Comeback Martina Turečka výhru nepřinesl

V 19. kole přicestovala do našeho svatostánku rezerva Velvar. A všichni ví, jak naše vzájemné zápasy jsou nervózní a vyhrocené. Domácí fanoušky určitě potěšilo i to, že po dlouhé pauze se vrátil do sestavy Martin Tureček. Po zranění nastoupil i Milan Bláha, tudíž spolu vytvořili útočné duo, které v minulých sezónach děsilo každého soupeře. Při neúčasti Pavla Šulce, Martina Nídra, Petra Solára a dalších musel obout své střelky i sekretář Míra Tůma. Ve 12. minutě poprvé zafungovala naše útočná spolupráce. Martin Tureček se chytře probil až do vápna, kde však vyčkával se střelou a nakonec vše skončilo pouze přestřelením branky hostů. V dalších minutách zahrával dvě standartní situace Franta Novák, bohužel ani jedna neskončila gólem, i díky po celý zápas dobře chytajícímu Davidu Vedralovi. Ve 32. minutě dostal možnost zahrávat standartní situaci i náš soupeř. Po centrovaném míči ze strany, hlavičkoval hostující hráč vedle branky. Poločasové skóre (0:1) vyznívalo lépe pro Velvarské, když ve 35. minutě chybně vyběhl Karel Tureček a útočník hostí ho přeloboval. Druhá půle už byla jasně v režii našeho soupeře. Našemu mužstvu poněkud došly síly a přesnost přihrávek také vázla, k tomu se ještě přidalo zranění Milana Bláhy, který se sebezapřením nakonec utkání dohrál. V 58. minutě přehodil Karla Turečka Martin Simík a bylo to již 0:2. Naše odezva přišla na přelomu 70. minuty, Míra Vacovský vyslal do úniku Martina Turečka, jenž si však příliš předkopl balon. Na konci zápasu přišel poslední zásah do naší sítě. Do prázdné brány upravil opět Martin Simik již na 0:3. A když v 84. minutě neproměnil svojí třetí šanci v zápase veterán Míra Tůma, jenž nastřelil jen golmana, skončil zápas výsledkem 0:3. Další utkání sehraje "Želva" již ve středu v dohrávce 14. kola proti FC Koleč. Výkop je v 17:00. Přijďte povzbudit náš mančaft.

Sokol Olovnice - Slovan Velvary B 0:3 (0:1)

ŽK: 32. Jan Pergler, 48. Martin Tureček

Olovnice nastoupila v sestavě: Karel Tureček "C" - Miroslav Vacovský, Jan Kinter (82. Pavel Valkoun), Patrik Ševčík, Jan Pergler - Miroslav Tůma, František Novák, Tomáš Sedlmayer, Jaroslav Berta - Martin Tureček, Milan Bláha

Rozhodčí: Soused