Mizérie, porazili nás i bolavé Uhy

Ve 20. kole náš tým přicestoval na půdu Sokola Uhy. Už před zápasem bylo jasné, že chceme-li živit naději na záchranu, tento tým, který na jaře nezískal ještě ani bod, prostě dnes porazit musíme. Zápas začal jenže znáte to, je to kulaté, na hřišti je nás prvních deset minut rovných deset i s brankářem a opět se trápíme v koncovce. První tutovky jsme klasicky spálili my, Tomáš Sedlmayer v 9. minutě dvakrát nevyzrál na domácího gólmana. Domácí o sobě dávali vědět dlouhými nákopy, po jednom z nich měl v 16. minutě pěknou šanci domácí kapitán Roman Novák, šajtlí však poslal balon naštěstí pro nás těsně vedle branky. Naši obránci nebyli schopni domácího kapitána pokrýt a ten se dál zastřeloval. Ve 28. minutě poslal kulatý nesmysl ještě nad branku, ale deset minut před přestávkou jsme ho nedokázali odstavit od míče znovu a to byl, jak se později ukázalo, jeden z rozhodujících momentů zápasu. Domácí borec to provedl chladnokrevně, zbavil se dvou našich obránců a zakončil k tyči - 1:0. Na konci poločasu jsme nejdříve mohli vyrovnat, parádní hlavičku Franty Nováka však domácí brankář skvěle zneškodnil, a pak jsme mohli děkovat rozhodčímu, že náš stoper Ondra Suchánek po faulu a následném konfliktu s protihráčem viděl jen žlutou kartu. Do druhého poločasu nastoupil do obrany místo Ondry Suchánka Jaroslav Berta. Ve 47. minutě zase můžeme být rádi, že v brance máme Karla Turečka, který reflexivním zákrokem vyrazil míč na roh a udržel nám naději na body. Naděje však s každou další minutou zhasínala, neproměňujeme ani další loženky, Martin Tureček i Tomáš Sedlmayer opět míří jen do dobře postaveného gólmana domácích, ani dnes náš nejlepší hráč na place Franta Novák nedává branku ze žádného z nabízených trestných kopů. Naopak domácí kapitán Roman Novák je při chuti, jeho bombu z pětadvaceti metrů však zastavuje břevno. Poslední půlhodinka - Uhy brání svůj těsný výsledek, my útočíme, ale nakonec marně. Prohráváme další zápas a nálada je na bodu mrazu. Všichni nyní asi už víme, že po dnešním výsledku naše šance na záchranu třetí třídy rapidně poklesly, ale naděje umírá poslední, a tak je třeba zvednout hlavu. Ve středu 8.5. od 17:00 nás čeká další zápas o důležité body, v dohrávaném utkání hostíme na domácím stadionu Sokol Tuřany. Přijďte fandit a doufat, že tu střeleckou smůlu konečně zlomíme a vyhrajeme. Želva bojujem!

Sokol Uhy - Sokol Olovnice 1:0 (1:0)

ŽK: 42. Ondřej Suchánek

Olovnice nastoupila v sestavě: Karel Tureček "C" - Miroslav Vacovský, Ondřej Suchánek (46. Jaroslav Berta), Jan Kinter, Jan Pergler - Jan Novák, František Novák, Pavel Pivarči, Miroslav Tůma (72. Tomáš Horčička) - Tomáš Sedlmayer, Martin Tureček

Rozhodčí: Staník