Bez šancí góly nepadají

Dnes zavítali Olovničtí do sousedních Blevic. Utkání se hrálo na velmi měkkém a rozrytém hřišti. V první půli měli převahu hosté z Olovnice, ale vytvořili si jedinou šanci, kdy střelu Olovnických vyrazil výborně chytající domácí brankář na roh. Ikdyž měli Olovničtí převahu, tak dvakrát inkasovaly. V 17. minutě nasadil domácí mazák Bauer jesle Pivarčimu a zakončil k tyči. O pár minut později Blevičtí centrovali do vápna a balon podle rozhodčího údajně zasáhl ruku Martina Vymětalíka a byla za to nařízena penalta. Tento moment vyvolal mnoho diskuzí a ovlivnil zbytek zápasu. A tak ve 23. minutě si postavil balon na značku pokutového kopu Radek Bednár, který se nemýlil. Stavem 2:0 skončila první půle. V poločase hostující prostřídali. Místo Honzy Perglera přišel do hry Petr Solár a místo Tomáše Sedlmayera přišel Honza Novák. Ve druhé půli měli ze hry opět více hosté, nicméně nebylo jim to nic platné. Vypracovali si pouze 2 "šance", kdy z 25 metrů vystřelil Honza Kinter, nicméně domácí golman jeho střelu vyškrábl na roh. Druhou šanci měli hostující až v nastvení druhé půle, kdy hlavičku Pavla Šulce vyhlavičkoval domácí hráč na brankové čáře. Za zmínku stojí také dobrá střela levou nohou Honzy Nováka. V 81. minutě chtěla Olovnice zahrát malou domů, ale golman Honza Buchta míč podběhl a skončil až za jeho zády. V závěru měl vyloženou šanci Radek Bednár, kdy běžel z půlky hřiště sám na brankáře, ale v poslední chvíli ho zastavil výborným skluzem Martin Nídr. Zápas skončil výsledkem 3:0 a na Olovnických bylo vidět velké zklamání, protože to byl souboj dvou týmů, které před tímto kolem dělilo 6 bodů. V dalším kole přivítají Olovničtí na domácím hřišti nevyzpytatelnou Zvoleněves.

Sokol Blevice - Sokol Olovnice 3:0 (2:0)

ŽK: M. Vymětalík, M. Nídr, J. Kinter, F. Novák

Olovnice nastoupila v sestavě: Jan Buchta - Miroslav Ouřada, Jan Kinter, Martin Nídr, Martin Vymětalík - Pavel Pivarči (80. Miroslav Vacovský), František Novák "C", Jan Pergler (46. Petr Solár), Tomáš Sedlmayer (46. Jan Novák) - Pavel Šulc, Martin Tureček

Rozhodčí: Kalík