Dřetovice 1:2 Olovnice

Do Dřetovic jsme přijeli s jasným cílem spravit si chuť po týden staré vysoké porážce s Hrdlívem a hlavně konečně bodovat za tři body, neboť právě s Dřetovicemi jsme v sezóně získali své po hříchu jediné tříbodové vítězství a podobností s podzimním zápasem tu bylo více. Tou největší byla účast útočného dua Bednár - Stojka, kteří se společně s předstoperem Buchtou už před samotným utkáním starali o pohodovou náladu v kabině a ta se pak přenesla i na hřiště, kde si Lukáš Tlustý navíc stejně jako v Žižicích dobře postavil své tyče. V 11. minutě po dlouhém autovém vhazování napřáhnul z velké dálky Shon a orazítkoval horní konstrukci brány. Za tři minuty se poprvé připomenul Bednič pálící mimo zařízení. 21. minuta a trestňák Ferryho doplachtil přesně na hlavu kapitána Vítězslava Ocáska, jehož pokus Hauge vyrazil jen před sebe k Dominiku Cvrčkovi, tomu rozměry svatyně nestačily. Na druhé straně nás o pár minut později podržel Lukáš, který zneutralizoval pumelici Žemly. Domácí měli v prvním poločase více střel, většinou však končily vedle stejně jako další přímý volný kop Františka Nováka z 24. minuty, šance Matěje Vorlíčka ze 27. minuty i zakončení Radka Bednára čtvrt hodiny před pauzou. Reparát složil středopolař Novák v minutě 33., kdy domácí gólman s vypětím všech sil musel vyboxovat míč na roh. Ve 35. minutě to byl doslova biliár, který rozehráli Terš pálící z velkého vápna do břevna a po něm i jeho spoluhráč Poucha, ten ovšem tutéž konstrukci orazítkoval z předbrankového prostoru po předchozím odrazu balónu! Ani 40. minuta gól nepřinesla, když Ocásek otestoval Haugeho rukavice a Vorlíček po rohovém kopu taktéž. 41. minuta znamenala naše vedení, klasickou českou uličkou prostrčil míč Cvrnda na Viktora Stojku a ten s lehkostí sobě vlastní a pod padajícím gólmanem poslal merunu do sítě - 0:1. I ve druhé půli měli dřetovičtí náznaky šancí na vyrovnání, ale větším malérem pro nás bylo poranění levého kolene Vojtěcha Buchty, které si přivodil v 58. minutě. Náš předstoper byl následně odvezen RZS do kladenské nemocnice a čeká ho několikaměsíční nedobrovolná pauza od fotbalu. V 65. minutě navyšujeme své vedení, Jan Pergler po sedmi minutách pobytu na place naservíroval kulatý nesmysl na zlatém podnosu až do kuchyně znovu chalanovi s číslem 16 na zádech a to zkrátka nešlo nedat - 0:2. Spolupráci z dorosteneckých let následně už potřetí v tomto mači oprášili Ocásek s Vorlíčkem, ale hlavičku prvně jmenovaného zastavil Hauge a dorážka Matese šla nad. 78. minuta a Lukáš Tlustý si doslova smlsnul na pokusu Žemly. Minutu poté Doges levou dává vedle dřetovické chaty, a tak je tu Lukáš s dalším zákrokem tentokrát vystavil stopku Panáčkovi jako na semaforu. Poslední zajímavý moment zápasu patřil místním hráčům, kteří po zpětném balónu do vápna v 83. minutě dopravili merunu s pomocí tyčky do sítě, autorem kontaktního gólu na konečných 1:2 byl Daniel Shon. Příští neděli 5. května hostíme na svém stadionu aspiranta na baráž o okresní přebor, aktuálně třetí tým tabulky Sokol Smečno. Výkop je v 17:00. Přijďte fandit!

Sparta Dřetovice - Sokol Olovnice 1:2 (0:1)