Déšť nám sebral vítr z plachet i všechny body

Do posledního mistráku této sezóny jsme vstoupili sebevědomě a hned po pár vteřinách hry se do vyložené šance dostal Vorlíček, ale z bezprostřední blízkosti brankáře hostů nepokořil. V 8. minutě nás Hrdlív potrestal za naši lehkovážnost v obraně, když odražený míč poslal levačkou do naší sítě dorostenec Pospíšil - 0:1. 12. minuta nabídla pěknou spolupráci Vorlíčka se Suchánkem, avšak gól nikoliv. Naše územní převaha byla v první půli znatelná, postupně jsme ovšem zahodili další tři loženky. Nejprve fantoma z bytovky vychytal gólman Mostek, poté pálil Dominik Cvrček těsně vedle brány a vše uzavřel znovu Vorlíček, jehož zakončení šajtlí se mezi tři tyče také nevešlo. Ve 37. minutě zaslouženě vyrovnáváme na 1:1, když Berťák našel přesnou přihrávkou Ondru Suchánka, který chladnokrevně zakončil na přední tyč. Následně se ve 40. minutě vyznamenal náš brankář Patrik Ševčík, když zneškodnil tutovku hráče hostů číslo 12 - Sábela. Na začátku 44. minuty pak napřáhl z úctyhodné vzdálenosti Jirka Berta a strhl vedení na naši stranu - 2:1. I přesto však poločas mohl skončit smírně, naštěstí hrdlívský kapitán Kotelenský trefil jen tyč. V úvodu druhého dějství se spustil nad naším svatostánkem déšť, který všechny aktéry na hřišti doprovázel prakticky až do konce zápasu. Ve 48. minutě se nadvakrát dostal k dorážce své střely hostující Danda a rázem byl stav - 2:2. Z naší strany to byla ve druhé půli spíše holomajzna a místo šancí jsme spíše inkasovali žluté karty a v 71. minutě i rozhodujicí branku utkání, kterou vstřelil z trestného kopu na zadní tyč opět Petr Danda. Ve zbývajících dvaceti minutách zahráváme tři trestňáky ze solidní vzdálenosti, ale žádný z našich exekutorů přesný není, a proto dnes odcházíme ze hřiště bez bodového zisku. Celkově tak končíme sezónu se ziskem 27 bodů při skóre 39:37 na 5. místě tabulky IV. třídy, skupiny B. Příští sobotu 25. června je od 14:00 na programu rozlučka, při které se proti sobě postaví hráči současného A - týmu a borci, kteří reprezentovali Sokol Olovnice v časech nedávno minulých. Za 14 dní nás pak čeká 36. ročník Memoriálu Václava Bušila v Neuměřicích, ve kterém se představíme jak v sobotu, tak i v neděli v bojích o konečné umístění. Dohráno, a to nejspíše na delší dobu, mají ovšem naše dva mládežnické celky, starší žáci ve svém posledním vystoupení prohráli 3:1 v Tuchlovicích (M. Jiroušek) a skončili na 7. místě OP starších žáků. Dorost ve svém závěrečném utkání prohrál 2:3 doma s týmem SK Roztoky (vlastní, D. Cvrček) a v I. A třídě dorostu obsadil 11. místo. Tak tedy sportu zdar a fotbalu zvlášť!

Sokol Olovnice - Sokol Hrdlív B 2:3 (2:1)