Derby v Blevicích vítěze nemělo

Po dvou odložených kolech náš A tým konečně sehrál první ostrý zápas jara, čekalo nás derby na půdě sousedních Blevic. Do utkání jsme přicestovali i s naším největším esem v boji o záchranu ve třetí třídě, do mužstva se po dvou letech vrátil útočník Milan Bláha a na hřišti to bylo znát. Zápas začal tlakem domácích, kteří nám toho v první čtvrthodince příliš nedovolili, a naopak sami nebezpečně ohrožovali naší svatyni. Ve 13. minutě prošel naší obranou jako nůž máslem Radek Bednár, jehož gólovou střelu ztupila až pravá tyč. Náš tým největší tutovku první půle spálil v 32. minutě, to Petr Solár vyslal do úniku Milana Bláhu, který vymíchal dva borce domácích, avšak jeho střelu reflexivně vykryl domácí strážce branky. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0. Začátek druhého poločasu nám však vůbec nevyšel, nejprve ve 48. minutě náš brankář Karel Tureček parádně zneškodnil hlavičku domácího Mrázka k tyči, o tři minuty později jsme však již kapitulovali. Naši stopeři nechali zcela nekrytého Radka Bednára, který hlavou dal první branku zápasu - 1:0. Vyrovnání přišlo v 73. minutě, načechraný centr od rohového praporku poslal do vápna Petr Solár, tam si ho hlavou našel Pavel Šulc a poslal ho tam kam z našeho pohledu patří, do blevické sítě - 1:1. V závěru se oba týmy pokoušeli vyhrát, hra se přelevála ze strany na stranu, za domácí své šance postupně spálili Mrázek, Bednár, Tůma i Šerák. Za náš mančaft do vinglu pálil ze strany opět Bláha, leč neúspěšně, a tak derby skončilo plichtou - 1:1. Doufejme, že nás tento šťastný bod nakopne do dalších utkání - to příští odehrajeme za týden 13.4.2013 od 16:30 na domácím stadionu proti Viktorce Černuc. Přijďte fandit našim borcům! Želva jedem!

Sokol Blevice - Sokol Olovnice 1:1 (0:0)