Chybělo kousíček štěstíčka

Derby ve Slatině začalo ve 2. minutě šancí Martina Nídra, jehož střela řádně protáhla Patrika Ševčíka v naší bráně. V 9. minutě jsme porvé zahrozili také my, hlavičce Ondry Suchánka však chyběla potřebná razance. Zkraje 12. minuty to šajtlí na zadní tyč zkoušel Martin Vymětalík, leč neúspěšně. Ve 20. minutě se pro změnu vyznamenal proti střele Radka Bednára domácí brankář Zvoníček. Nejnebezpečnější hráč domácích Nídr se ve 27. minutě ocitl tváří v tvář našemu gólmanovi, ale mezi tři tyče naštěstí zamířit nedokázal. Stoprocentní šanci jsme si vypracovali ve 38. minutě, když Ondra Suchánek vybídl ke skórování Bedniče, ten ovšem znovu nechal vyniknout domácího Zwondu, a proto se šlo do kabin za stavu - 0:0. Do druhé půle už naskočil do zápasu i Péťa Veselý a na hřišti to bylo znát. Ve 49. minutě byl blízko ke gólu Michal Vrchota, ale brána mu byla malá. Do zaslouženého vedení se tak dostáváme až v minutě 54., kdy Radek Bednár vyslal do úniku Dominika Cvrčka, který při zakončení nezaváhal - 0:1. A nemuselo to být vedení jen jednogólové, to by však se svými šancemi museli, jak Suchi, tak Bednič, naložit mnohem lépe. Na začátku 64. minuty jsme nechali trestuhodně hlavičkovat osamoceného Radka Schönfeldera, poté na druhé straně nastřelil Cvrnda v 67. minutě břevno slatinské chaty. Stejně tak ho napodobil i v 73. minutě vystřídavší Jaroslav Vosmík. Dvanáct minut před koncem nás domácí potrestali za naše neproměňování šancí, autorem branky byl Nídr - 1:1. Utkání směřující k remízovému výsledku mohl v 90. minutě rozseknout Ondra Suchánek, který utekl slatinským obráncům, branka z toho však nebyla a ke slovu přišlo opět známé nedáš - dostaneš. Rozhodčí Bázler přidal tři minuty nad rámec řádné hrací doby, které sice vypršely, ale domácí dostali možnost rozehrávky ještě jedné standartní situace z hloubi pole, při níž opět necháváme bez povšimnutí hlavičkovat Radka Schönfeldera na zadní tyč, kde kulatý nesmysl uklidil do naší sítě jeho spoluhráč Jan Sobota - 2:1. Ač jsme dnes do derby nastoupili bez 5-ti hráčů základní sestavy, měli jsme v celém utkání mnohem více gólových příležitostí než domácí, kteří byli nakonec těmi šťastnějšími a mají tři body. Další mač nás čeká v neděli 8. května, kdy k nám zavítá tým SK Třebichovice, výkop je v 17:00. Jinak dorost tento víkend prohrál 6:5 v Lužci nad Vltavou (M. Vorlíček 3x, D. Cvrček, V. Ocásek), žáci vyhráli 5:1 ve Lhotě (D. Klepek 3x, P. Karala, K. Maňasová). Příští týden hostí dorost v sobotu doma od 10:15 Baník Švermov, žáci o den později také od 10:15 FK Brandýsek. Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

SK Slatina - Sokol Olovnice 2:1 (0:0)