Bratři Bertové úřadovali - knovízská pevnost padla!

V pátém mistráku čekal naší ŽELVU těžký úkol, zavítali jsme totiž na půdu loňského vicemistra čtrvté třídy - do Knovíze. Tento celek za celý minulý ročník neztratil doma ani bod, a tak o náboj tohoto zápasu bylo postaráno. Že to bude dnes pořádná bitva, to ukázal hned začátek utkání. V prvních deseti minutách totiž domácí orazítkovali hned třikrát brankovou konstrukci, poprvé to bylo břevno, následně pak pravá a levá tyč. Nedáš - dostaneš. Tento známý slogan platil hned o dvě minuty později. Jarda Berta šikovně přenechal míč na velkém vápně Milanovi Bláhovi, ten si zasekl dotírajícího obránce a levačkou k tyči skóroval - 0:1. Pro všechny přítomné to byl šok, z první naší vážnější šance jsme vsítili branku. Ve 14. minutě pláchl domácím zadákům Martin Nídr a po faulu na jeho osobu ve vápně z toho byl první pokutový kop v tomto zápase. K jeho exekuci se postavil Jirka Berta a chladnokrevně zakončil - 0:2. Tentýž hráč pak o minutu později fauloval na půli hřiště a viděl tak první žlutou kartu dnešního mače. Jeden z rozhodujících okamžiků přišel ve 20. minutě, Milan Bláha byl faulován na velkém vápně. Jeden z domácích hráčů neudržel nervy na uzdě a vynadal rozhodčímu tak, že tomu nezbylo nic jiného než tasit červenou. Paradoxně nám však výhoda jednoho muže v poli navíc moc nepomohla. Ve 26. minutě totiž Knovíz zkorigovala stav, za vápnem napřáhl jeden z domácích středopolařů a kulatý nesmysl zapadl přesně k tyči - 1:2. Do konce poločasu pak bylo k vidění ještě několik dalších střeleckých pokusů na obou stranách, skóre se však už nepohnulo. Zkraje druhé půle nejprve domácí zatřásli břevnem a následně dostali i oni možnost zahrávat pokutový kop, i když v tomto případě to bylo velmi sporné. Knovízský Radek Duda však z penalty trefil pouze spojnici břevna a tyče a tak se jelo dál. V 63. minutě byla zase řada na nás. Jaroslav Berta přiťukl kulatý nesmysl do běhu Martinovi Nídrovi, ten si hokejově položil brankáře a zavěsil - 1:3. Za dalších pár minutek už bylo jasno, že tři body dnes připadnou nám. Milan Bláha byl zkosen ve vápně a k penaltě se tentokrát postavil Berta Jaroslav. I on, stejně jako jeho bratr Jirka v prvním případě, nezaváhal, a bylo to rázem o tři - 1:4. Pak už to byly spíše šachy. Náš mančaft taktickými střídáními hru rozkouskoval a domácí pak jen v závěru kosmeticky upravili skóre na - 2:4. Bylo to jak jinak, než pro tento zápas typicky z pentle k tyči. Celkem tak byly k vidění na každé straně dva pokutové kopy, což je i na čtvrtou třídu dost. Po skončení utkání si pak náš mančaft poprvé na otevřené scéně vyzkoušel také nový pokřik - "Olovnice ty to válej, ty Vám jich tam nakutálej - jedna, dva, tři, čtyři jako nic - to jsou kluci z Olovnic. Héééj..." Po čtyřech kolech tak zůstáváme dál stoprocentní. Zápas podzimu nás však čeká za týden v neděli 29.9.2013 od 16:30. To do našeho svatostánku zavítá celek Sokol Smečno, který spolu s námi vévodí této třídě, a tak se dá čekat souboj na ostří nože! Vy si tuto bitvu nenechte ujít a v neděli v půl páté přijďte fandit. Borci jedem!

Sokol Knovíz - Sokol Olovnice 2:4 (1:2)

12. M. Bláha

14. Jir. Berta - PK

63. M. Nídr

66. Jar. Berta - PK

ŽK: 15. Jir. Berta, 59. M. Nídr

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef Novák - František Listík, František Novák "C", Tomáš Sedlmayer, Jan Pergler - Pavel Pivarči (81. Vítězslav Ocásek), Jaroslav Berta (84. Vojtěch Buchta), Jiří Berta, Martin Nídr - Milan Bláha (70. Tomáš Horčička), Pavel Raušer

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Gaži ml.