Z Lidic si vezeme bronzové medaile

K finále Lidického poháru jsme bohužel přicestovali bez našeho elitního kanonýra Vojty Frencla a chyběl nám i lídr obrany a kapitán Jaroslav Putz, přesto náš tým ukázal v zápase se Stochovem bojovného ducha, když pětkrát dokázal dorovnat skóre. Ve druhém utkání nám pak scházely v horkém letním dni síly a největší favorit turnaje z Kročehlav toho využil a připravil nám nejtěžší porážku v této sezóně. Zde je krátký komentář ke všem třem zápasům ve finále.

SK Kročehlavy - Baník Stochov 3:0 (poločas 0:0)

První duel mezi dvěma kladenskými mančafty byl dlouho vyrovnaný. V 11. minutě mohl jít Stochov dokonce do vedení, ale kapitán Ploch nastřelil jen levou tyč. Po bezbrankovém poločase začaly Kročehlavy svého protivníka mačkat a ve 31. minutě daly po rohovém kopu vedoucí branku. Deset minut před koncem pak navýšil skóre kročehlavský kapitán Plecitý a vše uzavřel ve 47. minutě šťastný gól Dojcsána po centru ze strany. Suma sumárum 3:0

Baník Stochov - Sokol Olovnice 6:5 pp (poločas 2:2)

9. A. Sedlmayer - 1:1

19. K. Frenclová (PK) - 2:2

27. P. Novák - 3:3

40. M. Jaroš - 4:4

45. M. Jaroš - 5:5

Ke druhému mači jsme nastoupili proti Stochovu a strhla se gólová přestřelka. 5. minuta a Stochov jde do vedení, když středopolař Jan Ploch zakončuje přesně k tyči - 1:0. V 9. minutě vyrovnává Adam Sedlmayer střelou pod břevno - 1:1. 15. minuta znamenala opět vedení našeho soupeře, ale konec prvního dějství patřil nám, když Adam vybojoval pokutový kop, který Káťa Frenclová suveréně proměnila - 2:2. 26. minuta a naše hrubka v obraně - 3:2, hned vzápětí však Pavel Novák z trestného kopu vyrovnává na 3:3. Ve 30. minutě odpískal rozhodčí spornou penaltu pro Stochov a zase prohráváme. Za deset minut ale Míra Jaroš v pádu srovnává skóre na 4:4. Popáté a naposled jdou domácí do vedení, ale Míra nám svým druhým zásahem zajišťuje konečnou remízu - 5:5! Následoval penaltový rozstřel, ve kterém v prvních dvou sériích šutéři nezaváhali (za nás proměnili Filip Novák i Pavel Novák). Ve třetí sérii bohužel Míru Jaroše vychytal stochovský gólman a následně domácí nezaváhali - takže 3:2 na penalty jsme padli. Bylo tak už před posledním zápasem jasné, že Stochov dnes skončí na druhém místě

Sokol Olovnice - SK Kročehlavy 0:8 (poločas 0:3)

Náš sen o zlatu se rozplynul hned v první minutě posledního utkání, ve kterém jsme se střetli s týmem SK Kročehlavy. Jak už jsem řekl, 1. minuta a 0:1, a pak už to byl pro nás neřešitelný úkol, protože v nohách těžký duel se Stochovem, po kterém byla jen necelých 20 minut přestávka, ale hlavně v hlavách jsme tento hratelný zápas zcela odepsali...Pro mě naprosto nepochopitelné, protože před měsícem v lize jsme v duelu o první místo padli doma s Kročehlavama až brankou tři minuty před koncem - 1:2, ale dnes to byl jiný příběh. Další góly v naší síti ani nemá cenu rozebírat, naopak soupeři je potřeba pogratulovat. Nebýt jeho, tak si troufám říct, že Ligu i Lidický pohár bychom letos vyhráli my! Hold vyhrát může jen jeden, a proto gratulace do Kročehlav