Smolná prohra i ve druhém derby

V sedmém duelu jsme se představili v Neuměřicích B a začátek utkání vypadal nadějně. Hned v 1. minutě po průniku Martina Vymětalíka museli domácí zadáci odvracet míč na roh. V 19. minutě se Neuměřice po dlouhém autovém vhazování a následném zakončení dostávají zadarmo do vedení, prosadil se Pichl - 1:0. Za pět minut přišla druhá rána, střelou z vápna k tyči skóroval Třeček - 2:0. Po těchto rychlých dvou úderech domácí kontrolují hru. Až ve 38. minutě se ke střele odhodlal Víťa Ocásek, ale jeho pokus přesný bohužel nebyl. V minutě 40. se dostáváme zpět do zápasu, Suchi trefuje levou šibenici - 2:1. Tímto výsledkem také končí první poločas. Na začátku 51. minuty vyrovnáváme na 2:2, autorem branky je opět Ondra Suchánek, který zužitkoval milimetrovou přihrávku Honzy Pergla. Za další dvě minuty však včas nedostoupíme domácího hráče číslo jedenáct - Třečka a ten dává na 3:2. V 57. minutě mohl vyrovnat z trestňáku Vojta Karlovský, avšak mířil jen do břevna. Od této chvíle dostáváme svého rivala pod tlak a ten rázem neví, kam dříve skočit. 60. minuta přinesla znovu únik Suchiho, gól z toho nebyl. Stejně tak v 68. minutě, kdy nás pro změnu zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Festival našich zahozených šancí gradoval v poslední desetiminutovce. V 81. minutě Lečo netrefil zcela odkrytou bránu, následně v 84. minutě Víťa přehodil domácího brankáře Černého, ale proti bylo tentokrát břevno a tři minuty před koncem hlavičkoval Honza Pergl mimo neuměřickou svatyni. Potřetí jsme tak už dnes dorovnat skóre nedokázali a odcházíme poraženi, navzdory faktu, že za druhou půli bychom si naplno bodovat zasloužili. Nakonec ještě pár vět k našim dvěma mládežnickým celkům. Dorost překvapivě vyhrál 2:1 ve Švermově (vlastní, V. Ocásek), gratulujeme! Žáci prohráli 4:0 na Brandýsku. V příštím kole A - tým hraje v neděli 11. října doma se Zlonicema B (výkop od 16:00), žáci hrají také se Zlonicema v tentýž den od 10:15. Dorost pak hostí již v sobotu doma Slovan Velvary (výkop od 10:15). Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

Sokol Neuměřice B - Sokol Olovnice 3:2 (2:1)