Koleč 3:1 Olovnice

5' - do prvního ostrého jarního duelu v Kolči jsme vstoupili aktivně, první příležitost ale měli domácí hráči, když navrátilec z Velké Dobré - Ondřej Holub hlavičkoval po rohovém kopu mimo tři tyče

10' - zhruba třicítka přítomných diváků poprvé viděla branku v desáté minutě, Vítězslav Ocásek se rychlou kličkou zbavil dvou dotírajících obránců a následně přesným pasem napříč pokutovým územím vyzval ke skórování Richarda Karalu, který rozvlnil síť za gólmanem Pincem - 0:1

12' - pak si hned dvakrát vzala slovo již zmiňovaná zimní posila kolečských Holub, nejprve mu po individuální akci brána byla malá, v minutě osmnácté ho pro změnu tváří v tvář vychytal Patrik Ševčík

24' - oba týmy dnes v sestavě měly jednoho Veselého, zatímco ten náš Petr dvě třetiny utkání kvalitně bránil, než musel nuceně střídat, domácí forward Jakub několikrát během dnešního klání ohrozil Patrika, v této minutě například zakončoval metr vedle pravé tyče

29' - na hřiště se snášel déšť, na naši svatyni se sám hnal z poloviny hřiště Ondra Holub, na Ševčíka si ale nepřišel - pár vteřin štěstí netrvalo dlouho, v téže minutě si olovnický novic v sestavě Viktor Stojka podvrtnul kotník a zápas pro něj skončil, doufejme, že posila z Dynama Nelahozeves se dá brzy do kupy

37' - posledním zajímavým, avšak kuriózním momentem prvního poločasu byl faul domácího obránce Zatloukala na želvího křídelníka Dominika Cvrčka, po kterém hlavní rozhodčí sice nařídil pokutový kop, po konzultaci s místním pomezním laikem své stanovisko změnil a k nevíře našeho kapitána Františka Nováka, stavějícího si tou dobou míč na penaltový puntík, se tak z kopu pokutového stal rázem kop pouze přímý volný, ten jsme neproměnili

46' - nejlepší podzimní kanonýr Kolče - Miroslav Halík se připoměl poprvé až po obrátce, skvěle chytajícího Patrika Ševčíka ani on svým pokusem na přední tyč nepřekonal

51' - následoval centr Vojty Karlovského z levé strany a loženka Víti Ocáska, jehož hlavičce nechyběla razance, o pár čísel se však do štrekovaného nevešla

52' - domácí se ve třech hráčích řítili sami na našeho jediného beka, po zpětné přihrávce svého spoluhráče vyrovnal střelou k tyči zpoza vápna Halík - 1:1

55' - přesto jsme mohli jít do vedení, střelu na zadní od Miroslava Vacovského Pinc vytáhl konečky prstů na rohový kop, ze kterého jsme také mohli skórovat, Vítězslav Ocásek hlavičkoval nad

62' - nepovedená přihrávka znamenala další problém a prakticky totožný gól v naší síti, jen s tím rozdílem, že do pravého dolního kouta brány zakončoval Lukáš Kašpar - 2:1

71' - tentýž hráč připravil další šanci pro Veselého, ten při zakončení chatu naštěstí netrefil

74' - z přímáku o pár minut později už ano, proti navýšení skóre byla branková kostrukce, konkrétně břevno

80' - Kašpar s Veselým měli po odstoupení svého kamaráda Holuba v poločasové přestávce (práce) na svědomí prakticky všechny nebezpečné akce svého týmu, po jedné z nich přihrával první jmenovaný tomu druhému do prázdné kasy a o výsledku bylo rozhodnuto - 3:1

83' - nakonec si Patrik připsal ještě jeden zákrok po střele Nezbedy

První jarní mač ukázal, že je na čem stavět. Bez kanonýrů Martina Nídra (práce), Ondřeje Suchánka (přestup Slavoj Zvoleněves) a zkušeného zadáka Martina Vymětalíka (škola) jsme odehráli v Kolči solidní partii, kterou ocenil i vedoucí Kolče Jan Zatloukal, jemuž se naše hra dnes líbila a jak i on sám řekl, kdybychom proměnili alespoň jednu ze svých tří šancí zkraje druhé půle, asi bychom dnes brali senzační tři body, vždyť v Kolči na podzim prohráli i ti nejlepší ze III. třídy - Žižice, Zvoleněves, Zichovec! Příští utkání hrajeme za týden v neděli 8. dubna od 16:30 na domácím stadionu, v rámci 16. kola k nám dorazí Sparta Dřetovice. Přijďte fandit!

FC Koleč - Sokol Olovnice 3:1 (0:1)