Bezstarostné derby skončilo bezbrankovou plichtou

K dalšímu mistrovskému utkání třetí třídy přijel v 21. kole do Olovnice tým Slavoje Zvoleněves. Čekal nás tedy již třetí zápas v sezóně s tímto tradičním rivalem, předchozí dva zápasy, jak ten mistrovský, tak ten přátelský, ovládl soupeř, a proto bylo otázkou, jak se nám proti zvoleněveskému mládí povede do třetice. Prvních dvacet minut utkání jsme odehráli v deseti hráčích a soupeř mající o jednoho muže navrch nám zle zatápěl, jeho tlak vyústil v první obrovskou šanci zápasu, Filip Kryl nastřelil však jen tyč. Když na plac přiběhl také náš jedenáctý borec, dostali jsme se do první tutovky také my, ve 24. minutě nás hosté na hranici velkého vápna zfaulovali, k míči se postavil Franta Novák jehož střelu do levé šibenice však perfektně vykryl zvoleněveský brankář Petr Mašek. Od tohoto momentu se hrál naprosto vyrovnaný a bezstarostný fotbal. Ve 35. minutě musí nuceně střídat náš stoper Honza Kinter, který si v jednom z mnoha soubojů přivodil menší zranění. Zbývajících deset minut prvního poločasu se odehrálo spíše na hostující polovině, v tomto čase jsme si vypracovali další dvě loženky, ale jak je naším zvykem, obě jsme zazdili. Nejprve Tomáš Sedlmayer, následně i Jaroslav Berta. Do kabin se tak šlo za stavu - 0:0. Ve druhém poločase to bylo jako na houpačce, hosté hrozili zejména z rohových kopů a standartek, náš mančaft těžil zase z dobré práce našich záložníků a následných střelách. V 72. minutě podruhé střídáme, na hřiště se místo Tomáše Sedlmayera dostává Patrik Ševčík. Hned nato se pěkně uvolňuje Franta Novák, je faulován, ke standartní situaci se staví tentokrát Martin Nídr, jehož tečovaná rána jen o prsa vietnamské ženy nekončí v bráně. V 76. minutě se do pěkné šance dostává také hostující Jakub Porazil, náš brankář Karel Tureček však předvádí zákrok jak z učebnice Lva Jašina. Vyrovnané utkání mohl podruhé zlomit v náš prospěch Martin Nídr, jehož přítomnost po třízápasovém trestu mužstvu viditelně prospěla. V 84. minutě po pěkné kombinaci běžel Márty zcela sám na hostující kasu, nastřelil však jen výborně chytajícího brankáře Maška, a proto zápas končí bez branek - 0:0. Další mač sehrajeme za týden v sobotu 18. května od 17:00 na půdě na jaře výborně hrajících Otvovic. Přijďte podpořit náš mančaft. Želva jedem!

Sokol Olovnice - Slavoj Zvoleněves 0:0 (0:0)

ŽK: 84. Martin Nídr

Olovnice nastoupila v sestavě: Karel Tureček "C" - Miroslav Vacovský, Jan Kinter (35. Miloš Novák), Martin Nídr, Jan Pergler - Miroslav Tůma, Jaroslav Berta, František Novák, Jan Novák - Tomáš Sedlmayer (72. Patrik Ševčík), Tomáš Horčička

Rozhodčí: Orálek