Na Otvovice zkrátka umíme zahrát

Proti béčku Otvovic si první velkou šanci vytváříme v 7. minutě, když po pěkné akci kapitána Vymňouse nastřeluje Dominik Cvrček tyčku. V 11. minutě už naší další akci nechybí takřka nic a po zpětné kličce fantoma Vorlíčka a jeho následné střele k tyči se dostáváme do vedení - 1:0. Další příležitost následuje v minutě 21., ale v úniku dva na brankáře si dvojice Bednič - Doges přihrála do ofsajdu, a tak branka nemohla platit. Největší tutovka hostů v první půli přišla o minutu později, ale proti pokusu Luboše Černého se vytáhl nestárnoucí "Kouba" mezi našimi tyčemi - Honza Kinter, a proto do kabin odcházíme s jednogólovým vedením. I ve druhém poločase jsme mnohem aktivnější a nebezpečnější než hosté, ve 47. minutě hledal Míra Ouřada před bránou své lépe postavené spoluhráče, ale druhý gól z toho není. Běžela 49. minuta, když jsme opět mířili jen do tyče - autorem střely byl Radek Bednár. A do třetice nastřelená konstrukce brány v 70. minutě, když se pa faulu na Cvrndu kopala penalta, ke které se postavil Vorlíček, ale proti bylo pro změnu břevno Hamplovy brány. Otvovičtí spoléhali zejména na brejky, po jednom z nich nás opět podržel "Kouba" v naší bráně, který dnes skvěle nahradil nemocný tandem našich brankářů Ševčík - Salač a vychytaná nula na konci zápasu mu byla odměnou. Ještě předtím však v 87. minutě pojistil naši zaslouženou výhru střídající Michal Vrchota, který dopravil míč do poloodkryté sítě po střele Dominika Cvrčka - 2:0. Jinak mládeži se o tomto víkendu příliš nedařilo, dorost prohrál v pátek 4:2 ve Velvarech (R. Karala, M. Vorlíček) i v sobotu 1:2 doma se Slovanem Kladno (M. Vorlíček). Žáci v neděli dopoledne remizovali 0:0 doma s Novo Kladnem B, následné penalty pak sice vyhráli 3-2 (K. Červený, J. Novák, P. Karala), ale soupeř hrající od začáku zápasu na remízu se dal porazit i za tři body. Za týden hrají žáci v sobotu 28. května na hřišti lídra tabulky z Libčic, výkop je v 10:15. Dorost zajíždí v neděli k derby do Kralup (výkop je také v 10:15) a ÁČKO hraje od 17:00 na hřišti Slavoje Pozdeň B. Přijeďte fandit. ŽELVA jedem!

Sokol Olovnice - SK Otvovice B 2:0 (1:0)