Koleč 5:0 Olovnice

Druhé po sobě jdoucí venkovní utkání výrazně ovlivnila řada pracovních omluvenek, i proto se postavil mezi tři tyče Josef Salač, do středu zálohy Patrik Ševčík a v útoku si spolu zahráli Richard Karala a Jaroslav Vosmík. Skóre zápasu se poprvé měnilo v 5. minutě, kdy Leoš Denk z trestného kopu obstřelil naši zeď - 1:0. Odpovědět mohl v 7. minutě Víťa Ocásek po centru Vojty Karlovského, ale jeho hlavička se do brány nevešla. Ve 14. minutě nám pláchnul Kalina, při samotném zakončení však dloubákem přehodil i zařízení. 18. minuta a rohový kop Veselého uklidil hlavou za záda našeho gólmana Ondřej Holub - 2:0. Ve 29. minutě jsme mohli snížit, ale Michalovi Ocáskovi po zpětné přihráce jeho bratra nevyšel krok a se dvěma střelami Honzy Pergla si kolečský brankář Pacek poradil. Zkraje 31. minuty se po centru Nezbedy do zakončení dostal znovu Kalina, ale i tentokrát mu rozměry zařízení nestačily. Přesto odcházeli domácí hráči do kabin s tříbrankovým vedením, když ve 36. minutě odcentroval od lajny aktivní Jakub Veselý a Holub měl dnes podruhé dostatek času i prostoru na zakončení - 3:0. I na začátku druhé půle jsme mohli zkorigovat průběžný nepříznivý stav, středopolař Ocásek ovšem mířil z přímého volného kopu jen do rukavic kolečského strážce svatyně. Po hodině hry nejprve Pepa Salač vyrazil nebezpečnou ránu Nezbedy na roh a po penaltovém faulu Buchty na Veselého měl i potřebné štěstí, faulovaný hráč totiž desítku kopnul vysoko nad. Až v 67. minutě domácí forward skóroval po přesném projektilu k pravé tyči - 4:0. V 69. minutě měl na kopačce gól Ocásek starší, když levačkou o metr minul pravou šibenici místní brány a ani mladší z obou bratrů nebyl daleko od gólu, Denk byl však v 71. minutě po rohovém kopu u míče dříve a odklidil ho do bezpečí. Poslední zajímavý moment v tomto utkání se odehrál v 77. minutě, kdy se v rohu našeho pokutového území střetli v souboji o míč náš Veselý Petr a domácí Veselý Jakub a byť šli oba do souboje stejně, hlavní rozhodčí odpískal již druhý pokutový kop pro domácí, ze kterého kapitán Lukáš Melcr uzavřel výsledek tohoto klání na - 5:0. Příští neděli 4. listopadu se od 14:00 utkáme na domácím hřišti s Knovízí. Přijďte fandit!

FC Koleč - Sokol Olovnice 5:0 (3:0)