Fantom Vorlíček vyplenil Unhošť

Počasí se konečně "umoudřilo," a tak se mohlo odehrát prví jarní kolo. Mužstvo žáků přicestovalo na půdu předposlední Unhoště. Nastoupilo bez tří opor, kteří jsou na marodce - Lukáš Marák (teplota), Jakub Bělka (nateklý kotník) a Filip Lejsek (vykloubený prst). Zřejmě i předčasné uspokojení a podcenění soupeře vedlo k tomu, že za 9 minut jsme prohrávali 2:0. První gól přišel v 6. minutě, když naši obránci pustili centr ze strany až do malého vápna, kde zaspal i brankář Ondra Fidler (1:0). O 3 minuty později zachyboval Ondra Fidler, jenž pustil slabou střelu (2:0). Až v tu chvíli zřejmě naši hráči zjistili, že už jsou na hřišti a ne ve vyhřáté kabině. Ve 13. minutě jsme se konečně osmělili, Víťa Ocásek trefil tyčku. Běžela 16. minuta a Tonda Listík nakopl balon, který se dostal až k Matěji Vorlíčkovi, ten se nerozpakoval a napálil míč pod břevno (2:1). Následně přišla 19. minuta a Dominik Sedlmayer z 35-ti metrů přeloboval domácího brankáře (2:2). Do vedení se naše mužstvo dostalo ve 24. minutě. Máťa Vorlíček přiťukl míč Jardovi Putzovi, který nadvakrát překonal gólmana domácích (2:3). Před pauzou přišel náš faul před hranicí velkého vápna a hráč Unhoště vymetl pavučinky v naší brance (3:3). A touto akcí skončil i první poločas. Trenéři o poločas promluvili hráčům do duše, přeskupili řady na obvyklé složení a druhou půli jsme již neinkasovali. Po obrátce byla hra na obou stranách opět neuspořádaná až si ve 52. minutě vzal slovo Jarda Putz, který nebojácně zakončil přihrávku Máti Vorlíčka a vstřelil tak svojí druhou branku v utkání i v sezoně (3:4). Za nemístné průpovídky uviděl žlutou kartu Dominik Sedlmayer (54. minuta). Následovala tříminutovka nejlepšího hráče na hřišti. Matěj Vorlíček si vzal míč na půlce hřiště, obešel sedm! protihráčů a poslal gólmana na párek (56.). Poslední slovo měl opět olovnický fantom s dvanáctkou na zádech. Po asistenci Dominika Sedlmayera si obešel čtyři hráče a zavěsil ke vzdálenější tyči (58.) (3:6). Byl bezpochyby nejlepší hráč na place a bez něj bychom z Unhoště odjeli s prázdnou. Musíme také vyzdvihnout výkon Jardy Putze, který nejenže vstřelil 2 branky, ale chodil do každého souboje bezhlavě a bojoval pro tým. Kaňkou utkání bylo zranění Ondry Fidlera, který střídal v poločase a také zranění kapitána Víti Ocáska, jenž na začátku druhé půle "vykopl krtka" a nepříjemně si poranil koleno. Vyjma dvou výše uvedených hráčů (Matěj Vorlíček, Jarda Putz), předvedli žáci velice špatný výkon. Nikdo nechtěl balon, byla řada nepřesností a zbytečných ztrát míče, tudíž 3 body mají cenu zlata. V příštím kole se žáci představí na domácím stadionu proti celku AFK Tuchlovice. Výkop je v sobotu v 10:15. Věříme, že žáci se výkonostně zlepší. Přijďte podpořit naše mladé "Želvy".

ŽK: 54. D. Sedlmayer

Olovnice nastoupila v setavě: Ondřej Fidler (Petr Tuček) - Antonín Listík, Jakub Ryčl, Jakub Holub, Petr Tuček (Milan Krútek) - Tomáš Tláskal (Pavel Nedvěd), Dominik Sedlmayer, Vítězslav Ocásek "C" (Viliam Karala), Filip Novák - Matěj Vorlíček, Jaroslav Putz (Adam Sedlmayer).

Rozhodčí: P. Kindl