Nadstavba díl šestý - Olovnice 3:1 Pozdeň B

Sezónu 2016/2017 jsme zakončili domácím vítězstvím 3:1 nad Pozdní B a v tabulce nám tedy nakonec patří pěkné 3. místo. S velkou pravděpodobností tak i v příští sezóně, pro některé hráče, funkcionáře a fanoušky bohužel - pro jiné bohudík, zůstáváme ve IV. třídě. Pokud tomu tak skutečně bude, rozhodně nemusíme truchlit, neboť druhý poločas dnešního utkání s pozdeňským béčkem i prakticky celé jaro naznačilo, že kádr na III. třídu máme a že půjde hlavně o to, vyvarovat se v příštím soutěžním ročníku některých zbytečných bodových ztrát, excesů a podobně - například v podzimní části domácí prohře s nakonec v tabulce posledními Zákolany (2:4), porážce v Hrdlívu B (8:3), která vyřadila tři naše důležité hráče na několik zápasů ze hry nebo v jarní části hned dvě utkání na půdě prvního týmu tabulky ve Stehelčevsi (3:2 v základní části, 2:1 pp v části nadstavbové), ve kterých jsme byli na hřišti jasně lepší, ale soupeř potrestal každou naši chybu a sebral nám tím dalších pět bodů. Nyní pár řádek k dnešnímu duelu. V prvním poločase hledáme svou tvář, v 5. minutě si dáváme vlastence a tím soupeře dostáváme na koně - 0:1. Těžko říct, na kolik nás ovlivnily okolnosti tří delegovaných rozhodčích na dnešní zápas, některé tvrdé soupeřovy zákroky či vedro, které se však v těchto měsících dá již očekávat neustále. Každopádně na bránu jsme vystřelili až ve 27. minutě, ale soupeřův brankář neměl problém zneškodnit ji a proti Bambousově hlavičce z 29. minuty, ani jeho střele ke konci první půle následně zasahovat nemusel. To druhý poločas už byl o nečem jiném, utáhli jsme šrouby, zpřesnili přihrávky a soupeř najednou nestíhal, v 52. minutě Radek Bednár jen těsně minul pravou šibenici hostující brány, ale k ničemu dalšímu se už dostat nemohl, neboť po nevybíravém zákroku pozdeňských hráčů z 56. minuty musel nuceně odstoupit ze hry. V 58. minutě po objektivně přísně nařízeném pokutovém kopu za faul na Suchiho vyrovnáváme na - 1:1, penaltu proměnil František Novák. Tentýž hráč si pak o deset minut později naběhnul na centr od Mártyho Pergla z levé strany a zavěsil dnes podruhé - 2:1. Poté jsme zasypali hostující bránu dalšími několika jedovkami, nejvíce se v tomto směru činili Ferry, Bambous a pro dnešní mač vyměněný Doges. Právě on také celý zápas v 77. minutě uzavřel pojišťovací brankou na - 3:1, když ho ke skórování vybídnul předstoper Bambous. I soupeř měl v samotném závěru svou příležitost, ale dobře postavená tyč stála v cestě jakémukoliv snížení nakonec konečného skóre 3:1. Aktuálně nás čeká dva měsíce dlouhá pauza bez mistrovského zápasu, kterou však částečně vyplní dva memoriály, kterých se budeme účastnit. Ten první nás čeká už 1. a 2. července, to se představíme na Memoriálu V. Bušila v Neuměřicích (hrát se bude v sobotu od 15:00 a od 17:00, v neděli pak ve stejné časy o pořadí). Druhý memoriál pak sami budeme pořádat, neboť Memoriál V. Poteckého je už každoroční tradicí a vzpomínkou na našeho dlouholetého činovníka klubu, hrát by se mělo ve druhé polovině srpna. Rozpisy těchto memoriálů najdete již brzy na našich stránkách v úvodní sekci. Hezké léto všem!

Sokol Olovnice - Slavoj Pozdeň B 3:1 (0:1)