Když se dře, tak to jde

Poslední neděli v říjnu jsme na domácím trávníku přivítali mužstvo Slavoje Pozdeň a do utkání jsme vstoupili s velkým odhodláním konečně zlomit nepříznivou sérii pěti porážek v řadě. Po úvodním oboustranném oťukávání se v první velké šanci ocitl ve 13. minutě karetní hříšník Vojta Buchta, ale jeho pokus o chlup minul pozdeňskou svatyni. Následně zahrozili i hosté, jmenovitě hostující kapitán Martin Štěpánek, který v 17. minutě pálil těsně nad a o pět minut později pro změnu o pár metrů vedle. Ve 25. minutě vyslal Víťa Ocásek na zteč Milana Bláhu, ten však také zařízení netrefil. Na začátku 34. minuty se dostáváme do vedení, krásný pas dorostence Víti Ocáska si zpracoval Radek Bednár, zbavil se dvou dotírajících obránců a umístěnou střelou k pravé tyči nedal golmanovi Zelenému šanci - 1:0. Když už to vypadalo, že těsné vedení do přestávky udržíme, přišla 45. minuta a nepovedený odkop Honzy Pergla, který trefil hostujícího forwarda Aleše Šubrta a ten sám před naší kasou nezaváhal - 1:1. Druhou půli načal trestný kop Jirky Berty, který však postrádal potřebnou přesnost. V 59. minutě se individuálním průnikem prezentoval náš předstoper Ocásek a jeho jedovka skončila na břevně. Nastává 61. minuta a hostující bek Václav Zelenka sráží střílený centr Jirky Berty za záda svého vlastního brankáře - 2:1. Nutno dodat, že tento výstavní vlastenec nám hodně pomohl a i díky němu jsme ve zbytku dnešního mače měli herně navrch. Pozdeň hrozila už jen z rohových či trestných kopů, kterých ovšem nebylo mnoho. V 67. minutě dostal Milan Bláha třetí žlutou kartu v této sezóně. Zkraje 76. minuty zkoušel své štěstí Honza Pergl, který se stylem sobě vlastním probil z pozice levého beka až před pozdeňskou bránu, jeho projektil pak konečky prstů vytáhl golman Zelený alespoň na roh. V závěru dnešního klání se do stoprocentní šance dostal také Míra Vacovský ale skóre se již nezměnilo, a tak jsme po dlouhé době zase doslova vydřeli tři body! Gratulace! Naši žáci o den dříve doma jen remizovali s Novo Kladnem 1:1 (Vojta Frencl) a následný penaltový rozstřel bohužel nezvládli, soupeř tedy bral o bod více. Dařilo se naopak dvěma našim hráčům na hostování v sousední Slatině, která vyhrála derby v Neuměřicích B 2:6 - Martin Nídr dal hattrick a druhý Martin Tureček dal góly dva. Další duely sehrajeme příští neděli 2.11.2014, kdy A - tým zajíždí do Černuce (výkop je už ve 14:00). Žáci hrají v sobotu dopoledne, v souboji druhého se třetím na Švermově (výkop je v 9:30). Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Slavoj Pozdeň 2:1 (1:1)

34. R. Bednár

61. vlastní

ŽK: 31. V. Ocásek, 67. M. Bláha

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Petr VESELÝ, Ondřej SUCHÁNEK, Vítězslav OCÁSEK (71. Vojtěch KARLOVSKÝ), Jan PERGLER - Jaroslav BERTA (63. Miroslav VACOVSKÝ), Radek BEDNÁR "C", Jiří BERTA (88. Marcel NOVÁK), František LISTÍK - Milan BLÁHA (75. Patrik ŠEVČÍK), Vojtěch BUCHTA

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Krejčí