První dva jarní zásahy k bodům nevedly

V 5. minutě utkání prohráváme 0:1, když nás hosté dobře vykombinovali a jejich forward trefil levačkou šibenici. Následovala série zichoveckých střel, naštěstí všechny minuly naší svatyni, a když už Zichovec zařízení trefil, skončilo to jako v 15. minutě na břevně. V 18. minutě se k přímáku postavil Jirka Berta, ale hosté nebezpečí odvrátili a ve 30. minutě naopak s pomocí naší teče udeřili podruhé. Aby toho nebylo málo, tak za dalších pět minut proklouznul míč našemu golmanovi až do sítě a bylo to - 0:3. První poločas zakončujeme nepřesným pokusem opět z trestného kopu. Do druhé půle vstupujeme velmi laxně a v 52. minutě se balon opět třepotá v naší síti. Od 55. minuty však následuje naše nejlepší dvacetiminutovka jara, ve které soupeře takřka k ničemu nepouštíme a konečně také dáváme branky, tu první zaznamenává v 57. minutě Honza Pergl, který těžil ze skvělé práce svých spoluhráčů a v neposlední řadě také chytrého přenechání míče od Ondry Suchánka ve finální fázi - 1:4. Druhý gól dáváme o devět minut později, kdy Ondra Suchánek pro změnu vybídnul skvělou přihrávkou kapitána Radka Bednára a ten nekompromisně poslal balon za záda zichoveckého brankáře - 2:4. Mnohým se po tomto gólu vybavil podzimní obrat z 1:4 na 5:4 po penaltách v duelu proti Zvoleněvsi, ale tentokrát k němu nedošlo. I když nebylo k tomu daleko, neboť v 74. minutě nastřelil při skrumáži před hostující bránou Michal Vorlíček jen zkoprnělého zichoveckého golmana, škoda, drama mohlo být na světě. Místo toho hosté deset minut před koncem při naší hře vabank zaznamenávají svou pátou branku a v závěru bohužel i šestou - 2:6. Možná až příliš kruté, ale pokud v dalších zápasech předvedeme stejný výkon jako dnes ve druhém poločase, pak můžeme pomýšlet konečně i na nějaké ty body. Další mač sehrajeme v sobotu 25. dubna, kdy jedeme na půdu v tabulce sedmého celku - FC Koleč. Výkop je v 17:00. Nepovedený fotbalový víkend mají za sebou i naši starší žáci, kteří v souboji o první místo podlehli doma lídrovi z Kročehlav 1:2, když vítěznou branku hosté dali tři minuty před koncem. Je to velká škoda, protože nyní na Kročehlavy ztrácíme 6 bodů. Další zápas hrajeme už dnes, ve středu 22. dubna od 17:00, kdy doma hostíme nebezpečný SK Zichovec. V sobotu pak hrajeme derby v Neuměřicích. Výkop je v 10:15. Přijeďte fandit. ŽELVA jedem!

Sokol Olovnice - SK Zichovec 2:6 (0:3)