Konec dobrý, všechno dobré

Základní část letošní sezóny jsme zakončili DERBY utkáním na půdě Neuměřic B a už první poločas všem divákům naznačil, že to bude spíš bitva o každý metr hřiště než pohledný fotbal. V první pětačtyřicetiminutovce zaujaly pouze dva momenty, a to střela Honzy Pergla ze 31. minuty a pumelice domácího Srba z dobrých 35 metrů, která orazítkovala břevno naší brány! To druhé dějství nabídlo mnohem více, vše odstartoval moment z 55. minuty, kdy výše zmiňovaný René Srb s pomocí nechtěné teče našeho beka vymetl všechny pavučiny v levém koutě od tribuny vzdálenější brány, kterou dnes znovu hájil Honza Kinter - 1:0. Hned za minutu mohl vyrovnat Cvrnda, ale jeho pokusu chybělo lepší provedení. V 63. minutě si domácí vypracovali druhou tutovku, ale Horyna po přihrávce Jaroše nedokázal trefit odkrytou svatyni. 67. minuta nabídla pěkný fotbalový moment pro oko diváka, to se totiž k trestnému kopu postavil František Novák, ale narozdíl od dvou předchozích pokusů tentokrát necentroval, nýbrž přesně umístěným projektilem k levé tyči nedal neuměřickému brankáři žádnou šanci zasáhnout - 1:1. Obrat mohl dokonat v 69. minutě Perglis, ležícího gólmana prostřelit nedokázal. Z této inkriminované situace si ale žádnou hlavu nedělal a naopak v 77. minutě za ní po svém vzal a po individuální akci celé derby také rozhodl, nezapomenul při ní nasadit ani jesličky domácímu brankáři - prostě klasická Dogesovina - 1:2. Gól to ale nemusel být vítězný ani poslední, neboť v 81. minutě mohli neuměřičtí nejprve vyrovnat, ale Srbovu hlavičku Kíďa s ledovým klidem zneškodnil. V 85. minutě naopak Dominik Cvrček s Jardou Bertou mohli definitivně rozhodnout, to by ovšem prvně jmenovaný musel tomu druhému před prázdnou kasu nahrát! A když ani v 90. minutě po svém dvouminutovém pobytu na place nepřekonal z bezprostřední blízkosti domácího strážce brány střídající Jaroslav Vosmík, skončilo poslední utkání základní části výsledkem 2:1 v náš prospěch. Do té druhé části - nadstavbové, vstoupíme v neděli 14. května na domácím trávníku, to k nám dorazí tým SK Stehelčeves. Výkop je tradičně v 17:00. Přijďte fandit!

Sokol Neuměřice B - Sokol Olovnice 1:2 (0:0)