Místo fotbalu mariáš?!

V 9. kole zavítal na náš stadion mančaft z Otvovic. Celý zápas byl velmi vyhecovaný a sudí Adam Kindl měl co dělat, aby zápas zvládl. Hned v první minutě spálil loženku Tomáš Sedlmayer, který se po střele ocitl sám před brankářem, ale z nepochopitelných důvodů poslal míč z malého vápna pouze do náručí golmana. Poté neuspěl Pavel Šulc, jenž se skvěle uvolnil, ale trefil pouze hostujícího obránce. O chvíli později pálil do skrumáže zpoza velkého vápna Honza Novák, jeho střela by prošla až do brány, kdyby ji však hostující zadák nevykopl z brankové čáry. V další šanci se ocitl Martin Nídr, který si obešel několik hráčů a placírou jen těsně minul šibenici. Následovalo několik hodně ostrých zákroků na obou stranách. Hráči nedbali na domluvy hlavního soudce, tudíž přešel od domluv ke kartám, což bylo logické vyústění situace na hřišti. Nejdříve dostal již v 9. minutě žlutou kartu Martin Nídr, který zajel do jednoho z hráčů hostí. Nutno podotknout, že tato karta byla trochu přísná. "Pod kotel" přiložil svým zákrokem i Martin Vymětalík, který zbytečně trefil hráče hostů před vápnem a byl za to oceněn žlutou kartou. To vše nabídl první poločas. Po půli byl v 53. minutě po druhé žluté kartě vyloučen Martin Nídr a o chvíli předtím i hostující hráč. V 55. minutě vše vygradovalo, když byl na každé straně vyloučen další hráč za potyčku. Na naší straně to byl Martin Vymětalík za oplácení. Na hřišti bylo rázem více místa a vyloučení 4 hráčů více "prospělo" hostujícímu celku. V 65. minutě jsme poprvé inkasovali, když Karel Tureček vyrazil střelu před sebe a Petr Koval doklepl míč za bezmocného brankáře. Na gól zareagovala naše střídačka tím, že poslala na plac Jardu Bertu místo Honzy Nováka. Do hry zasáhl i David Vacovský místo Pavla Pivarčiho (75.). O pár minut později to bylo již 0:2, když u rohového praporku nejdříve vybojoval míč Jarda Berta, který o něj však ihned lacině přišel a po následném centru z úhlu se hlavou prosadil opět Petr Koval (77.). Pak se ovšem zdravě naštval nejlepší hráč na place, stoper Fandys Novák. Po rohu ukázal bojovnost Pavel Šulc, který se rybičkou vrhl před bránou do míče v úrovni kolen, hostující hráč ve snaze odkopnout balon trefil právě Pavla Šulce přímo do obličeje a Franta Novák prorval míč do brány. Další šance zkušeného stopera přišla v 82. minutě, když trefil hlavou pouze břevno. Do třetice skóre nesrovnal, když další hlavičku zastavilo opět břevno. Poslední gól jsme dostali opět po naší nedůslednosti v obraně, kdy pohodlně patičkou skóroval hostující hráč. Za týden v sobotu zajíždí "Želva" do vranského béčka. Výkop je už ve 14:30!

Sokol Olovnice - SK Otvovice 1:3 (0:0)