Tři body zařídil žolík Berta

V předposledním domácím mači jsme přivítali tým SK Slavoj Pozdeň B. Vzhledem k faktu, že hosté se nacházejí na osmém místě ligové tabulky a venku vyhrávají jen zřídka, bylo dnes naší povinností zvítězit. První šanci tohoto utkání jsme zaregistrovali už ve 4. minutě, Pavel Raušer však neměl dostatečně seřízená mířidla a pozdeňský gólman Kraus tak zasahovat nemusel. Na další velkou šanci si pak diváci museli počkat až do 26. minuty, kdy se odražený balón po rohu dostal přesně na kopačku Víti Ocáska, který ranou z první pořádně protáhl hostujícího strážce branky. V 29. minutě se skvělým zákrokem vyznamenal Pepa Novák, a pak už jsme mohli konečně slavit. Ve 38. minutě prodloužil dlouhý nákop Honzy Pergla hlavou Pavel Pivarči přesně na Milana Bláhu a ten chladnokrevně k tyči skóroval - 1:0. Do kabin jsme tak šli navzdory velké územní převaze jen s jednobrankovým vedením. Druhý poločas začal ve velkém stylu, v 52. minutě totiž Pavla CR7 Raušera vystřídal rychlý expres Jaroslav Berta, který si po necelé minutě pobytu na hřišti přesně naskočil na rohový kop Pavla Píva Pivarčiho a rázem jsme vedli o dva banány. Jardovi se dnes skutečně dařilo, o čemž svědčí i moment z 61. minuty, kdy vymíchal dva protihráče a předložil míč před prázdnou bránu Radkovi Bednárovi, který zkrátka nemohl minout - 3:0. V poslední půl hodině dostali příležitost i ostaní hráči z lavičky, Jirka Kopolovič, Patrik Ševčík a Vojta Karlovský. Žádný další gól jsme však už dnes nepřidali, naopak Pozdeň v 78. minutě po skrumáži před naší bránou zkorigovala Dolejším výsledek na konečných - 3:1. Tento víkend to zkrátka dopředu trochu drhlo, což v sobotu potvrdili i naši žáci, kteří sice vyhráli v Unhošti 4:0 (hattrick Pepa Dušek, jednou Kuba Ryčl), ale proti poslednímu celku tabulky, který navíc nastoupil pouze s devíti hráči by se mělo vyhrávat vyšším rozdílem, zvláště, když jsme jim po podzimu měli co vracet. Příští týden má A - tým volno, žáci hrají v neděli 8.6.2014 doma proti třetím Otvovicím. Výkop je ve 14:30. Poslední mač před barážovým dvojutkáním pak naše áčko odehraje v neděli 15.6.2014, kdy na svém stadionu hostíme Sokol Zákolany. Výkop je v 17:00. Přijďte fandit. Jedem ŽELVA!

Sokol Olovnice - SK Slavoj Pozdeň B 3:1 (1:0)

38. M. Bláha

53. Jar. Berta

61. R. Bednár

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Jan PERGLER, Martin NÍDR, Vítězslav OCÁSEK, Martin VYMĚTALÍK (63. Patrik ŠEVČÍK) - Pavel RAUŠER (52. Jaroslav BERTA), Pavel PIVARČI, František NOVÁK "C" (63. Jiří KOPOLOVIČ), Jiří BERTA (49. František LISTÍK) - Radek BEDNÁR, Milan BLÁHA (70. Vojtěch KARLOVSKÝ)

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Průcha