Déšť a absence v sestavě přinesly druhou jarní prohru

Ve 22. kole okresního přeboru starších žáků naši mladí borci zajížděli na půdu čtvrtého týmu tabulky, naším soupeřem byl celek FK Brandýsek, tedy tým, který v týdnu podobně jako my postoupil do finále Lidického poháru. Už při odjezdu bylo jasné, že dnes nás čeká těžká šichta. Lilo jako z konve a navíc naši nejlepší dva kanonýři Matěj Vorlíček a Kuba Bělka se ze zdravotních důvodů nemohli dostavit. A tak jsme si jen mohli přát, abychom první branku zápasu vstřelili my, neboť terén místy připomínal plavecký bazén a bylo jasné, že dnes se na krásu hrát nebude. Utkání bohužel začalo přesně tak, jak jsme nechtěli. V 5. minutě nakopli domácí kulatý nesmysl směrem k naší svatyni, náš stoper neodhadl odskok balonu, ten se zastavil v kaluži, a útočník domácích umístěnou střelou k tyči překonal našeho gólmana - 1:0. Po dalších deseti minutách déšť konečně ustal, a tak jsme to zkoušeli také my dlouhými nákopy ohrozit domácí bránu. Dlouho se to nedařilo až příšla 23. minuta, Víťa Ocásek dostal skvělý pas do šestnáctky, uvolnil se, ale levou tyč domácí kasy o chlup minul. Z prvního poločasu pak ještě stojí za zmínku dvě šance domácích, tu první náš brankář odvrátil na brankové čáře, při té druhé při nás zase stáli všichni svatí. A šlo se do kabin. Do druhého poločasu byl náš cíl jasný, kopat dlouhé míče před domácí bránu a pokusit se vyrovnat. To se nedařilo, naopak uhodilo na druhé straně. V 52. minutě zvyšuje Brandýsek po zpětné přihrávce do vápna a následné střele svůj náskok na - 2:0. Vypadalo to, že utkání se dohraje v klidu, jenže na hřišti byl pan rozhodčí Galgonek, v 62. minutě znechutil zápas všem na place, domácí zahrávali rohový kop, míč skončil po zákroku Ondry Fidlera na naší tyči, odkud ho Ondra měl v úmyslu sebrat do koše. Pan Galgonek ukázal směrem k naší bráně a druhou rukou od ní. Každý proto čekal, že píská faul na našeho brankáře nebo nějaký kontakt ve vápně. Omyl, dámy a pánové, odpískal GÓL. Ano slyšíte dobře, nemohl jsem tomu uvěřit, stejně jako všichni naši i domácí hráči, včetně trenérů a diváků. Pan rozhodčí už své gesto neodvolal, byť všichni na hrací ploše tvrdili, že gól to nebyl - 3:0. Utkání končí výsledkem 3:0, a tak nám tato porážka zhořkla dvojnásobně. Je to sport, prohry k němu patří, ale tohle je moc. Pan rozhodčí Galgonek je vážně tragéd. Domácím ke třem bodům gratulujeme a doufáme, že 8. června po finále Lidického poháru se budeme smát tentokrát my. Další utkání sehrajeme za týden v sobotu 25.5. od 10:15 na domácím stadionu proti týmu SK Otvovice. Přijďte fandit. Želva jedem!

FK Brandýsek - Sokol Olovnice 3:0 (1:0)

Olovnice nastoupila v sestavě: Ondřej Fidler - Antonín Listík, Dominik Sedlmayer, Jakub Ryčl (Dominik Černý), Lukáš Marák - Tomáš Tláskal (Petr Tuček), Vítězslav Ocásek "C", Adam Sedlmayer, Filip Novák - Milan Krútek (Pavel Nedvěd) - Filip Lejsek.

Rozhodčí: Galgonek