Generálka na finále dopadla skvěle

Počasí se snad konečně umoudřilo, a tak žáci mohli přivítat na svém pažitu družstvo SK Hřebeč. Pod výborným vedením rozhodčího Rubeše jsme našeho dnešního soupeře jasně přehráli. Navíc nejen trenéry mohla potěšit výborná zpráva. Před finále v Lidicích, které je na programu o víkendu, konečně vyběhl na trávník rychlík s devítkou na zádech - Kuba Bělka. A stejně jako v jeho minulém zápase (v Družci 4.5.) zaznamenal hattrick(4., 26., 64.). V brance zaskočil za absentujícího Ondru Fidlera Milan Krútek, jenž za celý zápas řešil pouze jednu loženku a to až v 65. minutě, kdy tváří v tvář uspěl proti útočníkovi hostů. Dále chyběli zejména mladší žáci, jenž jsou na škole v přírodě (celkem 4). Již v první minutě otevřel skóre svým vůbec prvním gólem v dresu olovnické "Želvy", Viliam Karala, asistenci si připsal Matěj Vorlíček. Svůj druhý gól v utkání zaznamenal ve 20. minutě, byl naprosto totožný jako ten první, místo centru zvolil elegantní lob ze strany, kterému předcházela přihrávka Dominika Sedlmayera. O šest minut dříve (14.) Filip Lejsek vymotal sám sebe u lajny, když už nevěděl co s míčem, předal ho Matěji Vorlíčkovi a ten ho s klidem uklidil placírkou k tyči. Za zmínku stojí ještě tyčka Máti Vorlíčka ve 21. minutě a akce ve 4. minutě, kdy Víťa Ocásek předložil míč Kubovi Bělkovi takřka do prázdné branky. Druhou půli jako bychom přestali hrát. Chybělo přesné zakončení, či finálová přihrávka. V 64. minutě vybojoval u rohového praporku míč Kuba Bělka, "udělal" dva hráče a bombou pod klacek nedal golmanovi hostů šanci - hattrick. Minutu před koncem si ideálně naběhl na rohový kop Dominika Sedlmayera Matěj Vorlíček a hlavou míč usměrnil do branky. Na nemohocnoust Filipa Lejska se už nemohl dívat Víťa Ocásek. Vzal balon, nahrál mu ho na penaltu, ten vystřelil k tyči a určil konečný stav na 8:0. V sobotu sehrajeme finále Lidického poháru. Soupeři budou FK Brandýsek a Sokol Hrdlív. Prezentace začíná v 8:30 na hřišti Sokola Lidic. Přijeďte podpořit naše mladé naděje! Jedem Želva!!!

70. F. Lejsek

Olovnice nastoupila v sestavě: Milan Krútek - Antonín Listík, Dominik Sedlmayer "C", Jakub Holub, Jakub Ryčl - Viliam Karala (Pavel Nedvěd), Vítězslav Ocásek, Matěj Vorlíček, Filip Lejsek (Adam Sedlmayer) - Jakub Bělka, Tomáš Tláskal (Josef Rajchart)

Rozhodčí: Rubeš