Do roka a do dne - ŽELVA postupuje zpět do III. třídy!

Před dnešním posledním mistrovským mačem této sezóny panovala v kabině výborná atmosféra. Dnes k nám totiž přijely poslední Zákolany, tedy tým, kterému jsme na podzim dokázali nasázet osm branek. Do utkání jsme vstoupili stylově. Už ve 2. minutě si udělal dobrý den z hostující obrany Milan Bláha, který při svém sólu následně padáčkem přehodil i zákolanského strážce brány - 1:0. Ve 4. minutě zahrávali hosté trestný kop, naložili s ním však prachbídně a za to tvrdě zaplatili. Běžela 6. minuta, když se na pravé straně krásně uvolnil Pavel Raušer a svou akci a la Pajac také s přehledem zakončil - 2:0. V 11. minutě vybídl Franta Novák skvělým pasem za obranu ke skórování Radka Bednára a ten se nemýlil - 3:0. Pro hosty dvacetiminutovku hrůzy pak uzavřel opět Milan Bláha, kterému adresoval exkluzivní přihrávku Radek Bednár a bylo to - 4:0. Namlsaný snajpr s číslem 9 mohl dokonat hattrick ve 27. minutě, tentokrát mu však zákolanská svatyně byla malá. Šest minut před přestávkou měly Zákolany asi největší příležitost ke skórování v tomto zápase, jeden z jejich forwardů se totiž řítil sám na naši kasu, svým pokusem však ohrozil spíše děti hrající si za bránou. Druhý poločas? To byl příběh hlavně jednoho hráče - Radka Bednára. Ke vstřelení branky ho postupně vyzývali Jirka Berta, Milan Bláha, Martin Nídr, dokonce i Bednič sám běžel několikrát sólo sprint na bránu, ale ten nahoře mu zkrátka v tomto mači vyloženě nepřál. Kdyby dnes náš tým vyhrál 10:0, asi by se nikdo nemohl divit, my jsme ovšem ve druhé půli mířili do černého už jen jednou. Na konečných 5:0 uzavřel skóre utkání, kdo jiný než Milan Bláha, který zkompletoval hattrick a v této sezóně tak zaznamenal úctyhodných 24 branek! Velká gratulace. Nejlepší zpráva dne však přišla až po zápase. Lidice B potvrdily svůj nezájem o postup do vyšší soutěže i písemně, a tak se po roční pauze vracíme zpět do III. třídy. 15. červen 2013 - sestup, 15. červen 2014 - postup! Nutno dodat, že naprosto zaslouženě. Mimo Smečna a v jarní části také nezastavitelné Slatiny nás nikdo jiný v této třídě neporazil a přála nám i potřebná paní štěstěna. Ve většině zápasů jsme jasně dominovali, náš tým se opíral o výborného brankáře Pepu Nováka, skvělé stopery Martina Nídra a Víťu Ocáska, nestárnoucího kapitána Frantu Nováka, řízného beka Martina Vymětalíka a nejlepší útočné duo všech dob - dvojici Milan Bláha, Radek Bednár. Dalšími důležitými osobnostmi v našem mančaftu pak byli s chutí hrající bratři Jirka a Jaroslav Bertovi, bojovník Pavel Raušer, skála Honza Pergl, rozehrávač Pavel Pivarči, draví beci Petr Veselý, František Listík a v neposlední řadě také schopní náhradníci - Patrik Ševčík, Vojta Buchta, Vojta Karlovský, Jirka Kopolovič, Míra Vacovský, Tomáš Horčička a pomezní stoper Honza Kinter. Největší dík ovšem patří trenérům Milanovi Buchtovi a Honzovi Buchtovi, to oni dali tenhle dream team dohromady a vrátili ho tam, kam patří, do III. třídy. Díky moc všem, vedení, hráčům, funkcionářům, i fanouškům za tuto skvělou sezónu! Nejbližší plánované akce: 22.6.2014 od 14 hodin - rozlučka ŽÁCI, 28.6.2014 od 13 hodin - rozlučka A - TÝM, 4. a 5.7.2014 - ÚČAST na Memoriálu V. Bušila v Neuměřicích, 19.7.2014 od 9 hodin - losovací aktiv nové sezóny - v restauraci U Meisnerů v Kladně. Krásné léto všem!

Sokol Olovnice - Sokol Zákolany 5:0 (4:0)

2. M. Bláha

6. P. Raušer

11. R. Bednár

18. M. Bláha

50. M. Bláha

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Jan PERGLER, Martin NÍDR, Vítězslav OCÁSEK, Martin VYMĚTALÍK - Pavel RAUŠER (46. Patrik ŠEVČÍK), František NOVÁK "C", Jiří BERTA, Jaroslav BERTA (56. František LISTÍK) - Radek BEDNÁR, Milan BLÁHA (56. Vojtěch KARLOVSKÝ)

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Staník