Trestné kopy rozhodly o vítězi

V šestém kole jsme se střetli s Kolčí a zápas se nám vůbec nepovedl. Vše odstartovala 10. minuta a sporný faul před naší šestnáctkou, který potrestal kolečský stoper Denk přesnou střelou k pravé tyči - 0:1. Zkraje 16. minuty trefuje Milan Bláha z trestňáku jen hradbu stojících těl před sebou. O dvě minuty později se sám před naší chatou ocitá hostující Miroslav Halík, ale jeho pokus jde vedle. Ve 23. a 37. minutě vidí náš záložník Vojta Buchta dvě žluté karty a musí tedy předčasně do sprch. Nutno dodat, že hlavně ten první žlutý kartónek za řečnění byl naprosto zbytečný. Do kabin se tak šlo za stavu - 0:1. V 51. minutě zazdil kolečský útočník Halík další tutovku a za to hosté draze zaplatili. Čtyři minuty nato totiž Vojta Karlovský přesně posadil míč na hlavu Víti Ocáska, který vyrovnal na - 1:1. V tuto chvíli dokonce máme i více ze hry, avšak přichází 67. minuta a hosté jdou také do deseti. Po úmyslném nakopnutí našeho hráče je po druhé žluté vyloučen právě forward Halík. Náš tým to ovšem spíše rozhodí a i nadále hostům svými fauly nabízíme střelecké pozice z přímých volných kopů. V 74. minutě zahazuje Koleč penaltu, mrzet jí to dlouho nemusí. Dvanáct minut před koncem rozhoduje dnešní duel opět z trestňáku k tyči Leoš Denk - 1:2. Celkově snad nebylo na tomto zápase nic pozitivního, počínaje bídným výkonem rozhodčího na obě strany, který dokonce jednomu našemu hráči v přerušené hře sdělil "když na to nemáš, tak to nehraj." Kdyby si sudí raději všímal pomezních asistentů při jasných signalizovaných ofsajdech, či neustálého zakopávání balonů hostujících hráčů, možná by na něho všichni nakonec nenadávali. Zpět k fotbalu. Radost nám tedy tento víkend udělali jen naši žáci, kteří v sobotu dopoledne porazili 18:0 sousedy z Neuměřic (Míra Jaroš 4x, Káťa Frenclová 3x, Vojta Frencl 3x, Dominik Klepek 3x, Jarda Putz 3x, Lukáš Marák a Adam Sedlmayer po jednom kousku). Další mač sehrajeme za týden v sobotu 4.10.2014, kdy A - tým zajíždí do neporažených Žižic (výkop už v 16:00) a žáci ve stejný den do Smečna (výkop v 10:15). Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - FC Koleč 1:2 (0:1)

55. V. Ocásek

ŽK: 23. V. Buchta
ČK: 37. V. Buchta

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Patrik ŠEVČÍK (77. Jaroslav BERTA), Ondřej SUCHÁNEK, Vojtěch KARLOVSKÝ, Martin VYMĚTALÍK - Miroslav VACOVSKÝ (72. František LISTÍK), Jiří BERTA (81. Jiří KOPOLOVIČ), Vítězslav OCÁSEK, Vojtěch BUCHTA - Milan BLÁHA, Radek BEDNÁR "C"

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Jandák