Nakopávanou vyhráli domácí

V dalším kole jsme zavítali do Uh a utkání to bylo hodně netradiční zvláště pro dva naše borce, trenéra Honzu Buchtu a bývalého golmana starších žáků Pavla Havlíka. Právě tito dva si po více než dvouleté pauze od fotbalu opět navlékli želví dres a zapojili se tak aktivně do dnešního mače, prvně jmenovaný nastoupil od začátku v útoku, druhý začal jen na střídačce. Spolu s nimi se do hry zapojil i Franta Novák a po dvouzápasové pauze také Milan Bláha a Honza Pergl. Duel rozehrály lépe Uhy, když v rozmezí 8. a 10. minuty hned třikrát zkoušely své střelecké štěstí, leč neuspěly. Pak se na hřišti dlouho nic zajímavého nedělo, spíše oba týmy spoléhaly na dlouhé nákopy, které však mnohdy končily až v zámezí. Ve 31. minutě nás zachránil stoper Jirka Berta, když včas odkopl balon před dobíhajícím forwardem domácích. Následovala 35. minuta, to se pro změnu nebezpečným projektilem prezentoval Milan Bláha, tamní strážce brány byl ale u své levé tyče včas. Minutu před koncem první půle se Uhy šťastně ujímají vedení - 1:0. Hned po změně stran nastala klíčová čtyřminutovka, kdy nejprve náš Míra Vacovský nastřelil spojnici břevna a tyče, zatímco na druhé straně hřiště se po centru domácího kapitána prosadil Bakalář - 2:0. Uběhlo dalších pět minut a Uhy navýšily své vedení, po dlouhém pasu za naší obranu se nemýlil Roman Novák a tentýž hráč přidal za pár minut z takřka totožné akce i čtvrtý gól. Vypadalo to s námi bledě, ale přišla 62. minuta a krásně zahraný trestný kop Franty Nováka, který svůj pokus nasměroval na milimetr přesně do pravé šibenice branky domácích - 4:1. Zkoušeli jsme s výsledkem ještě něco udělat, ale všechny naše akce ztroskotaly na nepřesné koncovce. V 69. minutě přidává pátou branku svého týmu střelou zpoza vápna nejlepší a nejrychlejší hráč na place Lukáš Riemer, který je v Uhách na hostování ze sousedních Velvar. Tři minuty nato uzavírá skóre zápasu přesným pokusem z trestňáku Fundák - 6:1. Tentýž hráč pak ještě v závěru zahazuje pokutový kop, ale na naší dnes až příliš kruté porážce to nic nemění. Pátá prohra v řadě už hodně bolí, ale nezbývá nic jiného než tuto černou sérii v dalším utkání už konečně zlomit a vyhrát za tři body! Mnohem lépe si zatím vedou naši starší žáci, kteří nejprve ve středu vyhráli ve vloženém kole v Holubicích 3:11 (Míra Jaroš 6x, Vojta Frencl 4x a Dominik Klepek) a následně si včera poradili i v Zichovci, 2:4 výhra, ačkoliv dvanáct minut před koncem ještě prohrávali 2:1 (Vojta Frencl, Dominik Klepek, Filip Novák a Pavel Novák). Další duely sehrajeme za týden v neděli 26.10.2014, kdy A - tým hostí na domácí půdě Slavoj Pozdeň (výkop už ve 14:30) a žáci hrají o den dříve taktéž doma proti Novo Kladnu (výkop v 10:15). Přijďte fandit!

Sokol Uhy - Sokol Olovnice 6:1 (1:0)