Jarní premiéra se vydařila

Po dlouhém zimním čekání jsme se konečně všichni dočkali. Vypuklo totiž naplno fotbalové jaro! V prvním jarním mistrovském utkání se naše ŽELVA představila na půdě béčka Sokola Tuřany. V tomto zápase jsme byli jasnými favority, neboť domácí okupují samotný chvost tabulky, zatímco náš tým se nachází na druhém místě. Na předzápasové rozcvičce panovala skvělá atmosféra a to i přesto, že se na dnešní mač omluvili hned čtyři naši obránci a dva záložníci. Hned od začátku tak dostali příležitost dorostenci Vojta Buchta a Víťa Ocásek. Jak se později ukázalo, oba borci si vedli velmi dobře. Už v první minutě si respekt na hřišti zjednal Martin Vymětalík, který čistým způsobem přibrousil jednoho z domácích zadáků. Ve 3. minutě vyzkoušel pozornost domácího brankáře Milan Bláha, jeho hvězdné chvíle však dnes teprve měly přijít. Ani domácí nezůstávali pozadu a o minutu později nebezpečnou hlavičkou provětral rukavice Pepy Nováka jeden z tuřanských forwardů. V 10. minutě přišly opět na řadu Vymňousovy sáně, které hasily nebezpečný brejk soupeře. První gólová radost přišla ve 22. minutě a stála za to. Milan Bláha protančil tuřanskou obranou a nekompromisně zakončil k tyči - 0:1. Vlastní nekoncentrovaností jsme však takřka vzápětí dovolili soupeři vyrovnat. Na 1:1 srovnali tuřanští s pomocí tyče. Ve 26. minutě o sobě dal poprvé vědět také Radek Bednár, chyběl mu však kousíček štěstíčka, jak by řekl Franc Straka. Do konce prvního poločasu jsme domácí kasu ohrozili ještě čtyřikrát, avšak Víťa Ocásek, Milan Bláha ani Jarda Berta si v daný moment dostatečně neseřídili svá mířidla. Celkově jsme však soupeři v první půli nabídli svými vlastními ztrátami míče a nepřesnostmi v přihrávkách spoustu střel a závarů, proto bylo potřeba ve druhém poločase zklidnit hru. To se povedlo. V 50. minutě nahradil Jirku Bertu Pavel Raušer, který svým pohybem dělal místním playerům velké problémy. Zhruba pět minut nato už to tam konečně začalo padat. Milan Bláha přihrál přesně Radkovi Bednárovi a ten nezaváhal - 1:2. V 57. minutě si role oba aktéři vyměnili a rázem to bylo o dva - 1:3. Neuběhly ani další tři minuty a slavili jsme znovu. Snajpr Bláha pro změnu centrem od rohového praporku našel neomylně hlavu našeho kapitána Franty Nováka a domácí byli zralí na ručník - 1:4. Hvězdná dvacetiminutovka však pokračovala. V 69. minutě to byl Pavel Raušer, který levačkou propálil tuřanského strážce brány popáté - 1:5. Domácím skutečně docházely síly a toho dnes podruhé využil také Radek Bednár, který upravil skóre střelou na zadní na konečných - 1:6. Gratulace Bednič, k prvním dvěma mistrovským zářezům na pažbě. Jen tak dál. Ani jeden z dvojice B+B se nakonec tedy hattricku nedočkal, ale za předvedený výkon ve druhém poločase si všichni naši borci zaslouží velký potlesk a uznání. Další utkání sehrajeme příští neděli 13. 4. 2014 od 16:30 v Otvovicích B. Přijeďte fandit. ŽELVA jedem!

Sokol Tuřany B - Sokol Olovnice 1:6 (1:1)

22. M. Bláha

55. R. Bednár

57. M. Bláha

60. F. Novák

69. P. Raušer

71. R. Bednár

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Patrik ŠEVČÍK, Martin NÍDR, Vítězslav OCÁSEK, Martin VYMĚTALÍK - Jaroslav BERTA, František NOVÁK "C", Jiří BERTA (50. Pavel RAUŠER), Vojtěch BUCHTA - Radek BEDNÁR, Milan BLÁHA (79. Jiří KOPOLOVIČ)

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Matějíček