Ze Zákolan vezeme dva body

Duel v Zákolanech rozehráli lépe domácí, když hned ve 4. minutě nebezpečně pálil ukrajinský forward s čílem 14 - Oleksandr Masley. Tentýž hráč dostal v 11. minutě šanci na reparát a obstřelem na zadní tyč poslal své barvy do vedení - 1:0. Po patnácti minutách jsme si vytvořili také my první dvě pološance tohoto utkání, ale domácí brankář se při nich příliš nezapotil. Následovalo dlouhé čekání na další kloudnou akci, ale nakonec to stálo za to. Ve 32. minutě dostal pěkný míč za obranu Radek Bednár, který při svém postupu na bránu udělal kličku i zákolanskému gólmanovi, gól z toho však nebyl. Stejně tak v minutě 37., když s chutí hrající Honza Pergl vybídl ke skórování Píva. Ještě před odchodem do šaten se pak dvěma skvělými zákroky zaskvěl Pepa Salač a udržel náš tým ve hře o body. Nástup do druhé půle nám vyšel znamenitě, ve 48. minutě napřáhl z velké dálky Péťa Veselý a jeho ránu dorazil do sítě Pavel Pivarči - 1:1. Po hodině hry nebezpečně hlavičkoval zákolanský matador Zaňák. V posledním úseku hry jsme měli více ze hry a vypracovali jsme si i čtyři velké šance, ale jak proti dvěma střelám Píva, tak i proti únikům Bedniče a Suchiho podržel svůj tým domácí brankář Novák. I přesto v 85. minutě děkujeme paní štěstěně, když po trestném kopu Jakuba Noska zvoní tyč naší chaty. Po nerozhodném výsledku v základní hrací době tak přichází na řadu penaltový rozstřel, ve kterém začínají kopat domácí. Střelci se v prvních třech sériích nemýlí a všichni proměňují. Za domácí dávají postupně Staněk, Nosek i Masley, za nás stejnou mincí odpovídají Pívo, Honza Pergl a Ondřej Suchánek. Rozhodnutí padlo až v sérii číslo čtyři, kdy při svém pokusu domácí Tkachuk netrefuje zařízení, zatímco Tonda Listík uklízí koženou kouli přesně k tyči, a proto na penalty vítězíme 4-3. Dnes je tento dvoubodový zisk velmi cenný, neboť těsně před utkáním dorazilo našim trenérům hned osm omluvenek. K dnešním dvěma bodům výrazně přispělo všech dvanáct zapojivších se hráčů, výborně chytal Pepa Salač, s chutí hráli Doges i Pívo, s několima šrámy dohrávali kapitán Vymňous a Péťa Veselý, v dobrém světle se ukázali i Michal Ocásek a David Koblenc, poctivou prací se prezentovali "Karlák" a Tonda Listík a na hrotu větrali domácí obranu Bednič se Suchim, své si pak odehrál i trenér dorostu Jarda Vosmík. Dnešní výborný týmový výkon předvedli dopoledne i naši žáci, kteří po brance Pavla Karaly vyhráli 1:0 ve Zlonicích. Program příštího týdne je nabitý, v pátek 20. května od 17:30 hraje dorost dohrávku ve Velvarech a hned v sobotu ho pak čeká další zápas, kdy se střetne doma od 10:15 se Slovanem Kladno. V neděli dopoledne hrají doma naši žáci s Novo Kladnem B od 10:15 a od 17:00 hostí áčko doma Otvovice B. Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

Sokol Zákolany - Sokol Olovnice 1:2 np (1:0)