Kapitán Novák ukázal svou extratřídu

V posledním podzimním mistrovském utkání se ŽELVA představila na půdě Slavoje Pozdeň B. Od začátku zápasu jsme diktovali tempo hry a postupně se také zastřelovali. V 5. minutě to zkoušel Franta Novák z trestného kopu, jeho střela však mířila mimo tři tyče domácí svatyně. Uběhly další tři minuty a FERY krásnou přihrávkou do ulice vyzval ke skórování Milana Bláhu, ten však nastřelil jen pozdeňského strážce branky. Následně jsme zahrávali rohový kop. Ten rozehrál Jirka Berta precizně, do vzduchu nejvýše vyskočil František Novák a jeho hlavičku prodloužil do sítě Milan Bláha - 0:1. Neradovali jsme se však moc dlouho. Ve 13. minutě domácí zahrávali standartní situaci zhruba ze třiceti metrů, jeden z pozdeňských borců to zkusil přímo na bránu a po nešťastné teči Mártyho kulatý nesmysl přesně zapadl za Pepu Nováka, vlastenec - 1:1. Tato branka nás však do kolen nesrazila, ba naopak. Dál jsme si hráli s domácími jako kočka s myší. Ve 21. minutě z další standartní situace ještě vyprášil Martin Nídr domácímu Krausovi jen jeho rukavice, ale minutu nato jsme si vzali vedení zpět. Milan Bláha přenechal míč na hranici velkého vápna Frantovi Novákovi a ten střelou k pravé tyči upravil na - 1:2. Náš kapitán FERY byl dnes skutečně při chuti, ve 32. minutě vyslal další skvostný pas na Milana Bláhu a ten postupoval sám na kasu, domácí brankář však jeho pokus kryl. Pozdeň byla dopředu v prvním poločase téměř neškodná, a když už se k něčemu kloudnému dostala, zezadu to jistil náš gólman Pepa Novák. Do druhého poločasu byl cíl jasný: hrát pořád stejně, přidat ještě nějaké banány a hlavně nepustit domácí do vyložených šancí. Stal se však pravý opak. Ve 47. minutě propadl na levé straně Jarda Berta a jeden z pozdeňských záložníků zakroutil balón od autové čáry přesně ke vzdálenější tyči naší svatyně, asi životní gól pro toho týpka, řekl bych - 2:2. Po tomto gólu následovala hluchá desetiminutovka, ve které jsme se spíše na hřišti hledali, než hráli fotbal. Vše rozsekla poslední půlhodinka. V 61. minutě centroval do vápna opět Franta Novák a Milan Bláha si připsal druhý dnešní zářez na pažbu - 2:3. Náš kanonýr pak v 76. minutě dorazil domácí definitivně a povedlo se mu to stylově. Při svém sólu napříč pokutovým územím posadil na zem tři protivníky včetně brankáře a zavěsil - 2:4. Povětného bůra jsme nakonec také dali. V 82. minutě ho nemohl dát nikdo jiný než hrdina zápasu a kapitán v jedné osobě František Novák. Jeho trestný kop tentokrát přesně zapadl k levé tyči Krausovy branky a bylo to - 2:5. Razítko za tímto mačem i celou podzimní částí pak udělali domácí, když v samotném závěru korigovali výsledek po rohovém kopu na konečných - 3:5. Na závěr ještě pár informací z dnešního dne. Dvojice Bláha - Novák zaznamenala hokejovým slangem osm kanadských bodů (3+1 a 2+2)! Do hry se zapojilo všech pět našich náhradníků, rozhodčí Staník předvedl pěkný výkon a to nejlepší nakonec. SMEČNO PROHRÁLO 3:1 ve Zlonicích B a po podzimu tak na něj ztrácíme pouhé dva body! Na třetí Zlonice B pak máme po podzimní části naopak dva body náskok. Jaro bude tedy zcela otevřené a šanci na postup mají všechny tři mančafty prakticky stejně velkou. Na jaře to budou bitvy jako řemen. Už teď se na ně všichni těšíme. Do té doby zdar a sílu borci!

Slavoj Pozdeň B - Sokol Olovnice 3:5 (1:2)

8. M. Bláha

22. F. Novák

61. M. Bláha

76. M. Bláha

82. F. Novák

ŽK: 66. M. Vymětalík

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef Novák - Jan Pergler, Martin Nídr, Patrik Ševčík (46. František Listík), Martin Vymětalík - Tomáš Sedlmayer (70. Jiří Kopolovič), Pavel Pivarči, František Novák "C", Jaroslav Berta (55. Vojtěch Buchta) - Milan Bláha (77. Tomáš Horčička), Jiří Berta (85. Vítězslav Ocásek)

Trenér: Jan Buchta

Rozhodčí: Staník