V derby rozhodla větší zkušenost soupeře

Úvodní příležitost mají v 8. minutě hosté, ale jejich kapitán míří mimo tři tyče. Ve 13. minutě zahráváme trestný kop, Máťa Vorlíček však trefuje jen hradbu těl stojících ve zdi. O minutu později dostávají na opačné straně hřiště tutéž šanci i slatinští, s tím rozdílem, že Radek Schönfelder bohužel pro nás chladnokrevně proměňuje - 0:1. Další klíčový moment přichází ve 22. minutě, střelu Ondry Suchánka z bezprostřední blízkosti vytahuje hostující brankář Řepík na roh, zatímco minutu nato na druhé straně Martin Tureček nadvakrát a ještě s pomocí tyče posílá své barvy do dvoubrankového vedení - 0:2. Ve 28. minutě se zcela nekrytý zjevuje před bránou Víťa Ocásek, ale snížení z toho není. Stejně tak ve 43. minutě, kdy Suchi dobře dohrál nepovedenou rozehrávku slatinských, balon v síti našeho rivala ovšem neskončil, byl z toho pouze rohový kop. Druhá půle byla spíše ve znamení dobývání hostující svatyně, žádná z šancí ani střel se však i díky větší zkušenosti a obětavosti soupeře neujala, a proto potřetí z posledních čtyř utkání s našimi sousedy odcházíme poraženi. Šanci na reparát dostaneme hned v následujících dvou kolech, kdy nastoupíme proti dvěma soupeřům (venku Třebichovice, doma Zákolany), kteří v prvních dvou kolech nebodovali, když dvakrát vysoko prohráli. V Třebichovicích hrajeme za týden v neděli 6. září a výkop je v 17:00. Ani dorost nedokázal ve svém druhém mači v I. A třídě vyhrát, když podlehl na hřišti jednoho z favoritů soutěže Pšovky Mělník 8:0. Za týden ho čeká domácí zápas o šest bodů proti Sokolu Dolany. Starší žáci do sezóny vstoupí ve středu 2. září, kdy v dohrávaném utkání 2. kola hostí od 17:00 doma Novo Kladno A, v sobotu pak zajíždí k derby do Neuměřic (výkop je v 10:15). Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

Sokol Olovnice - SK Slatina 0:2 (0:2)