Famózní druhá půle přinesla plný bodový zisk

Dnes do Olovnice zavítal mladý tým Slavoje Zvoleněves. Hosté vstoupili do utkání jako uragán a po deseti minutách vedli zaslouženě 0:2. První gól hostů padl po rohovém kopu v 8. minutě, když domácí brankář Honza Buchta nezachytil centr od rohového praporku a hráč hostí Milan Valer trkl míč hlavou do sítě. O 2 minuty později to bylo již 0:2, když po individuální akci Lukáše Kratochvíla zvýšili hosté svůj náskok. Tyto 2 rychlé góly domácím týmem otřásly a po zbytek prvního poločasu jsme měli jen náznaky šancí. Tím skončil první poločas. O poločase domácí prostřídali, když ze hřiště odešel Honza Novák, kterého nahradil Míra Tůma a hřiště opustil také Pavel Pivarči, místo kterého přišel do hry Petr Solár. Po přestávce nastoupil domácí tým odhodlán změnit nepříznivý výsledek. První kdo zamířil do černého byl v 56. minutě po faulu na Martina Turečka ve vápně Franta Novák, který pokotuvý kop zkušeně proměnil a poslal brankáře na opačnou stranu branky. Netrvalo dlouho a domácí dorovnali stav, když šťastná hlavička mladíka Tomáše Sedlmayera našla svůj cíl. V další šanci jeden z domácích záložníků trefil krásnou střelou břevno hostující branky. Soupeř byl téměř bez šancí a tak hostům musel pomoct domácí veterán Míra Tůma, který hlavičkou orazítkoval tyč vlastní branky! Utkání se defenitivně zlomilo na stranu domácích v 86. minutě, kdy se po individuální akci prosadil jako správný kapitán Franta Novák a přidal tak již svou druhou branku domácích, která byla nakonec vítězná. Olovnice si tak po skvělém obratu ve druhé půli připsala 3 body. V dalším kole jí čeká duel na horké půdě ve Zlonicích odkud se body vozí jen zřídka.

Sokol Olovnice - Slavoj Zvoleněves 3:2 (0:2)