Blevice 4:3 Olovnice

Úvod derby nahrál domácím, kteří hned ve 3. minutě prolomili svou téměř 400 minut trvajicí sérii bez vstřelené branky, autorem přesné gólové střely z prostoru velkého vápna byl Martin Hudec - 1:0. Odpovědět jsme mohli za dvě minuty stejným způsobem, ale Vorlíčkovy hvězdné chvíle přišly na řadu později, a tak si zaskakující gólman Pohořal připsal jen rutinní zákrok. V 7. minutě jsme nechali příliš volného prostoru ke střele opět Hudcovi a ten nás ztrestal během pár chvil podruhé - 2:0. 12. minuta přinesla šanci Jaroslava Vosmíka, jenž však při samotném zakončení míč mezi tři tyče nevměstnal. Za další čtyři minuty mohl snížit Vítězslav Ocásek nejprve po centru Honzy Pergla, jeho hlavička šla těsně vedle a poté Ocásek už skóroval, domácí pomezní byl ale rychlejší a zdviženým praporkem naši radost zase rychle zahnal. Blevice si dnes se zakončením hlavu nelámaly a i ze své třetí střely na bránu nám daly fíka, ač jsme jim k tomu ve 20. minutě hodně dopomohli, neboť na počátku všeho byl nečekaný výhoz našeho strážce svatyně a na konci pak pohotové zakončení Josefa Dundra - 3:0. Sedm minut před přestávkou trma vrma v našem vápně a tečovaný projektil Martina Pohořala znamenal už čtyřbrankovou ztrátu, ani za tohoto stavu se ovšem našich jedenáct přítomných hráčů nevzdávalo a dál jsme byli paradoxně aktivnějším týmem - 4:0. Ve 43. minutě rozehrál Vojtěch Karlovský rohový kop přesně na Víťu Ocáska, který zblízka nápálil tyč a odražený balón tak musel do sítě dopravit až Matěj Vorlíček - 4:1. Dvě minuty poté si Karlák střihnul roh ze stejné strany znovu a rovněž i Michal Ocásek skóroval - 4:2. Do druhého poločasu vsadili domácí vše na jednu kartu a to obranný val, a tak jsme byli jasně lepší, jen ty neproměněné šance. 54. minuta a trestňák kapitána Pergla minul místní chatu. 57. minuta a pokus Ocáska staršího musel nadvakrát krýt blevický gólman. Až v 63. minutě jsme vstřelili výstavní kontaktní branku, když se k přímému volnému kopu postavil Vorlíček a nechytatelně zakroutil míč přes zeď k tyči - 4:3. Následoval v podstatě jediný vyloženě nebezpečný moment blevického týmu ve druhé půli, který ale bravurním zákrokem na brankové čáře zastavil svým tělem Jan Pergler. Ve zbytku utkání pak mohly zhruba tři desítky diváků vidět ještě šance obou bratrů Ocásků, Vorlíčka, Karaly či Koblence, ale vyrovnat jsme nedokázali a venku jsme tak za celý podzim uhráli pouhý jeden bod! Doma to ale nebylo o mnoho lepší, a proto už jistě přezimujeme na posledním, tedy čtrnáctém místě tabulky III. třídy skupiny B. Poslední šanci urvat ještě nějaký ten bodík budeme mít v sobotu 17. listopadu, kdy ve státní svátek přivítáme na domácím hřišti Tuřany. Zda-li to bude podobný svátek jako v květnu, kdy jsme stejného soupeře doma dokázali zdolat výsledkem 5:2 nebo utkání vyhraje favorit, uvidíme, nicméně výkop je netradičně už v 10:30! Přijďte fandit!

Sokol Blevice - Sokol Olovnice 4:3 (4:2)