našich tří mančaftů uspělo. Dorost totiž podlehl v sobotu Lužci nad Vltavou 2:4 (V. Ocásek 2x, zajímavost - my dostali jednu ČK, soupeř červené karty hned tři v jedné minutě!) a starší žáci pak stejným výsledkem podlehli 2:4 v neděli Lhotě, přestože soupeř hrál celý zápas o deseti a v poločase jsme vedli 2:1 (vlastní, D. Klepek). Příští víkend všechny tři naše celky hrají v neděli 4. října, A - tým zajíždí k derby do Neuměřic B (výkop od 16:00), dorost hraje ve Švermově (výkop od 10:15) a žáky čeká venku Brandýsek (výkop od 10:15). Přijeďte fandit. ŽELVA jedem!

Sokol Olovnice - Slavoj Pozdeň B 2:0 (1:0)