Neuměřice 3:2 pp Olovnice

V úvodním mistrovském utkání se z nejrůznějších důvodů omluvila hned polovina hráčů našeho týmu (Berta, Karala, Karlovský, Kinter, Listík, Nídr, Novák, Pergler, Putz, Salač, Vacek, Vorlíček), v derby na půdě sousedních Neuměřic však zbylých jedenáct borců společně z práce se navrátivším Víťou Ocáskem ukázalo, že když se dře, tak to jde a odměnou nám byl první získaný bod do tabulky III. třídy. Nemuselo však zůstat pouze u jednoho, v utkání, kde se oba celky střídaly v neporměňování brankových příležitostí pálil ve 4. minutě jako první domácí Horyna, Patrik Ševčík zasahovat nemusel. Trestný kop v podání Matěje Vorlíčka z 23. minuty skončil na pravé štangli Zeleného brány, z následné dorážky Dominik Cvrček pálil mimo tři tyče. Poté domácí útočník Martin Horyna dopravil míč do naší klece, v době střely svého spoluhráče ovšem stál v ofsajdu, proto branka neplatila a skóre se mohlo měnit i na druhé straně po pěkně akci Viktora Stojky z 32. minuty, náš levonohý záložník střílel nad branku. Domácí v první půli ještě dvakrát nebezpečně ohrozili naši chatu, gól ale v prvním poločase diváci neviděli, byť Radek Bednár byl při svých dvou únicích vstřelení úvodní branky ještě blíže než neuměřičtí hráči. Bednič se dočkal až v 63. minutě, kdy po přihrávce Stojky uklidil míč podél padajícího domácího gólmana přesně do sítě - 0:1. Z vyrovnání jsme se radovali jen tři minuty, po nepřesné přihrávce se sám zjevil před naším brankářem Milan Matoušek a skóroval - 1:1. Následně se do hry zapojil i Vítězslav Ocásek, ale po nezachycení neuměřického vystřídavšího hráče Miroslava Žebráka jsme si v 75. minutě zadělali na velký problém - 2:1. O zasloužené dělbě bodů rozhodl David Koblenc v 83. minutě po zpětné přihrávce Víti Ocáska na malé vápno a přesné střele k pravé žrdi - 2:2. Možná ještě zajímavější než celý zápas byl i dodatečný penaltový rozstřel, ve kterém jsme po neproměněných penaltách Ocáska a Koblence byli dvě penalty pozadu a domácí hráči Michal Smerdel i po něm střílející Daniel Karel měli na svých kopačkách možnost rozhodnutí celého rozstřelu, své pokusy neproměnili a karta se obrátila v sedmé sérii pokutových kopů, když domácí plejer svou penaltu neproměnil. Buchtiče ovšem Zelený vychytal a když judista Sedmidubský proměnil, Petr Veselý napálil břevno a domácí tedy přece jen nakonec penaltový rozstřel ovládli poměrem 5-4. Příští neděli hrajeme od 17:00 doma s Otvovicemi. Přijďte fandit!

(N) Jan Třeček - proměnil - 1:0

(O) Matěj Vorlíček - proměnil - 1:1

(N) Michal Malík - proměnil - 2:1

(O) Vítězslav Ocásek - neproměnil - 2:1

(N) Petr Halaj - proměnil - 3:1

(O) David Koblenc - neproměnil - 3:1

(N) Michal Smerdel - neproměnil - 3:1

(O) Dominik Cvrček - proměnil - 3:2