Dohrávka ve znamení umělé trávy a reflektorů

Ve čtvrtek 8. listopadu ve 20:00 dohrávala Želva odložené utkání s celkem Vraného B, a to na umělé trávě v Rynholci. K zápasu jsme přicestovali s 13 statečnými hráči odhodlanými se poprat o dobrý výsledek. V brance však kvůli neúčasti Karla Turečka, který je na dovolené, zaskočil jinak stoper Honza Kinter. Utkání začalo v opatrnějším rázu, bylo vidět, že mnoho hráčů na umělé trávě nastoupilo vůbec poprvé. Bohužel náš tým opět inkasoval jako první, v 11. minutě po nedůrazu v našem vápně skóroval o tyčku jeden z vranských útočníků. Za pár minut se však naši hráči vydali vstříc soupeřově brance a pumelici našeho středního záložníka zastavil až domácí brankář. Poté se oba týmy snažily si vytvářet šance a byť Vraný bylo díky výpomoci hráčů z áčka aktivnějším celkem, vyrovnání jsme se dočkali my. Ve 35. minutě po pěkném ťukesu stál na konci akce Martin Nídr, který doklepl balon do sítě. První poločas ale vyhrál celek v zápise vedený jako domácí - Vraný 2:1, a to díky střele jednoho z jejich hráčů k tyči. Druhá půle začala dvěma rychlými banány. První se do černého trefil náš tým - ve 49. minutě se Petr Solár dostal na hranici vápna k odraženému míči a poslal na branku takové rekomando, že ho domácí brankář, nestihl ani podepsat 2:2. Za dvě minuty však o osudu zápasu, jak se později ukázalo, rozhodla třetí branka domácích, to když po standartní situaci propadl míč až do naší sítě. Od tohoto okamžiku se začalo na hřišti jiskřit, drobné potyčky a šarvátky ještě rozhodčí roztrhl, avšak k výbuchu emocí v plném proudu nakonec došlo, a tak jeden hráč z každé strany si po červené kartě aspoň vyzkoušel jestli ve sprše teče teplá. Díky většímu prostoru na hřišti si následně oba týmy vytvořili několik šancí, zejména v našem podání se jednalo o pěkné střely, které však brankář Löwe mnohdy i se štěstím zlikvidoval. V 78. a 82. minutě upravilo Vraný skóre utkání na konečných 5:2 a získalo tak tři body. Za předvedenou hru jsme si dnes body zasloužili, nakonec jsme ale opět odjeli z venku s prázdnou. Je potřeba rychle hodit tento mač za hlavu, neboť již tuto sobotu 10. listopadu hrajeme další mistrovský zápas, a to na půdě třetích Klobuk, které však v obraně mívají občas velká okénka, a tak toho snad náš tým dokáže využít. Výkop je ve 14:00 a utkání bude řídit pan rozhodčí Fujdiar.

Sokol Vraný B - Sokol Olovnice 5:2 (2:1)