Na závěr jsme prohráli i v derby

I náš poslední jarní duel ve třetí třídě skončil porážkou, tentokrát jsme padli v derby v Blevicích. Ve 4. minutě orazítkovali domácí břevno naší branky. Následovala standartka Feryho, při které se do zakončení dostal Víťa Ocásek, ale jeho hlavičce chyběla razance. V 17. minutě hlavičkoval pro změnu Martin Vymětalík, ale gól z toho nebyl. O dvě minuty později naopak na druhé straně ano, když domácí zužitkovali rohový kop - 1:0. Jinak se toho v prvním poločase mnoho zajímavého neudálo. Na začátku 54. minuty nás skvělým zákrokem podržel Patrik Ševčík, ale v 61. minutě už byl na únik domácího Měkoty krátký a bylo to - 2:0. Mimochodem byl to stý gól v naší síti v téhle sezóně, bohužel. Běžela 66. minuta, když se stoper Franta Novák vydal na výlet, při kterém si narazil míč s Radkem Bednárem a pak už jen poslal míč do levé šibenice domácí kasy - 2:1. Tímto výsledkem také utkání skončilo a s ním i naše účinkování v této třídě. Na jednu stranu možná škoda, pro nás však spíše vysvobození, protože série proher nebrala konce. Nezbývá než doufat v lepší zítřky...Poslední mač odehráli i naši žáci, kteří v závěrečném kole v neděli zavítali po náročných dvou zápasech v sobotním Lidickém poháru do Zlonic a v poločase prohrávali 4:0. Pak však ukázali velké odhodlání a díky fantastické druhé půli dovedli utkání až do výsledku 5:5! (Míra Jaroš 2x, Vojtěch Frencl 2x, Pavel Novák). V penaltové loterii byli střelci v prvních dvou sériích neomylní a všichni proměnili (za nás Filip Novák a Honza Novák). V té třetí forwardi naopak selhali, a proto se jelo dál. Čtvrtá várka nabídla náš matchball, ale Míra Jaroš ho neproměnil. Pátá série pak přinesla rozuzlení, bod navíc získali domácí (3-2 na penalty), ale naposled jsme se smáli my, protože jsme skončili druzí v OP starších žáků a tuto sezónu jsme nasázeli neskutečných 150! gólů v lize a dalších 16 v Lidickém poháru. Paráda borci a dámo!

Sokol Blevice - Sokol Olovnice 2:1 (1:0)