Nadstavba díl čtvrtý - Stehelčeves 2:1 pp Olovnice

Ve Stehelčevsi patřila první dvacetiminutovka místním, konkrétně hráči s číslem 11 - Nešverovi, který nejdříve v 8. minutě spálil stoprocentní vyloženou brankovou příležitost, dále v 15. minutě trestňák zpoza šestnáctky a vše zakončil dalšími dvěma střelami ze střední vzdálenosti, s nimiž si však Patrik Ševčík poradil. Ve 22. minutě se po odvráceném rohovém kopu dostal k míči František Novák, brankář Dlouhý proti jeho ráně zasahovat nemusel. 24. minuta přinesla střelu bodlem Ondry Suchánka, kterou brankář domácích na poslední chvíli dokázal vytěsnit na roh. Poté byla k vidění šance domácích plejerů, při které Tuček vybídl ke skórování kapitána Šubina, ten naštěstí pro nás mezi tři tyče nezamířil. Na druhé straně hřiště roztleskal ve 28. minutě zhruba desítku našich příznivců Honza Pergl, když jeho střelu levou musel domácí gólman opět vyrazit alespoň na rohový kop. Až 33. minuta nabídla první branku zápasu po pěkné spolupráci Bedniče se Suchim, při které druhý jmenovaný propasíroval míč levačkou do brány - 0:1. Do konce první půle pak byla zaznamenání hodná už jen šance domácího forwarda Veselého ze 40. minuty, ale i jemu bylo 7,32 metru na šířku a 2,44 metru na výšku málo. Na začátku druhého poločasu vyslal Ferry utěšenou ránu na brankáře Dlouhého, ten si s velkými obtížemi hokejovým zákrokem u tyče s jeho projektilem poradil, avšak z následné standardní situace od rohového praporku dopravil míč do sítě na vzdálenější tyči zakončující Jan Pergler, po chvíli radosti k údivu všech hráčů na hrací ploše ovšem hlavní rozhodčí tento gól neuznal. Důvodem prý bylo strčení hostující třináctky (střelce branky) do stehelčevského strážce brány, který jako jediný z domácích právě proti naší regulérně vstřelené brance vehementně protestoval, no dočkal se - rozhodčí mu to fouknul... Poté nastal další diskutabilní moment tentokrát před naší svatyní, a to vyrovnávací gól domácího kapitána Martina Šubina, který si při prohození našeho vystřídavšího beka Vojty Karlovského pomohl ve finální fázi (střele bodlem na zadní) loktem, ale zde se o přinejmenším přistrčení našeho hráče podle hlavního arbitra asi nejednalo - 1:1... Předposledním detailem, který stojí za okomentování byla tutovka Dominika Cvrčka ze 74. minuty, při níž po přihrávce od Ferryho nechal vyniknout jen místního brankáře. Chaos výroků sudího nejen na hřišti, ale i v samotném zápisu o utkání pak dokumentuje střídání Michala Ocáska - Vojtou Karlovským z 60. minuty, což by nebylo nic tak divného - je správné, kdyby náš bek Karlos nebyl u vyrovnávacího gólu domácího Šubina z podle rozhodčím uvedené 52. minuty!!! Správně měla být minuta 66., stejně jako při naší vedoucí brance minuta 38. a ne 33., to by ovšem musel pískat normálně a podle hodinek rozhodující sudí a ne ten, co si nechá i nadávat od hráčů a po utkání sděluje vedoucím oběma týmům, že žluté karty uděluje málokdy, že prý si nechce dělat zbytečné problémy, přitom dnes jich způsobil oběma týmům více než dost... Remízový zápas tak musel rozseknout až penaltový rozstřel, při kterém selhali za domácí ve druhé sérii Šubin, který nastřelil jen břevno a za náš tým hned střelci dva - v první sérii Bambous mířil do gólmana, v té třetí Bednič přestřelil bránu, a proto bod navíc za výhru 4-3 na dodatečné pokutové kopy připadnul Stehelčevsi. Kompletní seznam penaltových exekutorů přinášíme níže a Stehelčevsi gratulujeme k prvnímu místu a postupu do III. třídy (aktuálně 47 bodů). O to druhé, tedy nejspíše barážové a proti týmu SK Zlonice B, se stále dvě kola před koncem perou ještě tři týmy - Černuc B 40 b, OLO 39 b, Pozdeň B 36 b, přičemž béčko Pozdně jít do baráže vzhledem k bojích svého áčka v baráži o okresní přebor nemůže, a proto už následující kolo asi rozhodne o konečném umístění všech celků. Pozdeň B hostí doma Stehelčeves, ale hlavně náš tým hraje již tuto SOBOTU na půdě právě aktuálně druhé Viktorie Černuc B, která navíc v sobotu nemá souběh, můžeme tedy čekat těžký mač kdo s koho, který si rozhodně nenechte ujít a přijeďte nám 10. června od 17:00 do Černuci fandit!

(O) Pavel Pivarči - neproměnil - 0:0

(S) Tomáš Nešvera - proměnil - 1:0

(O) Dominik Cvrček - proměnil - 1:1

(S) Martin Šubin - neproměnil - 1:1

(O) Radek Bednár - neproměnil - 1:1

(S) Michal Frýdl - proměnil - 2:1

(O) František Novák - proměnil - 2:2

(S) Pavel Donoval - proměnil - 3:2