Nadstavba díl třetí - Pozdeň B 3:1 Olovnice

Několik hodin po sobotních bujarých oslavách "Staročeských Májů" nás čekal výjezd ke třetímu nadstavbovému zápasu do Pozdně, kde jsme nastoupili proti místní rezervě doplněné o tři borce áčka. Při našem příjezdu padnul návrh od krajních beků Veselého a Ocáska domluvit se s domácími předem na remízu a kopnout si pouze dodatečný penaltový rozstřel, no neprošlo to, ale možná by to dnes skutečně bylo lepší. K velkému vedru a našim JEDENÁCTI absencím v sestavě - Ouřada, Vacovský, Vorlíček, kapitán Vymětalík (pracovní a rodinné důvody), Novák (Německo), Jir. Berta (trest na 4 zápasy od disciplinárky), Jar. Berta (měl dorazit, ale nedorazil) se přidali i zranění, když dlouhodobě indisponovaného Koblence doplnili na marodce stabilní brankářská jednička Ševčík, matador Kinter i s kolenem laborující nejlepší střelec týmu Suchánek, který byl jako jediný hráč připravený alespoň na střídačce. V základní sestavě tak mimo jiných museli nastoupit i po pár letech hrající trenér Jan Buchta, myslivec, zastupitel obce a dnes i poprvé v životě kapitán Jaroslav Vosmík či mezi třemi tyčemi čapající Josef Salač, který naposledy chytal v podzimní části této sezóny. V 5. minutě byla k vidění první vážnější příležitost, když domácí Mansfeld o pár metrů minul pravou šibenici právě Salačovy brány. V 7. minutě už musel Pepa i na zem, to se před ním po zblokovaném míči sám ocitnul Černý, ale mířil do boční sítě. K prvnímu ohrožení pozdeňské svatyně jsme se dostali v 9. minutě, s Cvrndovou hlavičkou si však pozdeňský gólman starosti dělat nemusel. První změnu skóre přinesla 16. minuta a penaltový zákrok Pepy na domácího útočníka, pokutový kop proměnil Martin Matušů - 1:0. 26. minuta nabídla jednu ze dvou největších a vlastně jediných našich loženek v první půli, když břevno z uctivé vzdálenosti orazítkoval Radek Bednár. Za tři minuty přišla ona tutovka s číslem dvě, to Dominik Cvrček chytře vyslal do úniku Honzu Buchtu, jehož střela minula pozdeňskou chatu jen o nějaký ten metřík. Nejvíc komický moment pak diváci viděli ve 44. minutě, Bednič si dal téměř ze 40 metrů vlastní gól a stal se tak nechtěným smolařem tohoto klání a vlastně i určil ráz druhého dějství, ve kterém se už domácí nikam hnát nemuseli - 2:0. Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší a aktivnější, na stopera se stáhnul Honza Pergl, do středu zálohy se posunul Bambous a v útoku nahradil trenéra Buchtu mladšího - Ondřej Suchánek. V rozmezí 49. a 63. minuty mohl hned třikrát odčinit svůj nezdar při individuálních postupech na domácí bránu Radek Bednár, ale jednou mu balón utekl do zámezí a dvakrát se jeho pokus mezi tři tyče nevešel. V 65. minutě nastřelil pozdeňský Koded starší levou tyč od potoka vzdálenější chaty. Dvacet minut před koncem podržel domácí tým gólman Kraus, který zneškodnil střelu na zadní z kopačky Suchiho. Ondra Suchánek snížil až o dvě minuty nato, když po ruce jednoho z domácích zadáků ve vápně bezpečně proměnil nařízenou desítku - 2:1. Vyrovnat se nám ale nepovedlo, naopak nejprve v 81. minutě minul z dorážky pozdeňský kapitán Prokeš zcela odkrytou bránu, aby v 87. minutě jistil vítězství místních hráčů na bližší tyči doklepávající Pavel Koded - 3:1. Teprve podruhé tak v tomto kalendářním roce odcházíme ze hřiště poraženi, byť i v takovémto složení kádru jsme nebyli od předzápasového remízového přání našich obránců vůbec daleko. Příští neděli 4. června hrajeme od 17:00 ve Stehelčevsi, která si v tomto kole po výhře 3:1 v Černuci B zajistila téměř na sto procent první místo a postup do III. třídy (v čele má nyní na nás náskok sedmi bodů a hraje se už jen o devět). Boj o druhé místo však stále zůstává otevřený - OLO 38 bodů, Černuc B 37 bodů, Pozdeň B 36 bodů, a proto přijeďte za týden fandit!

Slavoj Pozdeň B - Sokol Olovnice 3:1 (2:0)