K senzaci chyběl jen krůček

V předposledním podzimním kole jsme zavítali na hřiště Slovanu Velvary B, tedy týmu, který společně s Žižicemi vévodí tabulce III. třídy - skupiny B. Do utkání jsme narozdíl od minulého týdne v Černuci vstoupili mnohem lépe a hned v 5. minutě se nám naskytla příležitost jít do vedení, Ondřej Suchánek však z přímého volného kopu velvarskou svatyni minul. To domácí byli efektivnější, ve 13. minutě se míč odrazil přímo na kopačku Kamila Klempta a ten z bezprostřední blízkosti nezaváhal - 1:0. Za další čtyři minuty jsme předvedli kombinaci na jeden dotek, ale Milan Bláha ani Marcel Novák merunu do sítě nedotlačili. Ve 21. minutě to z hranice vápna zkoušel znovu Klempt, ale Pepa Novák jeho pokus zpacifikoval. Tři minuty nato při nás pro změnu stála lady luck, když Podivínský nastřelil jen tyč. Ve 27. minutě vyrovnáváme na 1:1, po krásně rozehrané standartce Ferryho si míč zpracoval Milan Bláha a padáčkem přehodil velvarského golmana Prosického - 1:1. Zkraje 32. minuty pláchnul naší obraně domácí rychlík Podivínský a Franta Novák ho skluzem ve vápně zastavil jen za cenu pokutového kopu. K jeho rozehrání se postavil hráč číslo devět Roman Nádherný a střelou k pravé tyči poslal své barvy znovu do vedení - 2:1. Takřka vzápětí jsme opět mohli dorovnat krok, trestňák se ovšem tentokrát nepovedl Víťovi Ocáskovi, který nastřelil jen hradbu stojících těl před sebou. Ve 39. minutě odstupuje ze hry kvůli naraženému žebru Milan Bláha, do konce první půle se pak skóre již nemění. Hned po změně stran nás perfektním zákrokem podržel Pepa Novák, když vytěsnil pokus velvarského křídelníka na roh. Domácí se i nadále snažili kombinovat, naši borci však dnes bojovali jeden za druhého a postupem času si vytvářeli i brankové příležitosti. Radek Bednár, Marcel Novák ani Vojta Buchta ale na domácího strážce brány Prosického nevyzráli. Naopak v 80. minutě jsme na velkém vápně dostatečně nepokryli hráče s číslem sedm Jaroslava Bečváře a ten střelou ke vzdálenější tyči upravil skóre na - 3:1. Stále ovšem Velvary nenecháváme vydechnout a v 83. minutě se dostáváme znovu na dostřel, když Marcel Novák využil chyby domácího brankáře, přiťukl míč Radkovi Bednárovi a ten následně dával do prázdné - 3:2. V závěrečných minutách jsme se k nějakému většímu tlaku již nedostali, naopak Velvary si svůj jednogólový náskok pohlídali. Dnešní prohra sice hodně mrzí, ale pokud bychom takto hráli i v některých minulých zápasech například doma s Kolčí, Stehelčevsí nebo na Uhách, tak bychom určitě něměli na svém kontě za 12 kol jen 11 bodů. Za dnešek palec nahoru borci a doufám, že ty Blevice za tejden přejedem! Naši žáci měli tento víkend volno. Poslední mistrovské utkání sehrajeme za týden v sobotu 15.11.2014, kdy A - tým přivítá doma Blevice (výkop je ve 13:30). Po zápase je na programu rozlučka a stejně tak i v neděli od 14 hodin, kdy mají srandamač ŽÁCI - RODIČE a rozlučku k tomu naplánovanou i naši žáci, které však poslední mač ještě čeká a to v sobotu 22.11.2014, kdy v odloženém utkání přivítají doma Lhotu (výkop je v 10:15). Přijďte fandit!

Slovan Velvary B - Sokol Olovnice 3:2 (2:1)

27. M. Bláha

83. R. Bednár

ŽK: 32. F. Novák

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Petr VESELÝ, František NOVÁK, Ondřej SUCHÁNEK, Patrik ŠEVČÍK - Marcel NOVÁK, Radek BEDNÁR "C", Vítězslav OCÁSEK, František LISTÍK (73. Jaroslav BERTA) - Milan BLÁHA (39. Vojtěch KARLOVSKÝ), Vojtěch BUCHTA

Náhradníci: Jiří KOPOLOVIČ

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: J. Gaži