Kapitán Ocásek přisoudil žákům tři body

Poprvé na jaře se představili na domácím hřišti naši žáci, přivítali Tuchlovice. Narozdíl od minulého kola, kdy sice vyhráli v Unhošti 3:6, ale výkon byl tragický, tentokrát se prezentovali velice bojovným výkonem a zodpovědnou hrou dozadu. Trenéři vsadili na osvědčenou sestavu, zejména na obranu, kde z pozice stopera dirigoval celý tým kapitán Víťa Ocásek. I díky němu jsme neinkasovali. Hra v první půli byla vyrovnaná, prvních patnáct minut měli ze hry více spíš Tuchlovičtí, pak si taktovku převzali naši borci. Vyložená šance přišla až ve 26. minutě, kdy Matěj Vorlíček poslal střílený centr do vápna a hostující hráč míč srazil na tyčku. Ještě na konci poločasu měli velkou šanci hostující hráči, nejdříve sice brankář Ondra Fidler chybně vyběhl, ale svojí chybu následně napravil perfektním zákrokem. Z kraje druhého poločasu se zranil Víťa Ocásek. Po ošetření se vrátil do hry, ovšem ne na stopera, nýbrž do útoku a jak se později ukázalo, byl to dobrý tah domácích trenérů. O chvíli později byl závar v hostujícím vápně, Kuba Holub trefil břevno a nikdo z našich hráčů nedokázal dopravit míč do odkryté brány. Běžela 52. minuta, Matěj Vorlíček nacentroval do vápna, Víťa Ocásek přehlavičkoval gólmana hostů a rozjásal domácí příznivce. Byla to jeho pátá letošní branka. Naopak Matěj Vorlíček si připsal již dvanáctou asistenci. V závěru utkání opět zafungovala spolupráce Vorlíček-Ocásek a druhý jmenovaný se řítil zcela sám na bránu, ale to co předvedl to se jen tak nevidí. Z hranice velkého vápna dloubnul balon tak razantně, že skončil vysoko nad břevnem. Mohl tak uklidnit celý tým i fanoušky, bohužel tak neučinil. Naštěstí následně po rozehrání zazněl závěrečný hvizd soudce Kalíka. Všichni se po utkání ptali s úsměvem "ragbisty" Víti Ocáska jaká byla myšlenka jeho šance v poslední minutě, ale ani on sám nevěděl proč to vyřešil tak jak vyřešil. Domácí trenéři Cvrček a Suchánek pochválili po utkání své svěřence za předvedený výkon a za bojovnost, kterou předvedli. Další utkání se hraje již ve středu 17.4.2013 od 17:30. Jedná se o dohrávané utkání 15. kola. Na naše hřiště přijede Sokol Velké Přílepy. Přijďte znovu podpořit naše mladé naděje a vytvořit opět tak skvělou atmosféru jako v sobotu. Jedem Želva!

Sokol Olovnice - AFK Tuchlovice 1:0 (0:0)

52. V. Ocásek

Olovnice nastoupila v sestavě: Ondřej Fidler - Antonín Listík, Vítězslav Ocásek "C" (Milan Krútek), Jakub Ryčl, Petr Tuček (Tomáš Tláskal) - Viliam Karala, Dominik Sedlmayer, Matěj Vorlíček, Filip Novák - Adam Sedlmayer, Jakub Holub (Josef Rajchart)

Rozhodčí: Kalík